Co to jest wtyczka Elementor dla WordPress?

Elementor to wtyczka / rozszerzenie CMS WordPress. Narzędzie z pomocą którego szybko stworzysz stronę internetową WordPress dopasowaną do Twoich potrzeb. To nie tylko narzędzie do tworzenia prostych szablonów, układów, ale także wprowadzania elementów dynamicznych. Wiedza na temat kodowania nie jest konieczna do tworzenia angażujących stron internetowych. Kreatory stron, takie jak Elementor , ułatwiają niekodującym tworzenie dowolnej strony internetowej WordPress .

Skorzystaj z wyjątkowej oferty home.pl i zarejestruj usługę stworzoną dla CMS WordPress – WordPress Hosting SSD. Utwórz witrynę internetową firmy, prywatnego bloga lub otwórz sklep internetowy w kilka minut. Nie masz czasu na konfigurację usługi i projektowanie serwisu WWW? Zamów stronę internetową przygotowaną przez naszych specjalistów, dopasowaną do Twoich potrzeb. Wyróżnij witrynę internetową na tle konkurencji.

Elementor to narzędzie do budowania stron WordPress typu przeciągnij i upuść (drag and drop)_, które umożliwia łatwe tworzenie niestandardowych układów WordPress bez znajomości programowania. To co jest największą siłą kreatora to jego możliwości w tworzeniu bardzo prostych a także bardzo rozbudowanych szablonów, bogatych w liczne nieszablonowe rozwiązania i elementy dynamiczne. Zastępuje on podstawowy edytor WordPress edytorem  na żywo (edytor wizualny), dzięki czemu możesz tworzyć złożone układy strony internetowej i projektować ją na żywo, bez konieczności przełączania się między edytorem a trybem podglądu.

Wtyczka Elementor dla WordPress

W odróżnieniu od gotowych płatnych i darmowych szablonów (które są świetne i warte swojej ceny), Elementor otwiera Twórcom drogę do nieskończonej ilości nieszablonowych układów. Układów, których często nie znajdziemy w popularnych gotowych szablonach, z których chcielibyśmy korzystać ale nie do końca spełniają nasze oczekiwania. Jednak problem z gotowymi szablonami może polegać nie tylko na tym, że ktoś z góry przygotował określoną ograniczoną liczbę ich wariantów, ale z naszego braku wiedzy o programowaniu. Przerabianie szablonów i dostosowywanie ich do naszych indywidualnych potrzeb wymaga wiedzy i umiejętności kodowania.

Elementor rozwiązuje ten problem dając użytkownikom narzędzie, które nie jest bogate w gotowe szablony. Jednak obfituje w szereg narzędzi i elementów składowych, z których możesz poukładać swoją stronę i każdą z podstron od podstaw.  Elementor to narzędzie do tworzenia stron internetowych metodą przeciągnij i upuść dla WordPress. Pomaga tworzyć piękne strony za pomocą edytora wizualnego (bez kodowania). Jest przeznaczony do szybkiego tworzenia dynamicznych stron internetowych.

Ile kosztuje Elementor?

Elementor to bezpłatne rozwiązanie. Darmowa wtyczka dla użytkowników popularnego CMS WordPress. Jeśli chcesz odblokować dodatkowe funkcje, możesz uzyskać wersję Pro. Rozszerzona wersja Elementor Pro jest rozwiązaniem płatnym ale dla amatorów jak i programistów, wnosi ona szereg dodatkowych rozwiązań. Sprawdź cennik Elementor tutaj .

Czy Elementor działa ze wszystkimi motywami?

Tak, działa ze wszystkimi motywami zgodnymi ze standardami kodowania WordPress. Istnieje jednak szereg szablonów dedykowanych pod Elementor, nie stanowi jednak problemu aby korzystać także z innych skórek i przerabiać je.

Czy Elementor spowalnia stronę internetową?

Elementor jest jednym z najszybszych programów budujących strony. Jednak niektóre strony internetowe mogą powodować długi czas ładowania. Pamiętaj, że narzędzie to opiera się na gotowych elementach umieszczanych metodą przeciągnij i upuść. Może okazać się, że w miarę rozwoju i rozbudowy strony WWW korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór szablonu stworzonego przez agencję interaktywną. Szalony tworzone w ten sposób mogą być lepiej zoptymalizowane do działania w sieci Internet. Trudno jednak określić, w którym momencie zmiana szablonu będzie najlepsza dla Ciebie. Większość użytkowników Elementor nigdy nie rezygnuje z tego kreatora WWW.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.