Jak edytować HTML we wpisie WordPress?

Edytor WordPress oparty jest na blokach, gotowych elementach strony internetowej. Możesz dodawać je metodą: przeciągnij i upuść. To wygodne rozwiązanie, szczególnie, że po dodaniu bloku możesz od razu przejść do jego konfiguracji. Nie jest wymagana znajomość języka HTML. Nadal możesz edytować kod HTML każdego modułu, wprowadzając ręczne ustawienia w języku HTML.

SPIS TREŚCI

HTML – informacje podstawowe

Język HTML stanowi podstawowy język umożliwiający tworzenie stron internetowych. Nawet jeśli Twoja witryna internetowa powstała za pomocą CMS WordPress i gotowych elementów, bloków edytora i nowoczesnych szablonów, ukrywa w sobie całą strukturę opartą właśnie o HTML. Zanim powstały edytory takie jak WordPress, kod pisano ręcznie, tworząc kolejne elementy strony internetowej.

WordPress wprowadza nowy sposób tworzenia witryny internetowej na podstawie gotowych elementów. Wybierz szablon, wprowadź treści i dodawaj bloki oraz widgety. Te pojawią się w witryny internetowej. Możesz je w dowolnej chwili edytować. Przykładem jest blok tabela, który po prostu pozwala wybrać ilość wierszy i kolumn, a następnie nadać jej unikalny wygląd i dodać zawartość.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Może zdarzyć się, że konieczna będzie edycja bloku, np. w celu wprowadzenia niestandardowych parametrów jak dodatkowe atrybuty hiperłączy, własny styl tabeli, itp.. W tej sytuacji możesz skorzystać z przycisku edytora HTML i zmienić kod gotowego bloku.

Jak edytować HTML we wpisie WordPress?

Edytor HTML możesz uruchomić bezpośrednio we wpisie lub stronie WordPress lub w każdym bloku z osobna:

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj istniejący lub utwórz nowy wpis.
  4. Po prawej stronie ekranu rozwiń menu Ustawienia (trzy kropki), a następnie wybierz Edytor kodu, aby edytować kod dla całej treści.
    Edytor kodu w WordPress pozwala edytować cały wpis lub stronę WordPress
  5. Kliknij wybrany blok i rozwiń menu Ustawienia (trzy kropki), a następnie Edytuj w HTML, aby edytować kod HTML wybranego bloku.
  6. Powtórz w/w czynności, aby powrócić do edytora wizualnego.

Możesz też edytować kod HTML większości bloków wstawianych do treści WordPress. Rozwiń menu opcji bloku i wybierz Edytuj w HTML.

Możesz edytować bloki WordPress korzystając z języka HTML

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.