Co zrobić, jeśli mój dostawca internetu blokuje port 25?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, jeśli w programie do obsługi poczty nie możesz połączyć się z serwerem pocztowym za pośrednictwem portu 25.

Poniższe informacje są przydatne dla osób korzystających z dostępu do Internetu zapewnianego przez:

  • TP S.A. w ramach usługi Neostrada oraz usług pakietowych,
  • Telefonię DIALOG S.A i usług DialNet oraz DialNet e-WRO.
1 grudnia 2009 Telekomunikacja Polska S.A. wprowadziła zmiany w obsłudze poczty elektronicznej, w wyniku których zablokowany został port 25 stosowany do obsługi poczty.

 

18 maja 2010 Telefonia DIALOG S.A. wprowadziła blokadę portu 25 dla usług DialNet wymagających loginu i hasła w celu zalogowania się do sieci oraz dla usług DialNet e-WRO.
Opisana powyżej blokada portu 25 oznacza, że użytkownicy, którzy korzystają z powyższych usług TP S.A. oraz Telefonia DIALOG S.A. i nie zmodyfikują ustawień w swoich programach pocztowych (np. Microsoft Outlook, Windows Mail, Mozilla Thunderbird, Opera Mail itp.), nie będą mogli wysyłać wiadomości e-mail.

Co zrobić, jeśli mój dostawca internetu blokuje port 25?

Jeśli Twój dostawca sieci Internet zablokował port 25, to nie będziesz mógł za pośrednictwem tego portu wysyłać poczty e-mail. W takim przypadku zmień wartość portu serwera wychodzącego (SMTP) na 587 lub 465 – w przypadku, jeśli chcesz skorzystać z połączenia SSL.

Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest ustawiony port 25, zmień go na 587.
Jeśli w konfiguracji programu pocztowego jest już ustawiony port 465, nie są konieczne żadne dodatkowe działania.
Aby upewnić się, że Twój program jest poprawnie skonfigurowany, zweryfikuj jego ustawienia i nanieś ewentualne zmiany. Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcje konfiguracji popularnych programów pocztowych.
WAŻNE! Zmiana portu SMTP nie jest konieczna, jeżeli z poczty elektronicznej korzystasz za pośrednictwem strony WWW (np. https://poczta.home.pl). W przypadku, gdy nie jesteś pewien z jakiego dostępu do Internetu korzystasz – skontaktuj się z administratorem, bądź opiekunem Twojej sieci komputerowej i udostępnij mu powyższy artykuł w celu zweryfikowania, czy zmiany w konfiguracji oprogramowania pocztowego są u Ciebie niezbędne.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.