Na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać Netflix?

W odróżnieniu od modelu działania HBO GO oraz CDA PREMIUM, Netflix oferuje możliwość oglądania filmów i seriali nawet na 4 urządzeniach (ekranach) jednocześnie. Warto przy tym zwrócić uwagę, że ilość dostępnych ekranów zależna jest od typu subskrypcji, na jaki się zdecydujesz.

  • Sprawdź ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline.

SPIS TREŚCI

Czy wiesz, że… korzystając z usług VPN na komputerze lub telefonie, możesz zmienić geolokalizację i korzystać, m.in. z usług VoD dostępnych w różnych regionach świata? Sprawdź polecane oprogramowanie VPN dostępne w ofercie home.pl: VPN dla komputerów oraz usługa VPN dla urządzeń mobilnych.

3 plany subskrypcji Netflix

Jeśli zdecydujesz się zostać abonentem usługi Netflix — dostępu do filmów i seriali online — będziesz mógł wybrać jeden z trzech dostępnych planów. Zasadnicza różnica obejmuje jakość przesyłanego strumieniowo video (SD, HD oraz Ultra HD), a także ilości urządzeń, na których będziesz mógł jednocześnie oglądać filmy i seriale.

Netflix posiada różne plany abonamentowe:

  • Podstawowy 1 ekran, jakość SD.
  • Standard 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD.
  • Premium 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD i Ultra HD.

Ponadto w chwili publikowania tego wpisu Netflix testuje dodatkowo nowe plany, tj. Mobilny (odpowiednik Podstawowego, ale tylko dla aplikacji Android/iOS), Mobilny Plus (Standard, bez obsługi telewizora) oraz Premium. Jakość pozostaje bez zmian, zmienia się wyłącznie ilość i rodzaj obsługiwanych urządzeń oraz cena. Oferta jest testowana (marzec 2020), a więc użytkownicy mogą nadal skorzystać z planów podstawowej oferty. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, m.in. na ilość i rodzaj obsługiwanych urządzeń.

Warto w tym miejscu wyjaśnić czym jest dostępność ekranów: możesz udostępnić swoje konto Netflix większej liczbie osób, które będą mogły korzystać z bazy filmów i seriali. Powyżej wskazane ograniczenie dotyczy wyłącznie liczby jednoczesnych wyświetleń, czyli ekranów, na których oglądasz materiały video.

Przykład: oglądając film na telewizorze (aplikacja Netflix dla Android TV), serial na telefonie i film animowany na tablecie, korzystasz aktualnie z 3 urządzeń. Jeśli oglądasz wszystkie te filmy w jednym czasie, skorzystaj z abonamentu Premium. Jeśli zwykle Netflix ogląda jedna osoba na różnych urządzeniach w danym czasie, prawdopodobnie wystarczy Ci plan Podstawowy. Zwróć uwagę na jakość obrazu.

4 ekrany, 5 profili, wielu użytkowników

Możesz oglądać filmy i seriale Netflix nawet na 4 urządzeniach jednocześnie. Możesz utworzyć dodatkowo nawet 5 profili użytkowników, które dodatkowo umożliwiają personalizację video, tj. zainteresowań określoną tematyką filmów i seriali. Chociaż profile są spersonalizowane, to logowanie do nich odbywa się za pomocą jednego i tego samego loginu i hasła. Podajesz użytkownikom login i hasło do konta Netflix, a oni podczas logowania wskazują profil, z którego chcą skorzystać.

Obsługa do 4 ekranów i możliwość korzystania z 5 spersonalizowanych profili nie stanowią jednak ograniczenia w ilości urządzeń, na których można korzystać z konta. Pamiętaj jednak, że zapraszając do oglądania więcej osób, niż przewiduje to wybrany plan Netflix, może okazać się, że niektórzy użytkownicy nie będą mogli swobodnie korzystać z serwisu VoD.

HD czy Ultra HD?

Jeśli przeglądasz materiały video z Netflix na urządzeniu mobilnym, w większości sytuacji wystarczające jest ich odtwarzanie i pobieranie (filmy i seriale offline) w jakość HD a dla starszych urządzeń, np. telefonów, nawet SD. Dla użytkowników nowszych modeli telefonów, tabletów oraz polecanych telewizorów 4K, zdecydowanie lepszym wyborem będzie Ultra HD. Większa jakość oznacza także większe zużycie transferu danych, co może mieć znaczenie przy urządzeniach mobilnych i transferze danych np. LTE/GSM.

Sprawdź ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline.
Informacje dodatkowe

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie