Jak włączyć edytor Elementor w WordPress?

Edytor stron internetowych Elementor to świetna alternatywa dla nowego edytora WordPress. Poza możliwością tworzenia wpisów i stron za pomocą prostych w obsłudze modułów, gotowych elementów strony, umożliwia także zarządzanie i tworzenie szablonów stron oraz edycję innych szablonów dodawanych do CMS WordPress. Po zainstalowaniu wtyczki Elementor jest ona od razu gotowa do użycia: po prostu utwórz nowy wpis lub stronę, a następnie edytuj treść.

SPIS TREŚCI

Elementor – informacje podstawowe

Wtyczka Elementor dla WordPress rozszerza możliwości nowego edytora treści o dodatkowe funkcje oraz moduły. Przede wszystkim Elementor to blokowy edytor treści, w którym dodajesz poszczególne moduły, np. akapit, tekst, obraz, tabela w postaci gotowych komponentów, w których docelowo wprowadzasz jedynie zawartość. Ponadto Elementor oferuje możliwość zarządzania szablonami stron i wpisów, gotowymi kompozycjami modułów wraz (opcjonalnie) z treścią.

Jeśli korzystasz z nowego edytora WordPress, obsługa Elementor nie będzie sprawiała Ci żadnego problemu.  Różnica polega głównie na ilości dostępnych modułów i ich konfiguracji, która oferuje znacznie więcej możliwości spersonalizowania bloku niż w przypadku tego samego elementu w edytorze WordPress. Ponadto Elementor pozwala na korzystanie z biblioteki szablonów stron, gotowych układów, które możesz też tworzyć samodzielnie.

W wersji płatnej Elementor PRO rozszerza wszystkie ww. funkcje o dodatkowe szablony, funkcje edycji, jak również gotowe moduły.

Jak włączyć edytor Elementor w WordPress?

Pierwszym krokiem do uruchomienia edytora Elementor jest jego instalacja z biblioteki wtyczek WordPress. Nie jest to trudna czynność, dlatego możesz do niej przystąpić w każdej chwili.

Zainstaluj wtyczkę Elementor wyszukując ją w bibliotece wtyczek WordPress

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki, możesz rozpocząć korzystanie z niej. Wtyczka Elementor posiada własne dedykowane menu opcji dostępne z poziomu poziomego paska nawigacji WordPress. Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne ustawienia i narzędzia. Ponadto dostępna jest opcja Szablony, w której znajdziesz utworzone szablony kompozycji oraz będziesz mógł dodać nowe.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki Elementor zyskasz dostęp do dodatkowych opcji menu

Przejdź teraz do sekcji Wpisy lub Strony, a następnie dodaj nowy wpis lub stronę WordPress. Dopiero po przejściu do edycji wpisu lub strony, dostępny będzie przycisk Edytuj w Elementorze, który pozwala Ci na przejście do edytora stron WWW Elementor.

Skorzystaj z opcji Edytuj w Elementorze, aby rozpocząć edycję wpisu lub strony w kreatorze WWW

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.