Jak dodać wyszukiwarkę w tekście strony WordPress?

Wyszukiwarka na stronie internetowej to jeden z najlepszych elementów, jaki możesz udostępnić użytkownikom witryny. Pozwala ona na samodzielne wyszukiwanie treści i dotarcie do tych, które mogą z pozoru nie być dostępne w polecanych, rekomendowanych czy linkowanych treściach. Wyszukiwarka w witrynie internetowej umożliwia użytkownikom samodzielne podjęcie decyzji o tym, czego szukają. Korzystając z CMS WordPress, możesz dodać wyszukiwarkę na dwa sposoby, zakładając, że nie chcesz instalować żadnych dodatkowych wtyczek.

SPIS TREŚCI

Wyszukiwarka WordPress – informacje podstawowe

Rozwijająca się sieć Internet potrzebowała narzędzia, które umożliwi dotarcie do wszystkich publikowanych witryn, a co za tym idzie także treści. W ten sposób Google z biegiem lat stało się najpotężniejszą wyszukiwarką internetową. Nie wyobrażamy sobie dziś, aby wyszukiwarka Google nie istniała, chociaż ma ona wiele alternatyw, które potrafią być równie skuteczne lub posiadają dodatkowe opcje filtrowania wyników wyszukiwania.

Tak samo jak wyszukiwarki internetowe pozwalają filtrować treści publikowane w witrynach internetowych, tak samo szybko na popularności zyskały także wewnętrzne wyszukiwarki. Te instalowane bezpośrednio w poszczególnych witrynach internetowych. Czemu one służą? Wyszukiwaniu treści w samej witrynie. Nie każda witryna internetowa może tego potrzebować, ale warto zwrócić uwagę na zachowania użytkowników.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Nawet proste witryny internetowe posiadają kilka stron, czasami także dodatkowych stron niewidocznych w głównym menu, ale udostępnianych w stopce witryny. Nie każdy użytkownik sieci Internet chce lub ma czas przeglądać całą witrynę czy nawet skupiać się na pasku nawigacji. Czasami prościej jest mu zwyczajnie skorzystać w wyszukiwarki, nawet jeśli poszukuje kontaktu do Ciebie, który znajdzie w widocznym na głównej stronie pasku nawigacji czy dodatkowym toolbarze.

Korzystając z edytora WordPress, edytora treści stron i witryn, możesz szybko umieścić dodatkową lub główną wyszukiwarkę bezpośrednio między innymi blokami. Pamiętaj bowiem, że edytor WordPress nie jest tylko edytorem tekstu, ale również pozwala na wizualną edycję całej publikowanej strony lub wpisu.

Jak dodać wyszukiwarkę w tekście strony WordPress?

Możesz łatwo dodać wyszukiwarkę w treści wpisu. Użyj do tego gotowego bloku:

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
  4. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków – wyszukaj blok Wyszukiwanie.

Spersonalizuj pole, korzystając z dedykowanego paska opcji, określając m.in. rozmiar, układ. Możesz włączyć i wyłączyć widoczność przycisku Szukaj. Wprowadź własne nazwy przycisków i pól klikając w nie i edytując tekst.

Nadaj unikalny styl swojej wyszukiwarce personalizując wszystkie ustawienia

Czytaj więcej:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.