Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Jeśli posiadasz hosting w home.pl, to możesz zainstalować na nim dowolny certyfikat SSL – nawet taki, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl. Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Usługi Informatycznych.

Więcej informacji o instalacji zewnętrznego certyfikatu SSL na serwerze w home.pl znajdziesz pod tym adresem.

Dodatkowe informacje o instalacji zewnętrznego certyfikatu SSL w home.pl

Instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Przykład: Strona WWW, która ma być zabezpieczona certyfikatem SSL i jest opublikowana na serwerze w home.pl, zaś domena jest wydelegowana na serwery DNS home.pl. W celu instalacji zewnętrznego certyfikatu należy przesłać do home.pl za pośrednictwem formularza kontaktowego:
  • pliki zewnętrznego certyfikatu SSL,
  • w tym klucz prywatny, który generowany jest razem z CSR przed wystawieniem certyfikatu.

Zewnętrzny certyfikat SSL można zainstalować na dwóch, czterech lub nawet sześciu serwerach w home.pl. Warto również pamiętać, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL.

Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL na jednym serwerze w home.pl.

Instalacja certyfikatu SSL na wielu serwerach ma sens w sytuacjach, np. gdy pocztę oraz stronę WWW w danej domenie, utrzymujesz na dwóch osobnych serwerach. Jeśli korzystasz tylko z jednego serwera w home.pl (utrzymujesz na nim stronę WWW, pocztę e-mail oraz inne pliki dostępne pod adresem domeny), to zainstaluj certyfikat SSL tylko na tym jednym serwerze.

W przypadku certyfikatów SSL udostępnianych w formacie PFX celem ich instalacji na hostingu współdzielonym w home.pl wymagane jest ich przekonwertowanie do formatu PEM.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.