Jak utworzyć linkowanie wewnętrzne w witrynie WordPress?

Szybki hosting dla WordPressa

Linkowanie wewnętrzne w witrynie WordPress to inaczej łącza wewnętrzne utworzone pomiędzy postami i stronami Twojej witryny. Wewnętrzne linkowanie jest częścią SEO a dokładnie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Poza wzajemnym powiązaniem treści pozwala użytkownikom dotrzeć do znacznie większej ilości uporządkowanych treści, a wyszukiwarkom pozwala na lepsze indeksowanie witryn internetowych. Niewątpliwie linkowanie wewnętrzne stanowi jeden z kluczowych elementów pozycjonowania stron internetowych gdy dysponujemy znaczą ilością treści i chcemy wzmocnić ich pozycję, np. w Google. Szczególnie, gdy nasza witryna i treści znajdują się w linkach zewnętrznych, które kierują na witrynę internetową i podnoszą jej wartości w sieci.

Podejmując się działania w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, nie powinieneś patrzyć na linkowanie wewnętrzne wyłącznie przez pryzmat wyszukiwarek. Zwróć uwagę, że linkowanie wewnętrzne pozwala na właściwe pokierowanie użytkowników do kolejnych treści, uporządkowanych, będących rozszerzeniem tego co właśnie widzą. Idealnym przykładem jest np. Wikipedia, która potrafi pochłonąć uwagę odwiedzającego i zająć go na długie godziny dostarczając szeregu linków do kolejnych powiązanych treści. Linkowanie wewnętrzne utrzymuje zaangażowanie odwiedzających w Twoją stronę.

Jeśli decydujesz się na optymalizację strony WWW, możesz wprowadzić kilka podstawowych zasad publikowania treści, np. linkować ze starych wpisów do nowych. Nie tylko tworzysz linkowanie wewnętrzne, ale też dbasz o to aby użytkownicy mieli dostęp do najnowszych aktualnych treści, które mogą jeszcze nie być zaindeksowane wysoko w Google. Zaleca się także unikanie używania wtyczek automatyzujących proces linkowania, np. na podstawie słów kluczowych. Takie linkowanie powoduje, że określone frazy tekstu zawsze linkują do określonych treści. Nie jest to naturalne, a także jest to źle postrzegane przez Google. Co nie oznacza, że nie możesz tego robić. Ciekawym pomysłem może być więc wzbogacanie tekstu o odnośniki do innych artykułów powiązanych.

Zwróć także uwagę, aby linkowanie między artykułami było urozmaicone. Nie linkuj, np. nowych wpisów wyłącznie do tych samych treści czy strony głównej. Generowanie nowych linków wewnętrznych, może być też dobrą okazją do uzupełnienia swojej witryny internetowej nowymi wpisami.

Jak utworzyć linkowanie wewnętrzne w witrynie WordPress?

Z tego poradnika dowiesz się jak tworzyć wewnętrzne linkowanie bez użycia dodatkowych wtyczek. Całość wykonasz za pomocą narzędzi dostępnych w edytorze WordPress.

 1. Odszukaj interesujący Cię fragment tekstu w poście/stronie WordPress, który chcesz linkować do innego artykułu.Linkowanie wewnętrzne w CMS WordPress
 2. Zaznacz go lub w przypadku pojedynczej frazy kliknij w nią kursorem. Skorzystaj z opcji wstawiania hiperłącza.
 3. Masz dwie możliwości tworzenia linkowania wewnętrznego: możesz od razu podać pełny adres URL treści do której linkujesz (np. odnajdując ją ręcznie) lub skorzystać z wyszukiwarki WordPress podając frazy kluczowe. Linkowanie wewnętrzne w CMS WordPress
 4. Niezależnie od tego czy wkleisz link czy wybierzesz treści ręcznie, utworzysz ten sam typ linkowania. Zatwierdź ustawienia. Linkowanie wewnętrzne w CMS WordPress
 5. Linkowanie wewnętrzne zostało dodane.Linkowanie wewnętrzne w CMS WordPress - internal links
 6. Przejdź do edytora tekstowego, a następnie dodaj parametr title=”” do utworzonego hiperłącza. Wprowadź tytuł linku. Tytuł linku (atrybut title) stanowi równie ważny element optymalizacji SEO jak atrybuty alt i title grafiki. Pomimo, że nadal trwa dyskusja o ich wartości dla pozycjonowania, używanie powyższych atrybutów stanowi jeden z elementów dobrej optymalizacji SEO i jest powszechnie stosowany.
  Linkowanie wewnętrzne w CMS WordPress - atrybut title dla href
 7. Zapisz i opublikuj treść.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.