Jak zmienić język w panelu WordPress (wp-admin)?

Podczas instalowania CMS WordPress, jeśli wykonujesz to ręcznie, możesz zdecydować, w jakim języku CMS ma być obsługiwany. Język ten jest językiem panelu administratora, a nie samej treści, która będzie publikowana w internecie. W dowolnej chwili możesz zmienić język interfejsu WordPress, a nawet ustawić różne języki dla każdego z administratorów serwisu.

SPIS TREŚCI

Poradnik wideo: jak zmienić język w panelu administracyjnym CMS WordPress?

Język interfejsu – informacje podstawowe

Język interfejsu WordPress to język, w którym będzie wyświetlany panel administratora, a co za tym idzie, wszystkie jego opcje i narzędzia. Jeśli wtyczki, szablony i ich ustawienia obsługują różne języki, język interfejsu będzie miał wpływ także na domyślne ustawienia.

Nie należy jednak mylić języka interfejsu WordPress z językiem strony internetowej. O tym, w jaki języku tworzysz treści na swojej stronie, decydujesz sam. Jeśli chcesz w witrynie internetowej wprowadzić wiele języków, skorzystaj z wtyczek umożliwiających taką funkcjonalność.

Np. jeśli chcesz mieć panel administracyjny WordPress po polsku, bo obecnie jest w języku angielskim, możesz to zmienić zgodnie z poniższą instrukcją. Zmiana języka panelu WordPress na polski, nie zmieni języka, w którym zostały opublikowane treści na Twojej stronie.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Jak zmienić język w panelu WordPress?

  1. Zaloguj się do zaplecza Twojej strony utworzonej w CMS WordPress, np. pod adresem: www.twojadomena.pl/wp-admin
  2. Przejdź do sekcji: Ustawienia > Ogólne
    WordPress - Ustawienia - Przejdź do sekcji Ogólne
  3. Zmień język w polu: Język witryny.WordPress - Ustawienia - Ogólne - Zmień język w polu Język witryny
  4. Zapisz zmiany.

Tym sposobem zmienisz język w panelu WordPress, ale tylko w panelu administracyjnym (tzw. wp-admin).

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.