Jak utworzyć i opublikować nowy wpis WordPress?

Wpisy WordPress w odróżnieniu od stron dedykowane są treściom dynamicznym, a więc głównie każdej formie strony internetowej, która po części lub w całości realizuje koncepcję bloga, np. strony informacyjnej, newsy, komunikaty, itp..

SPIS TREŚCI

Wprowadzenie

Treści publikowane za pomocą wpisów są często treściami o ograniczonym czasie ważności, a więc są ważne w chwili publikacji, ale czytelnicy następnego dnia będą oczekiwali kolejnych wpisów. Nie oznacza to jednak, że treści takie nie odgrywają roli np. w pozycjonowaniu. Wręcz przeciwnie, strony internetowe typu blogi odgrywają obecnie kluczową rolę w pozycjonowaniu witryn firmowych, sklepów. Pozwalają na dostarczenie ogromnej ilości contentu, stanowiącego części strategi marketingu treści, generując słowa i frazy kluczowe oraz odpowiadając na zapytania użytkowników wyszukiwarek.

Skorzystaj z wyjątkowej oferty home.pl i zarejestruj usługę stworzoną dla CMS WordPress – WordPress Hosting SSD. Utwórz witrynę internetową firmy, prywatnego bloga lub otwórz sklep internetowy w kilka minut. Nie masz czasu na konfigurację usługi i projektowanie serwisu WWW? Zamów stronę internetową przygotowaną przez naszych specjalistów, dopasowaną do Twoich potrzeb. Wyróżnij witrynę internetową na tle konkurencji.

O ile strony w WordPress opierają się wyłącznie na treści oraz budowanej hierarchii (kolejności publikacji ustalonej przez autora) to wpisy są silnie związane z elementami takimi jak data publikacji oraz autor. Przy czym należy zwrócić uwagę, że publikowane wpisy wyświetlane są w odwrotnej kolejności chronologicznej. Najnowsze wpisy zawsze są wyszczególnione na stronie głównej jako pierwsze widoczne dla czytelnika.

Podczas tworzenia lub edycji wpisów, masz możliwości ich kategoryzowania oraz przypisywania tagów, które pomogą użytkownikom w łatwym filtrowaniu wpisów na stronie internetowej. W odróżnieniu od stron w WordPress, wpisy nie są zwykle używane do budowania menu (pasków nawigacji), chociaż jest to możliwe.

Jak utworzyć i opublikować nowy wpis WordPress?

Zaraz po zainstalowaniu i pierwszym logowaniu do panelu administratora WordPress możesz dodawać wpisy. Podczas redagowania wpisów możliwe jest przypisywanie im kategorii i tagów, którymi możesz zarządzać w osobnej sekcji panelu. Publikowane wpisy mogą być publiczne lub prywatne a nawet zabezpieczone hasłem. Zmieniając datę publikacji możesz szybko zaplanować ich widoczność w przyszłości.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
 2. Przejdź do sekcji Wpisy po lewej stronie ekranu.
  Dodawanie wpisów WordPress
 3. Możesz od razu najechać kursorem na przycisk Wpisy i wybrać Dodaj nowy lub kliknąć Wpisy, a następnie przeglądać opublikowane treści i dodawać nowe.
 4. Utwórz wpis WordPress. Uzupełnij temat, treść oraz dodaj interesujące Cię bloki treści, np. galerię, film, zdjęcie, nagłówki.
  Dodaj nowy lub edytuj istniejący Wpis WordPress
 5. Po prawej stronie ekranu znajdziesz dodatkowe parametry jak ustawienia tagów, kategorii, obrazu wyróżniającego i parametry publikacji, jak data i widoczność.
 6. Opublikuj wpis w WordPress.

Jak zarządzać tagami i kategoriami wpisów WordPress?

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
 2. Przejdź do sekcji Wpisy po lewej stronie ekranu.
 3. Możesz od razu najechać kursorem na przycisk Wpisy i wybrać Dodaj nowy lub kliknąć Strony, a następnie przeglądać opublikowane treści i dodawać nowe.
 4. Po prawej  stronie ekranu znajdziesz sekcję tagów i kategorii. Dodaj nową kategorię lub wybierz już istniejącą. Dodaj nowe tagi, użyj najczęściej wybieranych.
 5. Zarządzaj tagami i kategoriami, wybierając z lewej strony ekranu Wpisy > Tagi lub Kategorie. Dodawaj, edytuj i zmieniaj kolejność.
  Dodawanie wpisów WordPress

Czytaj więcej:

 

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.