Na jakim hostingu zainstalować CMS WordPress?

Instalacja CMS WordPress nie ma specjalnych wymagań, którym nie sprostałoby większość dostępnych na rynku usług hostingowych. Zwykle możesz spotkać się z usługami różnego typu, które w mniejszym lub większym stopniu ułatwiają proces instalacji, lub dobrze wpływają na działanie tego popularnego CMS, np. przyśpieszając wczytywanie witryny internetowej. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje o typach hostingów dostępnych w ofercie home.pl oraz możliwości instalowania na nich CMS WordPress.

SPIS TREŚCI

Wymagania techniczne CMS WordPress

CMS WordPress posiada wiele technicznych wymagań, które są konieczne do jego uruchomienia na hostingu. Dzisiejsza oferta firm hostingowych powoduje, że nie mają one większego znaczenia, gdyż instalacja CMS możliwa jest u każdego operatora. Możemy przyjrzeć się bliżej specyfikacji hostingu, aby upewnić się, czy spełnia on podstawowe wymagania WordPress lub sprawdzić, jakie dodatkowe narzędzia i funkcje oferuje sam hosting, które mogą wpłynąć pozytywnie na działanie witryny internetowej utworzonej w WordPress.

WordPress jest bardzo lekkim i kompatybilnym z każdą konfiguracją firm hostingowych. Jedyne wymagania, jakie im stawia to dostępność MySQL w wersji 5.6 oraz obsługę interpretera PHP w wersji 7 i nowszej.  Te parametry mogą się zmieniać wraz z dostępnością coraz to nowszych wersji tego CMS, dlatego warto przed każdą instalacją (szczególnie ręczną) upewnić się, że pobierasz najnowszą wersję PHP oraz parametry Twojego hostingu są zaktualizowane, np. ustawiłeś najnowszy interpreter PHP.

Jeśli Twój hosting spełnia ww. wymagania, możesz rozpocząć instalację CMS WordPress. Wybór hostingu może w tym przypadku zadecydować wyłącznie o tym jak łatwy będzie proces instalacji oraz dalsza obsługa, np. serwera FTP czy dostęp do baz danych SQL. Jednak decydując się na hosting, warto kierować się jego wysoką wydajnością. Od tego „parametru” zależeć będzie komfort użytkowania witryny, szczególnie jeśli strona będzie powiększała się lub planujesz uruchamiać wiele CMS na jednej usłudze. Ponadto prędkość wczytywania strony będzie miała wpływ na ranking wyszukiwarek.

Istotnym elementem wspierającym działanie Twojej witryny WordPress będzie także wsparcie techniczne. Nie tylko dobra obsługa klienta, ale przede wszystkim zespół, który dba o rozwój usług, ich bezpieczeństwo, w tym również, np. dostępność kopii zapasowych FTP i SQL. Instalacja wielu wtyczek oraz ciągłe aktualizacje CMS, konieczne do utrzymania jego bezpieczeństwa, mogą czasami wymagać przywrócenia kopii zapasowych. Zwykle nie jest to konieczne, ale warto pamiętać.

Polecany hosting do instalacji CMS WordPress

Hosting wysokiej wydajności zapewni Twojej witrynie szybkie działanie, a użytkownikom dużo satysfakcji z jej przeglądania i dostępu do mediów. W ofercie home.pl znajdziesz usługi, na których zaraz po ich opłaceniu możesz uruchomić instalację CMS WordPress. Niektóre z nich, np. hosting dedykowany CMS WordPress, automatycznie wykona dla Ciebie pierwszą instalację i przekaże dane dostępu od razu po opłaceniu usługi. Charakteryzuje się on także zwiększoną wydajnością, dostępem do LiteSpeed i szybkich dysków SSD, a także dedykowanym adresem IP.

Wybierając dedykowane usługi dla WordPress, zyskujesz:

  • obsługa LiteSpeed + LSCache,
  • własny adres IP,
  • automatyczna, pierwsza, instalacja CMS WordPress,
  • dyski SSH.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.