Co to jest Netflix?

Netflix to jedna z największych usług strumieniowego przesyłania video w sieci Internet czyli inaczej: wypożyczalnia filmów i seriali online.  W swojej ofercie posiada filmy, programy telewizyjne oraz programy dokumentalne w tym produkcje własne. Wszystkie dostępne w serwisie Netflix materiały video są dostępne dla subskrybentów w ponad 190 krajach. Jednocześnie filmy oferowane są w wielu wersjach językowych, w tym także z lektorem, napisami i w języku oryginalnym.

Sprawdź także ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline. Zobacz jak oglądać filmy CDA.

Co to jest Netflix i jak oglądać filmy VOD?

Ile filmów i seriali oferuje Netflix?

Ponad 190 krajów i kilkanaście tysięcy produkcji video to najlepsza reklama dla tego serwisu.  Oferta serwisu różni się w zależności od kraju jego dostępności co wynika m.in z zawartych umów licencyjnych. Tym samym różnice mogą pojawić się w dostępności lektora, napisów czy języka w jakim oryginalnie został on wyprodukowany. Pomimo regionalizacji, większa część oferty jest jednakowa dla wszystkich odbiorców.

Czy wiesz że… korzystając z usług VPN na komputerze lub telefonie możesz zmienić geolokalizację i korzystać, m.in. z usług VoD dostępnych w różnych regionach świata. Sprawdź polecane oprogramowanie VPN dostępne w ofercie home.pl: VPN dla komputerów oraz usługa VPN dla urządzeń mobilnych.

W ramach serwisu publikowane są także tzw. produkcje własne (podobnie jak w HBO) czyli filmy, programy i filmy dokumentalne przygotowywane przez Netflix. Takie podejście liderów VoD spodowało powstanie wielu znakomitych materiałów, które zmieniły oblicze filmu i serialu oraz otworzyły się na nowe tematy, których telewizja sama w sobie nie była by w stanie zrealizować.

Wypożyczalnia filmów i seriali

Swoją potęgę Netflix zaczynał jako wysyłkowa wypożyczalnia płyt DVD, która swoją działalność zaczęła jeszcze w 1997 roku. W niektórych krajach nadal można zamówić płyty, ale mniej więcej od 2007 roku Netflix koncentruje swoje działania w mediach strumieniowych. Taka decyzja sprawia, że w 2016 roku firma decyduje się na odblokowanie swojego serwisu dla ponad 150 państwa stając się największym i najbardziej dochodowym serwisem streamingu video. W efekcie, Netflix do dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek związanych z usługą VOD czyli Video On Demand.

Netflix posiada ponad 160 mln subskrybentów, dostępny jest w ponad 190 krajach i łącznie oferuje kilkanaście tysięcy filmów. Ich liczba i dostępność może zmieniać się w zależności od kraju w którym je oglądasz, dlatego w obsłudze serwisu Netflix dla fanów kina bardzo pomocny może być VPN.

Netflix umożliwia także dostęp do materiałów video bez dostępu do internetu. Dzięki tzw. trybowi filmów offline dostępnego w aplikacjach na urządzeniach mobilnych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że sama usługa może być dostępna nawet dla 4 ekranów jednocześnie. Nie ogranicza to ilości urządzeń, które mogą być zalogowane do konta, ale dotyczy wyłącznie limitu, na ilu urządzeniach jednocześnie można oglądać Netflix.

Sprawdź ofertę CDA Premium i oglądaj ponad 7000 filmów i seriali w najwyższej jakości także offline.

Informacje dodatkowe:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie