Blokada zainfekowanych plików podczas wysyłki na serwer FTP

Wszystkie pliki wysyłane na serwer FTP w home.pl, skanowane są w poszukiwaniu wirusów oraz innego złośliwego oprogramowania. Podczas wysyłania zainfekowanych plików na serwer FTP wyświetlany jest poniższy komunikat błędu:
426 File Infected

Przesłanie oznaczonego w ten sposób pliku na serwer FTP jest niemożliwe! Oznaczony w ten sposób plik zostanie pominięty podczas przesyłania go na serwer FTP. Sugerujemy w takim przypadku:

  • skontaktowanie się z autorem aplikacji, której plik został oznaczony jako zainfekowany,
  • lub zweryfikowanie zawartości tego pliku w poszukiwaniu szkodliwego kodu. Po usunięciu złośliwych linijek kodu, przesłanie danego pliku na serwer FTP może okazać się możliwe.
Złośliwym oprogramowaniem nazywane są wszelkie aplikacje, skrypty itp. mające szkodliwe, przestępcze lub typowo złośliwe działanie w stosunku do serwera użytkownika, np. przejmuje kontrolę nad zainfekowanym serwerem, wykonując operacje wbrew wiedzy i woli użytkownika.
WAŻNE! Pamiętaj, że wszystkie serwery home.pl są odpowiednio zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem. Na bieżąco skanowana jest zawartość serwerów naszych klientów w poszukiwaniu zainfekowanych i niebezpiecznych plików. W przypadku odnalezienia wirusa na Twoim serwerze bezzwłocznie się z Tobą skontaktujemy.

Przykład komunikatu błędu „426 File Infected” w programie:

FileZilla TotalCommander
Przykład komunikatu błędu 426 File Infected w programie FileZilla Przykład komunikatu błędu 426 File Infected w programie Total Commander
WAŻNE! W ramach oferty home.pl możesz skorzystać z usługi SiteLock, czyli rozwiązania dla klientów, którzy chcą zabezpieczyć swoją stronę WWW przed atakami hakerów, jak i również „wyleczyć” ją, kiedy ta zostanie już zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Usługa SiteLock działa bezpośrednio na serwerze, na którym znajduje się strona WWW. Możesz także zakupić specjalistyczne oprogramowanie antywirusowe, które gwarantuje kompleksową ochronę antywirusową oraz bezpieczeństwo w Internecie.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie