Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera 5.7.1

Poczta wybrana przez tysiące firm

Jeśli podczas wysyłki wiadomości e-mail z programu pocztowego (np. Outlook, Thunderbird), otrzymasz komunikat błędu „We don’t relay mail”, bądź otrzymasz wiadomość zwrotną o niedostarczeniu wiadomości e-mail, zapoznaj się z poniższymi informacjami.
Komunikaty błędów “Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera 5.7.1 – We don’t relay mail” lub “553 5.7.1. we don’t relay messages“, najprawdopodobniej spowodowane są nieprawidłową konfiguracją programu pocztowego z którego korzystasz.

W związku z pojawiającym się komunikatem błędu, sprawdź w konfiguracji programu pocztowego czy zdefiniowany adres e-mail (pojawiający się w polu “From”) pokrywa się z nazwą użytkownika skrzynki e-mail, z której  chcesz wysłać wiadomość.

Przykład: Jeśli chcesz wysłać wiadomość e-mail z adresu “kowalski@home.pl”, powinieneś go wprowadzić w konfiguracji programu pocztowego (w polach “Adres e-mail” oraz “Nazwa użytkownika”). Jeśli adresy e-mail wprowadzone w tych polach będą się różnić, podczas wysyłki wiadomości e-mail wyświetlane będą komunikaty błędów typu “We don’t relay mail“.

Instrukcja dla programu pocztowego Microsoft Outlook 2010

 1. Przejdź do opcji menu: “Plik” -> zakładka “Informacje” -> “Ustawienia kont”.
 2. Sprawdź, czy w sekcji “Informacje o użytkowniku – Adres e-mail” masz ten sam wpis, co w sekcji “Informacje o logowaniu – Nazwa użytkownika”.
 3. Wprowadź w tych polach adres e-mail, z którego chcesz wysłać wiadomość.

Microsoft Outlook 2010 - Plik - Informacje - Ustawienia kont - Informacje o użytkowniku – Wprowadź w polu Nazwa użytkownika adres e-mail

Instrukcja dla programu pocztowego Mozilla Thunderbird

 1. Wybierz z menu “Opcje” -> “Konfiguracja kont”.
 2. Po kliknięciu nazwy konta, sprawdź czy w polu “Adres e-mail”, wpisałeś poprawny adres e-mail i porównaj go z polem “Użytkownik”, które znajduje się w zakładce  “Konfiguracja serwera”.
 3. Wprowadź w tych polach adres e-mail, z którego chcesz wysłać wiadomość.

Mozilla Thunderbird - Opcje - Konfiguracja kont - Nazwa konta - Sprawdź czy w polu Adres e-mail, wpisałeś poprawny adres e-mail i porównaj go z polem Użytkownik

Mozilla Thunderbird - Opcje - Konfiguracja kont - Nazwa konta - Konfiguracja serwera - Wprowadź w polu Użytkownik adres e-mail

Instrukcja dla programu pocztowego Mozilla Thunderbird z większą ilością kont pocztowych

Jeśli w programie Mozilla Thunderbird zostało skonfigurowanych kilka kont pocztowych, upewnij się jaką nazwą użytkownika logujesz się do serwera poczty wychodzącej w celu autoryzacji wysyłki wiadomości.

 1. Wybierz z menu “Opcje” -> “Konfiguracja kont”.
 2. Po kliknięciu nazwy konta, sprawdź przy opcji “Serwer poczty wychodzącej (SMTP)” jaki zdefiniowałeś serwer do wysyłki wiadomości e-mail.
 3. Przejdź do zakładki “Poczta wychodząca” i sprawdź przy wskazanym serwerze SMTP, czy wartość pola “Nazwa użytkownika” jest identyczna jak w polu “Adres e-mail”, które znajduje się w “Konfiguracji konta”.

Mozilla Thunderbird - Opcje - Konfiguracja kont - Nazwa konta - Konfiguracja konta - Sprawdź jaki zdefiniowałeś serwer do wysyłki wiadomości e-mail

Mozilla Thunderbird - Opcje - Konfiguracja kont - Nazwa konta - Poczta wychodząca - Sprawdź wartość pola Nazwa użytkownika

WAŻNE! Jeśli korzystasz z opcji smarthost na serwerze Microsoft Exchange i otrzymujesz powyższy komunikat błędu przy wysyłce wiadomości, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie