Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl

Jeśli korzystasz z naszego hostingu, to możesz zainstalować na nim dowolny certyfikat SSL — nawet taki, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl. Zewnętrzny certyfikat SSL może zainstalować administrator home.pl w ramach naszych Usług Informatycznych. Przeczytaj więcej o instalacji zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl.

Dodatkowe informacje o instalacji zewnętrznego certyfikatu SSL w home.pl

Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów po zamówieniu i opłaceniu odpowiedniej usługi instalacji.

Załóżmy, że chcesz zabezpieczyć zewnętrznym certyfikatem SSL stronę WWW opublikowaną na serwerze w home.pl. Po wydelegowaniu domeny na serwery DNS home.pl prześlij do nas przez formularz kontaktowy pliki zewnętrznego certyfikatu SSL — w tym klucz prywatny, który jest generowany razem z plikiem CSR przed wystawieniem certyfikatu.
Zewnętrzny certyfikat SSL można zainstalować na maksymalnie sześciu serwerach w home.pl. Warto również pamiętać, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL.

Jeśli zatem na swoim serwerze w home.pl utrzymujesz kilka domen, to dla każdej z nich możesz zainstalować certyfikat SSL.

Instalacja certyfikatu SSL na wielu serwerach ma sens jedynie w kilku sytuacjach. Jest to konieczne, gdy utrzymujesz pocztę oraz stronę WWW w danej domenie na dwóch osobnych serwerach. Wówczas potrzebujesz jednak certyfikatu typu Wildcard lub dwóch certyfikatów wystawionych na różne domeny. Taką sytuacją może być np. skierowanie subdomeny na serwer pocztowy. Masz już stronę w domenie example.com, ale chcesz używać serwera pocztowego pod adresem mail.example.com. Jeśli korzystasz tylko z jednego serwera w home.pl (utrzymujesz na nim stronę WWW, pocztę e-mail oraz inne pliki dostępne pod adresem domeny), to zainstaluj certyfikat SSL tylko na tym jednym serwerze.

W przypadku certyfikatów SSL udostępnianych w formacie PFX, aby zainstalować je na hostingu współdzielonym w home.pl, musisz przekonwertować je do formatu PEM.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.