Na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać Netflix?

W odróżnieniu od modelu działania HBO Max oraz CDA PREMIUM, Netflix oferuje możliwość oglądania filmów i seriali nawet na 4 urządzeniach (ekranach) jednocześnie. Warto przy tym zwrócić uwagę, że ilość dostępnych ekranów zależna jest od typu subskrypcji, na jaki się zdecydujesz. Pakiety Netflix różnią się m.in. liczbą urządzeń, z których można jednocześnie korzystać z aplikacji.

  • Sprawdź ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline.

SPIS TREŚCI

Czy wiesz, że… korzystając z usług VPN na komputerze lub telefonie, możesz zmienić geolokalizację i korzystać, m.in. z usług VoD dostępnych w różnych regionach świata? Sprawdź polecane oprogramowanie VPN dostępne w ofercie home.pl: VPN dla komputerów oraz usługa VPN dla urządzeń mobilnych.

3 pakiety Netflix: cena i liczba ekranów

Jeśli zdecydujesz się zostać abonentem usługi Netflix — dostępu do filmów i seriali online — będziesz mógł wybrać jeden z trzech dostępnych planów. Zasadnicza różnica obejmuje jakość przesyłanego strumieniowo video (HD, Full HD oraz Ultra HD), a także ilości urządzeń, na których będziesz mógł jednocześnie oglądać filmy i seriale.

Netflix posiada różne plany abonamentowe w różnych cenach:

  • Podstawowy: 1 ekran, jakość HD. Cena: 29 zł/miesiąc
  • Standard: 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość Full HD. Cena: 43 zł/miesiąc
  • Premium: 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość Ultra HD. Cena: 60 zł/miesiąc

W 2020 roku Netflix testował dodatkowo plany Mobilny (odpowiednik Podstawowego, ale tylko dla aplikacji Android/iOS) i Mobilny Plus (odpowiednik Standard, bez obsługi telewizora). Jakość pozostawała bez zmian, zmieniała się wyłącznie liczba i rodzaj obsługiwanych urządzeń oraz cena. Plany mobilne nie zagrzały jednak miejsca na długo i w kolejnym roku zostały wycofane z oferty.

Warto w tym miejscu wyjaśnić czym jest dostępność ekranów i ile osób może korzystać z Netflixa: możesz udostępnić swoje konto większej liczbie osób, które będą mogły korzystać z bazy filmów i seriali. Powyżej wskazane ograniczenie dotyczy wyłącznie liczby jednoczesnych wyświetleń, czyli ekranów, na których oglądasz materiały video.

Przykład: oglądając film na telewizorze (aplikacja Netflix dla Android TV), serial na telefonie i film animowany na tablecie, korzystasz aktualnie z 3 urządzeń. Jeśli oglądasz wszystkie te filmy w jednym czasie, skorzystaj z abonamentu Premium. Jeśli zwykle Netflix ogląda jedna osoba na różnych urządzeniach w danym czasie, prawdopodobnie wystarczy Ci plan Podstawowy. Zwróć uwagę na jakość obrazu.

Na ilu urządzeniach można oglądać Netflix?

Możesz oglądać filmy i seriale Netflix nawet na 4 urządzeniach jednocześnie. Możesz utworzyć dodatkowo nawet 5 profili użytkowników, które dodatkowo umożliwiają personalizację video, tj. zainteresowań określoną tematyką filmów i seriali. Chociaż profile są spersonalizowane, to logowanie do nich odbywa się za pomocą jednego i tego samego loginu i hasła. Podajesz użytkownikom login i hasło do konta Netflix, a oni podczas logowania wskazują profil, z którego chcą skorzystać.

Obsługa do 4 ekranów i możliwość korzystania z 5 spersonalizowanych profili nie stanowią jednak ograniczenia w ilości urządzeń, na których można korzystać z konta. Pamiętaj jednak, że zapraszając do oglądania więcej osób, niż przewiduje to wybrany plan Netflix, może okazać się, że niektórzy użytkownicy nie będą mogli swobodnie korzystać z serwisu VoD.

Dodatkowy użytkownik Netflix

Zgodnie z regulaminem, z jednego konta Netflix mogą korzystać tylko osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym. Od pewnego czasu istnieje jednak możliwość współdzielenia konta z użytkownikami spoza gospodarstwa domowego. Jeśli korzystasz z Netflixa z pakietu Standard, możesz dodać 1 dodatkowego użytkownika, a jeśli masz pakiet Premium – możesz dodać 2 dodatkowych użytkowników.

Konto dodatkowego użytkownika jest płatne, ale kosztuje kilkakrotnie mniej niż gdyby korzystająca z niego osoba miała wykupić dla siebie osobną subskrypcję. Opłata za nie jest doliczana do abonamentu właściciela konta głównego.

Dodatkowy użytkownik otrzymuje dostęp do Netflixa, z którego może korzystać na jednym urządzeniu jednocześnie. Do serwisu loguje się własnym loginem i hasłem, a na koncie może utworzyć tylko jeden profil. Z Netflixa może korzystać tak długo, dopóki właściciel konta głównego będzie opłacał subskrypcję oraz konto dodatkowego użytkownika.

HD czy Ultra HD?

Jeśli przeglądasz materiały video z Netflix na urządzeniu mobilnym, w większości sytuacji wystarczające jest ich odtwarzanie i pobieranie (filmy i seriale offline) w jakości HD. Dla użytkowników nowszych modeli telefonów, tabletów oraz polecanych telewizorów 4K, zdecydowanie lepszym wyborem będzie Ultra HD. Większa jakość oznacza także większe zużycie transferu danych, co może mieć znaczenie przy urządzeniach mobilnych i transferze danych np. LTE/GSM.

Sprawdź ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline.

Często zadawane pytania (FAQ)

Zgodnie z zasadami Netflix, dzielenie konta jest możliwe wyłącznie z osobami z tego samego gospodarstwa domowego. Netflix przez gospodarstwo domowe rozumie urządzenia korzystające z tego samego połączenia internetowego w miejscu, z którego najczęściej korzysta się z platformy.

Gospodarstwo domowe można ustawić na telewizorze. Sam Netflix informuje, że urządzenia w ramach gospodarstwa domowego wykrywa na podstawie adresów IP, aktywności konta i identyfikatorów urządzeń. Na podstawie tych danych Netflix może też automatycznie ustawić gospodarstwo domowe na koncie, na którym nie zostało to zrobione przez użytkownika.

Jeżeli do korzystania z Netfliksa nie używasz telewizora, nie musisz ustawiać gospodarstwa domowego.

W ramach jednego konta (abonamentu) Netflix, możesz utworzyć do 5 profili użytkowników. Każdy do swojego profilu będzie logował się tym samym loginem i hasłem, co właściciel konta. Profil daje jednak możliwości personalizacji.

To, z ilu ekranów (urządzeń) jednocześnie możesz korzystać, zależy od planu abonamentowego. Natomiast nawet w planie podstawowym, który pozwala korzystać tylko z jednego ekranu naraz, możesz utworzyć do 5 profili użytkowników konta.

Jeżeli liczba ekranów zostanie przekroczona (np. korzystasz z planu Standardowego, w którym są dostępne 2 ekrany, a w tym samym czasie materiały wideo miałyby być przeglądane z 3 różnych urządzeń), wyświetli się komunikat: „Zbyt wiele osób korzysta obecnie z Twojego konta”. Należy wtedy przerwać oglądanie na innym urządzeniu. Ponadto, by móc odtworzyć treści, może być konieczne odczekanie do 10 minut.

Przekroczyć liczbę ekranów można przy próbie wyświetlania materiałów. Oznacza to, że jeśli np. w Twoim planie dostępny jest tylko 1 ekran i oglądasz materiał wideo, to w tym samym czasie z innego urządzenia nadal można przeglądać bibliotekę Netfliksa.

Informacje dodatkowe

 

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie