Jak usunąć ze strony komunikat o niebezpiecznym połączeniu?

Błąd w przeglądarce, że połaczenie nie jest bezpieczne

Od 2017 roku w popularnych przeglądarkach internetowych (np. Firefox lub Chrome w wersji 56 i nowszych) strony WWW, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą stosować szyfrowanego protokołu HTTPS.
 Komunikat wyświetlany w przeglądarce Chrome  Komunikat wyświetlany w przeglądarce Firefox
 Twoje połączenie z tą witryna nie jest bezpieczne  Połączenie nie jest bezpieczne

Przeglądarka internetowa - Pasek adresu - Przykładowy adres URL używający protokołu HTTP - Komunikat o niezabezpieczonym połączeniu

Co oznacza komunikat o niezabezpieczonym połączeniu na stronie WWW?

Jeśli na Twojej stronie WWW wyświetlane są ostrzeżenia o niebezpiecznym połączeniu, oznacza to, że na Twojej stronie znajdują się pola do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych. Pojawienie się tego ostrzeżenia w popularnych przeglądarkach stanowi element pierwszej fazy długoterminowego planu mającego na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują nieszyfrowany protokół HTTP, jako strony niezabezpieczone.
Powinieneś podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników, którzy odwiedzają Twoja stronę internetową. W przeciwnym wypadku komunikaty o niebezpiecznym połączeniu będą nadal wyświetlane – co może nie być pozytywnie odbierane przez odwiedzających użytkowników.

Jak pozbyć się komunikatu o niebezpiecznym połączeniu z mojej strony WWW?

Powinieneś posiadać certyfikat SSL, który zapewni poufność transmisji danych przesyłanych przez Twoją stronę WWW do użytkowników ją odwiedzających. Odpowiedni do tego celu certyfikat SSL znajdziesz w ofercie home.pl.
  1. Zamów certyfikat SSL w home.pl.
    • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zamówić certyfikat SSL w home.pl
  2. Po opłaceniu zamówienia na certyfikat SSL, uzupełnij dane dotyczące certyfikatu SSL, np. jaki adres domeny ma być przez niego zabezpieczony.
  3. Po wydaniu certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, zainstaluj go na serwerze, na którym opublikowana jest Twoja strona WWW.
  4. Po zainstalowaniu certyfikatu SSL, uruchom go na swojej stronie WWW, aby cały ruch w ramach Twojej strony WWW był szyfrowany. To wszystko!

Inne ważne informacje o certyfikatach SSL

  • Certyfikat SSL możesz wykupić na okres 1 roku. Pamiętaj, że od dnia wydania certyfikatu przez firmę certyfikującą rozpoczyna się liczenie abonamentu za certyfikat SSL. Dlatego powinieneś jak najszybciej zainstalować certyfikat na serwerze w home.pl lub na innym serwerze poza home.pl.
  • Pamiętaj, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.