Jak zmienić tło w Microsoft Teams? – instrukcja

Microsoft Teams pozwala każdemu użytkownikowi ustawić własne tło podczas spotkania. Zrobisz to przed dołączeniem do wideokonferencji lub w trakcie jej trwania. Sprawdź, jak zmienić tło w Teams.

SPIS TREŚCI

Po co zmieniać tło podczas spotkań?

Ustawienie własnego tła podczas wideokonferencji poprzez Teams wiąże się z przynajmniej dwoma powodami:

  • Spotkania tematyczne — Urodziny znajomych z pracy, konkursy lub inne luźne okazje są dobrym powodem do zmiany tła. Grafik do wyboru jest tyle, ile Internet pomieści. Teams dobrze radzi sobie z odcięciem sylwetki rozmówcy od tła, więc bardziej oficjalne spotkania też z powodzeniem mogą odbyć się z użyciem tej funkcji.
  • Ukrycie przestrzeni za naszymi plecami — Domowe warunki nie każdemu pozwalają wygospodarować sobie przestrzeń na prawdziwy home office, dlatego, by ukryć to, czego nie chcemy pokazywać, warto skorzystać z funkcji własnego tła w Microsoft Teams.
Aplikacja Microsoft Teams funkcjonuje w ramach domowych pakietów Office oraz firmowych licencji Microsoft Office 365. Odwiedź stronę home.pl z usługami Microsoft.

Jak zmienić tło w Teams? – klasyczna aplikacja

  1. Tło w Teams zmienisz przed dołączeniem do spotkania lub w trakcie jego trwania. Przed spotkaniem włącz kamerę, kliknij Filtry w tle i wybierz jedną z propozycji.Jak ustawić tło w Teams?
  2. Jeśli chcesz ustawić własne tło w Teams podczas trwającego spotkania, kliknij w trzy kropki i z rozwijalnego menu wybierz Zastosuj efekty tła.Jak zmienić tło w Teams?
  3. Wybierz gotowe tło lub dodaj własną grafikę, a następnie kliknij Zastosuj i włącz wideo.Własne tło w Microsoft Teams
  4. Jeśli masz przygotowane własne tło, powinno spełniać minimalne parametry.Microsoft Teams - jak zmienić tło?
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

TeamViewer narzędzie do dostępu zdalnego

Umożliwia zarządzanie i obsługiwanie komputerów, serwerów oraz innych urządzeń podczas połączenia zdalnego (nawet przez urządzenia mobilne). Pracuj zdalnie z każdego miejsca.