Certyfikat SSL na serwerze w home.pl – informacje podstawowe

Wprowadzenie

Bezpieczeństwo transmisji podczas przesyłania danych (np. wypełnianie formularza zamówienia lub płatności elektronicznej) staje się w chwili obecnej ważną cechą działalności każdej firmy w Internecie. Z tego też powodu coraz większą popularność zyskuje szyfrowanie transmisji za pomocą protokołu SSL.

Certyfikat SSL uniemożliwia edycję lub inny podgląd danych, które są przesyłane za pośrednictwem zabezpieczonej strony WWW. Jest to ważne z punktu widzenia ochrony danych osobowych klientów oraz podczas zabezpieczania samych procesów płatności.

Instalacja zakupionego w home.pl certyfikatu SSL na serwerze w home.pl

Wykorzystanie protokołu SSL na stronie WWW wymaga uzyskania specjalnego certyfikatu, który jednocześnie potwierdza rzetelność firmy. Certyfikat SSL przyznawany jest osobno dla każdej domeny.

WAŻNE! W przypadku serwerów z pakietów Windows oraz Unix proces zamówienia jest taki sam!
Instalacja certyfikatu SSL na serwerze w home.pl wykonywana jest samodzielnie przez użytkownika (dotyczy tylko certyfikatów zakupionych w home.pl). Proces instalacji certyfikatu SSL jest prosty i w pełni zautomatyzowany – ogranicza się do kliknięcia jednego przycisku i podaniu nazwy oraz hasła dostępu do serwera w home.pl. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak samodzielnie zainstalować certyfikat SSL zakupiony w home.pl.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zainstalować certyfikatu SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.
W home.pl możesz też skorzystać z darmowego certyfikatu SSL, który dołączany jest do każdego adresu serwera, np. „nazwa_serwera.home.pl”. Jeżeli chciałbyś wykupić certyfikat SSL dla krótszej nazwy domeny (np. „twojadomena.pl”) to więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl

Możliwe jest również zainstalowanie dowolnego certyfikatu SSL, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji zewnętrznego certyfikatu SSL (zakupionego w innej firmie) na serwerze w home.pl.

Instalacja certyfikatu SSL z home.pl na innym serwerze niż w home.pl

W przypadku chęci zainstalowania certyfikatu SSL na innym serwerze, to sam proces instalacji powinien zostać zrealizowany przez administratora serwera docelowego.

Po zamówieniu certyfikatu SSL w home.pl i zrealizowaniu zamówienia, będziesz mógł pobrać niezbędne elementy Twojego certyfikatu z Panelu klienta home.pl (np. właściwy certyfikat SSL i klucz prywatny). Za pomocą tych elementów będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL na serwerze zewnętrznym (innym niż home.pl).

WAŻNE! Posiadając klucz prywatny oraz certyfikat SSL należy samodzielnie przekonwertować plik certyfikatu SSL na odpowiedni format (np. pkcs12 dla serwerów Windows). Jest to wymagane w przypadku, jeśli chcesz zainstalować certyfikat SSL na serwerze Windows, który nie jest zarejestrowany w home.pl.

Pamiętaj, że na tej stronie możesz znaleźć więcej informacji na temat certyfikatów SSL w home.pl.

Inne ważne informacje

  1. Certyfikat SSL możesz wykupić na okres 1 roku. Pamiętaj, że od dnia wydania certyfikatu przez firmę certyfikującą rozpoczyna się liczenie abonamentu za certyfikat SSL. Dlatego powinieneś jak najszybciej zainstalować certyfikat na serwerze w home.pl.
  2. Pamiętaj, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.