Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl


Możliwe jest również zainstalowanie dowolnego certyfikatu SSL, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Przykład: Strona WWW, która ma być zabezpieczona certyfikatem SSL jest opublikowana na serwerze w home.pl, zaś domena jest wydelegowana na serwery DNS home.pl. W celu instalacji zewnętrznego certyfikatu należy przesłać za pośrednictwem formularza kontaktowego:
  • gotowy certyfikat,
  • klucz prywatny, który generowany jest razem z CSR przed wystawieniem certyfikatu.

Zewnętrzny certyfikat SSL można zainstalować na dwóch, czterech lub nawet sześciu serwerach w home.pl. Warto również pamiętać, że na jednym serwerze (serwer typu UNIX, z wykluczeniem oferty Hosting Windows) w home.pl możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL na jednym serwerze w home.pl.

Instalacja certyfikatu SSL na wielu serwerach ma sens w sytuacjach, np. gdy pocztę oraz stronę WWW w danej domenie, utrzymujesz na dwóch osobnych serwerach. Jeśli korzystasz tylko z jednego serwera w home.pl (utrzymujesz na nim stronę WWW, pocztę e-mail oraz inne pliki dostępne pod adresem domeny), to zainstaluj certyfikat SSL tylko na tym jednym serwerze.

W przypadku certyfikatów udostępnianych w formacie PFX, celem ich instalacji na hostingu współdzielonym w home.pl wymagane jest ich przekonwertowanie do formatu PEM.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub