Co to jest WebFTP?

Klient FTP zwany także FTP Client (File Transfer Protocol Client) to program, aplikacja, narzędzie, które umożliwia połączenie komputera z serwerem plików, tj. zwykle serwerem FTP. Nawiązane w ten sposób połączenie jest połączeniem dwukierunkowym, umożliwia zarówno przesyłanie danych na serwer jak i pobieranie plików z serwera na dysk komputera.

W odróżnieniu od typowego klienta FTP jakim są  Total CommanderFileZilla, w Panelu klienta home.pl możesz skorzystać z narzędzia WebFTP czyli klienta FTP dostępnego w oknie przeglądarki.  To bezpłatny i w pełni funkcjonalny klient FTP zapewniający szybkie połączenie z serwerem plików i dostęp do zasobów Twojej usługi: plików, stron WWW, dokumentów oraz kopii zapasowej.

W obsłudze hostingu home.pl, w tym usług typu Hosting Biznes, Hosting WordPress SSD, Hosting PrestaShop klient FTP (w tym dostępny dla nich WebFTP) pozwoli Ci na przenoszenie plików stron WWW oraz dokumentów, między komputerem a hostingiem, a następnie udostępnienie zasobów online, np. strony WWW.

WebFTP nie wymaga instalacji a dostęp do niego jest możliwy za pomocą Panelu klienta (tak jak w home.pl) lub z poziomu przeglądarki WWW i dedykowanej strony internetowej. W sieci Internet funkcjonuje wiele podobnych narzędzi. Po wywołaniu strony WWW, wskazaniu danych dostępu do FTP (analogicznie jak w programie instalowanym na komputerze) nastąpi połączenie z serwerem FTP.

To co odróżnia klienta WebFTP w Panelu klienta home.pl od innych narzędzi to wysokie bezpieczeństwo (aplikacja jest świadczona w ramach usługi home.pl) oraz brak konieczności dodatkowej autoryzacji (autoryzacja, logowanie do WebFTP, odbywa się z chwilą logowania do Panelu klienta home.pl).

Przydatne informacje:

 

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie