Jak dodać plik do pobrania na stronie WordPress?

Pobieranie plików ze strony internetowej to dobry pomysł aby dać użytkownikom witryny szansę pozyskania informacji, które będą mogli, np. wydrukować lub użyć w trybie offline. Dla właściciela witryny internetowej to także sposób na to aby udostępnić ważne dokumenty, np. regulamin sklepu, formularz zwrotu, itp.. Korzystając z CMS WordPress możesz bez problemu udostępniać pliki do pobrania, jak również dokumenty PDF. Sprawdź w jaki sposób dodać plik do pobrania na stronie WordPress.

SPIS TREŚCI

Pliki do pobrania – Informacje podstawowe

Dodawanie plików do pobrania w witrynie WordPress, we wpisach i stronach, możesz wykonać za pomocą dedykowanego bloku Plik. Umożliwia on wyświetlenie dowolnego pliku, wczytanego z dysku komputera lub z biblioteki mediów, jako klikalnego przycisku. Bezpośredni link do pobrania to przydatne narzędzie do udostępniania zasobów widzom, odwiedzającym i klientom. Gdy ktoś kliknie łącze, plik jest natychmiast i automatycznie pobierany na jego urządzenie. Dodany w ten sposób plik posiadający jednocześnie własny odnośnik URL umożliwiający jego pobranie, możesz też łatwo przekazywać innym osobom, np. w komunikatorze internetowym.

Istnieje wiele powodów dla których możesz chcieć umieścić w swojej witrynie plik do pobrania. Użytkownicy zarządzający witrynami najczęściej używają tej funkcji aby umieszczać na stronie instrukcje, dokumenty, wnioski, formularze. Warto zaznaczyć, że funkcja jaką pełni blok Plik pozwala także na dodawanie innego typu plików, np. filmów, muzyki, plików instalacyjnych. Każdy plik jaki dodasz do biblioteki mediów, będzie od tej pory możliwy do pobrania jednym kliknięciem. W odróżnieniu, np. od bloku Obraz, który powoduje dodanie zdjęcia do treści wpisu, dodanie tego samego obrazu za pomocą bloku Plik spowoduje, że nie będzie widoczny jego podgląd. W jego miejscu pojawi się przycisk umożliwiający pobranie obrazu na dysk komputera. Tak samo stanie się w momencie, gdy zechcesz dodać film.

Dużą popularnością cieszy się także dodawanie plików PDF zawierających tę samą treść, która jest publikowana bezpośrednio w witrynie internetowej. Chociaż mamy dostęp do Internetu praktycznie z dowolnego urządzenia dziś, to wiele osób wciąż ceni sobie możliwość pobrania witryny i przeglądania jej w trybie offline. A nawet pobranie pliku i jego wydrukowanie, np. pliku zawierającego treść widoczną we wpisie.

Jak dodać plik do pobrania na stronie WordPress?

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
  4. Dodaj nowy blok: Plik.
    Dodawanie pliku PDF do treści wpisu możesz wykonać za pomocą bloku Plik
  5. Podaj adres URL osadzanego pliku, załaduj go z dysku komputera lub lub wybierz z biblioteki mediów.

Umieszczony plik zamieni się w hiperłącze, które po kliknięciu wywoła opcje pobierania go na dysk komputera. Dodatkowo wstawiony element będzie wyposażony w dedykowany przycisk Pobierz. Możesz zmienić nazwy obu elementów oraz w opcjach po prawej stronie dodatkowo wybrać funkcję otwierania w nowym oknie przeglądaki.Możesz modyfikować opcje pliku zmieniając jego nazwę, nazwę przycisku i sposób otwierania w przeglądarce

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.