Czy CMS WordPress wymaga specjalnego hostingu?

CMS WordPress to obecnie najpopularniejszy system do tworzenia stron internetowych, blogów, stron wizytówek czy prezentacji portfolio. Jest również jednym z najpopularniejszych systemów używanych do budowania swojej obecności w sieci Internet. Pozwala na stworzenie praktycznie każdego rodzaju witryny, co powoduje, że może wymagać odpowiedniego hostingu.

SPIS TREŚCI

Czy CMS WordPress wymaga specjalnego hostingu?

Wymagania techniczne WordPress nie są duże, ale sama witryna internetowa, jaką zbudujesz w oparciu o ten popularny system CMS może wymagać znacznych zasobów, np. odpowiednich narzędzi do optymalizacji działania usługi czy nowych funkcjonalności jak wsparcie dla najnowszych wersji PHP i SQL.

Wiele firm sprzedaje typowy hosting współdzielony, oferując możliwość zainstalowania systemu CMS. Nie będziesz miał problemów z wyborem. Możesz nawet teraz zarejestrować i opłacić hosting stron internetowych w home.pl. Posiada on wsparcie dla najnowszych wersji PHP oraz SQL, co powoduje, że od razu uruchomisz jedną lub wiele stron WordPress. WordPress jest bardzo lekkim i kompatybilnym z każdą konfiguracją firm hostingowych. Jedyne wymagania, jakie im stawia to dostępność MySQL w wersji 5.6 oraz obsługę interpretera PHP w wersji 7 i nowszej.  Te parametry mogą się zmieniać wraz z dostępnością coraz to nowszych wersji tego CMS, dlatego warto przed każdą instalacją (szczególnie ręczną) upewnić się, że pobierasz najnowszą wersję PHP oraz parametry Twojego hostingu są zaktualizowane, np. ustawiłeś najnowszy interpreter PHP.

W ofercie home.pl znajdziesz dwa podstawowe rodzaje hostingu współdzielonego, który umożliwi ci uruchomienie strony WordPress. To Hosting Biznes oraz Hosting WordPress SSD. Podstawowa różnica między obydwoma typami usługi to konfiguracja samego serwera. Plany hostingowe WordPress oferują zasoby zoptymalizowane pod kątem tego CMS. Może to mieć znaczenie, kiedy Twoja strona zacznie się powiększać, zwiększy się także ruch użytkowników oraz ilość mediów jakie będą wczytywane. Z tych samych zasobów korzystać będą także motywy, wtyczki i inne instalowane narzędzia i dodatki.

Sprawdź ofertę hostingu dla WordPress w home.pl:

Wybierając dedykowane usługi dla WordPress, zyskujesz:

  • obsługa LiteSpeed + LSCache,
  • własny adres IP,
  • automatyczna, pierwsza, instalacja CMS WordPress,
  • dyski SSH.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.