Jak dodać plik .pdf na stronie zbudowanej w kreatorze WWW?

Pliki PDF na stronie internetowej to doskonała forma prezentacji dla raportów, katalogów produktowych, e-booków, instrukcji, poradników czy specyfikacji.

SPIS TREŚCI

Pozycjonowanie plików PDF

Pamiętaj, że to kolejny element mający wpływ na pozycjonowanie strony, a więc warto aby plik PDF miał odpowiednią nazwę, która będzie odzwierciedleniem zawartości dokumentu. Może też zawierać słowa kluczowe.

By pozycjonować plik PDF, należy utworzyć go w formacie tekstowym. Jeśli chodzi o treść pliku, powinna być ona interesująca dla użytkowników. Podzielenie zawartości na akapity, zastosowanie śródtytułów, wypunktowania, pogrubienia najważniejszych tematów, wykonanie tabel i grafiki sprawi, że zawartość będzie ciekawsza. Doceni to także Google, który zwraca uwagę na ciekawą ekspozycję treści. Tekst w pliku nie powinien powielać treści dostępnych na stronie internetowej.

Dodawanie pliku PDF na stronę w Kreatorze

W kreatorze stron www z łatwością dodasz plik .pdf do swojej strony. Kreator Biznes i Kreator Profesjonalny mają do tego dedykowany widget.

  1. Aby dodać widget PDF w kreatorze, kliknij Dodaj Zawartość i Dodaj widget, a następnie przeciągnij i upuść element PDF z sekcji PlikiDodaj widżet PDF
  2. W miejscu upuszczenia widgetu pojawi się przycisk:
    Widok po przeciągnięciu i upuszczeniu widgetu PDF
  3. Klikając w ten element, możesz dołączyć plik lub podmienić wcześniej dodany, zmienić tekst na przycisku, dostosować rozmiar i opcje fontu, a także wyśrodkować całość lub ukryć nazwę pliku.
    Funkcje dostępne po kliknięciu w widżet PDF

Dodawanie pliku PDF w Kreatorze Start

Kreator Start nie posiada dedykowanego widgetu PDF, można jednak dołączyć w nim plik o tym rozszerzeniu. Należy w tym celu wykorzystać widget Przycisk i użyć opcji Plik wewnętrzny:

Dodawanie PDF w Kreatorze Start: widget Przycisk - Plik wewnętrzny

Obie funkcjonalności zaczną działać od razu po opublikowaniu strony lub w trybie Podgląd.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.