Co to jest klient FTP?

Klient FTP zwany także FTP Client (File Transfer Protocol Client) to program, aplikacja, narzędzie, które umożliwia połączenie komputera z serwerem plików, tj. zwykle serwerem FTP. Nawiązane w ten sposób połączenie jest połączeniem dwukierunkowym, umożliwia zarówno przesyłanie danych na serwer jak i pobieranie plików z serwera na dysk komputera.

W obsłudze hostingu home.pl, w tym usług typu Hosting Biznes, Hosting WordPress SSD, Hosting PrestaShop klient FTP pozwoli Ci na przenoszenie plików stron WWW oraz dokumentów, między komputerem a hostingiem, a następnie udostępnienie zasobów online, np. strony WWW.

Najpopularniejszymi klientami FTP są m.in.: Total Commander, FileZilla. Funkcjonalność klienta FTP może dać nam także konfiguracja połączenia FTP jako zasób sieciowy w systemie Windows. Chętnie wykorzystywanym rodzajem klienta FTP, jest tzw. WebFTP czyli klient FTP dostępy w przeglądarce internetowej. Nie wymaga on instalacji dodatkowego oprogramowania, jest dostępny na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu oraz przeglądarki internetowej.

  • W Panelu klienta home.pl możesz skorzystasz z narzędzia WebFTP. To bezpłatny i w pełni funkcjonalny klient FTP zapewniający szybkie połączenie z serwerem plików i dostęp do zasobów Twojej usługi: plików, stron WWW, dokumentów oraz kopii zapasowej.

Do nawiązania połączenia FTP dwustronnego wykorzystywane jest uwierzytelnienie użytkownika poprzez określenie jego nazwy i hasła dostępu i wprowadzeniu adresu serwera.

Klient FTP czyli program do obsługi połączenia FTP umożliwia zwykle połączenie z wieloma usługami jednocześnie. Serwery FTP nie tylko są używane do umieszczania na nich stron WWW, ale dzięki klientom FTP pozwalają także na traktowanie ich jako prywatne chmury do przechowywania plików.

Przydatne informacje:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie