Pierwsze uruchomienie i aktywacja usługi Spin

Spin to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych i plików popularnych pakietów biurowych Office 365 oraz Google Workspace. Zobacz proces aktywacji kopii zapasowej Spin.

Jak aktywować licencję Spin?

Aktywacja licencji Spin odbywa się w przeglądarce i rozpoczyna się wejściem w link odpowiadający usłudze, do której narzędzie kopii zapasowej ma zostać przypisane.

 1. Kliknij link odpowiadający Twojemu pakietu aplikacji biurowych:
  Office 365/Microsoft 365https://office365.spinbackup.com/?rc=HXXv-1517
  Google Workspacehttps://so.spin.ai/?rc=HXXv-1517
  Następnie kliknij Sign in with Google lub Sign in with Microsoft po lewej stronie ekranu, zależnie od posiadanego pakietu aplikacji.
 2. Zaloguj się swoim kontem Google Workspace lub Microsoft.
  Zaloguj się do usługi Spin
 3. Po zalogowaniu się zainstaluj aplikację Spin w całej domenie.
  Pobierz narzędzie Spin
 4. Pojawi się panel z informacją o instalacji – kliknij Dalej. Na następnej stronie znajdują się zgody na działanie aplikacji – wyraź niezbędne zgody klikając Allow.
  Spin instalacja
 5. Następnie zobaczysz okienko z informacją o zainstalowaniu aplikacji Spin oraz wskaźnikiem, gdzie ona się znajduje. Kliknij Dalej, a następnie Przeprowadź teraz dodatkową konfigurację. Otworzy się nowa karta przeglądarki.
  Opcja dodatkowej konfiguracji Spin
 6. Na nowej karcie wybierz lokalizację, w której mają być przechowywane dane i kliknij Get started. Pojawi się dodatkowe okienko – zaznacz i zaakceptuj regulaminy usługi, a następnie kliknij Next.
  Lokalizacja danych usługi Spin
 7. Następnym krokiem jest utworzenie hasła do konta, które będzie zarządzało usługą. Wprowadź hasło, kraj, strefę czasową oraz numer telefonu i kliknij Next step.
  Dane firmy w Spin
 8. Zaznacz usługi, które chcesz chronić kopią zapasową i kliknij Next step, by przejść dalej.
  Użytkownicy licencji Spin
 9. Po wybraniu aplikacji pakietu i przydzieleniu licencji do użytkowników proces aktywacji i pierwszego uruchomienia zostaje zakończony. Zobaczysz panel główny Spin, w którym możesz zarządzać swoją usługą do tworzenia kopii zapasowych.
  Ekran główny narzędzia Spin

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie