Jak wstawić tabelę we wpisie WordPress?

Używanie tabel we wpisach WordPress to znakomity pomysł na uporządkowanie danych i ułatwienie odbiorcom ich odczytywania. Tabele są świetnym narzędziem do przedstawiania, np. różnego rodzaju porównań, budowania cenników i prezentacji statystyk. Wszystko w czytelnym układzie, który nie tylko dobrze wygląda ale i przyciąga uwagę użytkownika, który może w ten sposób ocenić jakość prezentowanej przez Ciebie treści i chętnie powróci do witryny po nowe informacje. Dodawanie tabel w CMS WordPress nie wymaga już znajomości HTML. Po prostu skorzystaj z gotowego bloku, wstaw tabelę, określ jej rozmiar i styl, a następnie wypełnij danymi.

Tabele WordPress – informacje podstawowe

CMS WordPress domyślnie posiada narzędzie do wstawiania i formatowania tabel. Nie musisz znać się na HTML aby budować skomplikowane struktury tabeli, ręcznie rozpisując w kodzie każdy wiersz, kolumnę oraz scalając komórki dla lepszego efektu. Skorzystaj z gotowego bloku dostępnego w edytorze Gutenberg WordPress, domyślnym edytorze treści, aby szybko wstawić tabelę.

Tabele WordPress to znakomity sposób na prezentację wybranych treści. Możesz wprowadzić cennik, statystyki, wyświetlić ofertę swojej firmy czy po prostu porównać ze sobą kilka produktów. Każdej tabeli możesz też nadać unikalny styl. Formatowanie komórek, też nie jest trudne, jeśli potrzebujesz scalić je w jedno, po prostu kliknij przycisk.

Jeśli domyślne narzędzie WordPress nie zaspakaja Twoich potrzeb, poszukujesz więcej funkcji w tabeli lub inne style formatowania, w bibliotece WordPress znajdziesz bezpłatne oraz płatne wtyczki. Jest ich naprawdę dużo, dlatego skorzystaj z wyszukiwarki Google aby szybko porównać funkcjonalność poszczególnych wtyczek.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Jak wstawić tabelę we wpisie WordPress?

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
  4. Dodaj nowy blok: Tabela.Skorzystaj z opcji dodawania bloków aby dodać blok Tabela.
  5. Wstaw tabelę określając liczbę kolumn i wierszy. Ten parametr możesz później zmienić dodając nowe wiersze i kolumny.
    Określ domyślny rozmiar tabeli, w każdej chwili możesz dodać nowe kolumny i wiersze.

Możesz rozpocząć wprowadzanie treści do tabeli. Skorzystaj z przycisku Edytuj tabelę aby dodawać i usuwać wiersze oraz wstawiać kolumny.
Utwórz tabelę, wprowadź jej zawartość. W dowolnej chwili możesz zmienić jej parametry, np. dodać wiersze i kolumny

Skorzystaj z opcji po prawej stronie aby włączyć sekcję Nagłówka i Stopki tabeli oraz zmienić jej wygląd.

W opcjach dodatkowych możesz włączyć nagłówek i stopkę oraz zmienić kolory tabeli

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.