Gotowe rozwiązania jak uruchomić sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Internetu. Nie tylko są konkurencyjne cenowo dla punktów stacjonarnych, ale również zapewniają wygodny sposób zamawiania towaru, odbioru w domu, zwrotu. W ten sposób, decydując się na prowadzenie biznesu, nie musisz zamykać się wyłącznie na klientów z Twojej okolicy, ale od razu dotrzeć do odbiorców z całej Polski czy nawet Europy. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje nt. sklepów internetowych dostępnych w ofercie home.pl oraz usług, dzięki którym będziesz mógł taki sklep uruchomić.

SPIS TREŚCI

Sklep Prestashop na usłudze Hosting PrestaShop

Prestashop to jeden z najpopularniejszych systemów typu CMS, za pomocą którego możesz uruchomić sklep internetowy. W obsłudze bardzo podobny jest do CMS WordPress, jednak jego mechanizmy i narzędzie, skierowane są wyłącznie na obsługę sklepu internetowego. Zawiera szereg funkcji oraz dodatków, które dają Tobie nieograniczone niczym możliwości rozwoju sklepu. Przez to, że jest on dystrybuowany w modelu Open Source, w każdej chwili możesz liczyć na aktualizację systemu, wsparcie społeczności oraz pomoc programisty, który wprowadzi nowe modyfikacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Aplikacja Prestashop nie ma specjalnych wymagań, ale niektóre typy usług hostingowych mogą nie nadawać się do jej obsługi lub wymagają dodatkowej konfiguracji, co może być kłopotliwe dla początkującego użytkownika. Dlatego z myślą o wszystkich, którzy chcą założyć sklep PrestaShop, przygotowaliśmy usługę Hosting PrestaShop. Posiada wszystkie parametry zgodne z wytycznymi autorów oprogramowania oraz wiele usprawnień, które zapewniają płynne wykonanie kolejnych instalacji Prestashop i bezproblemowe działanie aplikacji. Odpowiada za to m.in. funkcja PrestaOptimum.

W ofercie home.pl znajdziesz również najwyższy pakiet Hosting PrestaShop Profesjonalny, znoszący limit instalacji aplikacji typu Prestahop oraz dodając własny unikalny adres IP.

Hosting internetowy z instalatorem aplikacji

Dla osób ceniących sobie niezależność oraz chcących od podstaw zbudować sklep internetowy istnieje inne rozwiązanie jakim jest zwykły hosting współdzielony. Pozwala on zarówno na uruchomienie stron internetowych, blogów, wizytówek oraz każdego rodzaju systemu CMS, jak również dostarcza pocztę e-mail we własnej domenie. Usługę tę warto wybrać, kiedy nie chcesz korzystać z rozwiązań dedykowanych. Być może skoncentrujesz się, np. na uruchomieniu popularnego systemu CMS WordPress, w ramach którego możesz zainstalować szereg dodatków, pozwalających prowadzić sprzedaż online. Jednym z nich jest np. wtyczka WooComerce, bardzo popularna i ceniona wśród użytkowników WordPress.

Jeśli takie rozwiązanie odpowiada Twoim potrzebom, możesz skorzystać z dwóch typów usług, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, to:

  • Hosting Biznes: podstawowy typ usługi hostingowej zapewniający możliwość uruchomienia jednej i wielu stron internetowych, sklepu oraz obsługę poczty,
  • Hosting WordPress SSD: zaawansowana usługa o podwyższonej wydajności, parametrach bezpieczeństwa i dedykowana do obsługi CMS. Wybierz ją, jeśli zależy Ci na najwyższej wydajności od początku tworzenia Twojego projektu.

Dowiedz się więcej jak uruchomić CMS WordPress na hostingu internetowym i uruchomić, np. wtyczkę WooCommerce:

Kreator stron WWW w home.pl

Ostatnią polecaną przez nas usługą jest Kreator stron WWW. To narzędzie cechuje wyjątkowa łatwość użytkowania i dostosowania wyglądu strony do swoich potrzeb. Zaraz po rejestracji i opłaceniu, kreator stron WWW jest gotowy do użycia. Wybierz jeden z dziesiątek szablonów, utwórz strukturę witryny oraz dodaj treść. Następnie metodą przeciągnij i upuść dodawaj kolejne elementy, w tym zdjęcia, opisy oraz dedykowane przyciski odpowiedzialne za zakup i płatność, np. PayPal.

Kreator stron WWW w wersjji podstawowej posiada dedykowane przyciski do obsługi płatności PayPal. Jeśli zdecydujesz się na wariant Profesjonalny, otrzymasz kompleksowe narzędzie do prowadzenia sprzedaży online, zarządzania zamówieniami, itp..

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie