Jak skonfigurować rekord SPF TXT domeny w Menedżerze stopek CodeTwo?

CodeTwo to menedżer stopek email w poczcie Microsoft 365 (dawniej Office 365), pozwalający m.in. na centralne zarządzanie podpisami i notami prawnymi w korespondencji email całej organizacji. Gdy już dodałeś pierwszego lub kolejnego dzierżawcę Microsoft 365 (dawniej Office 365) do Panelu CodeTwo, następnym zalecanym krokiem jest skonfigurowanie rekordu TXT Sender Policy Framework (SPF) swojej domeny. Poniżej znajdziesz instrukcję jak krok po kroku skonfigurować rekord TXT SPF dla posiadanej domeny.

SPIS TREŚCI

Jak skonfigurować rekord TXT Sender Policy Framework (SPF) dla domeny w Panelu Administracyjnym CodeTwo?

Jeśli używasz CodeTwo Podpisy Email dla Microsoft 365 (dawniej Office 365) w trybie po stronie serwera lub w trybie combo, Twoje wiadomości e-mail będą kierowane przez serwery w chmurze posadowione w usłudze Microsoft Azure. Usługi CodeTwo muszą zostać dodane do listy autoryzowanych nadawców w Twojej domenie. Ta lista jest przechowywana w rekordzie TXT Sender Policy Framework (SPF). Dodając CodeTwo do swojego rekordu SPF, oświadczasz, że autoryzowałeś adres serwisu CodeTwo do przetwarzania Twojego ruchu pocztowego. Pomaga to uniknąć sytuacji, w których wiadomości e-mail są traktowane jako spam, niechciane reklamy lub phishing przez usługę Exchange Online Protection (EOP).

Czy muszę samodzielnie konfigurować rekord TXT Sender Policy Framework (SPF)?

Usługa CodeTwo nie ma dostępu do Twoich danych logowania się do Microsoft 365 (dawniej Office 365) ani do Twojego rejestratora domeny. Dlatego należy samodzielnie skonfigurować rekord TXT SPF.

Jeśli nie znasz rekordów SPF i nie wiesz, jak samodzielnie je zmienić, poproś o pomoc osobę zarządzającą hostingiem w Twojej organizacji lub skontaktuj się z infolinią home.pl, jeżeli jest to Twój dostawca usług hostingowych.

UWAGA! Jeśli podczas rejestrowania dzierżawy wybrano tryb po stronie klienta, konfigurowanie rekordu TXT SPF nie jest wymagane.

Konfigurowanie rekordu TXT SPF, jeśli używasz własnej domeny

Jeśli masz własną domenę (np. twoja-firma.pl), musisz dodać domenę CodeTwo Podpisy Email dla Microsoft 365 (dawniej Office 365) do rekordu SPF swojej domeny. Należy to zrobić w konfiguracji DNS rejestratora domeny.

UWAGA! Jeśli posiadasz kilka domen, musisz skonfigurować rekord CodeTwo SPF dla każdej domeny oddzielnie, jednak zrób to tylko dla domen (używanych obecnie lub w przyszłości) do wysyłania wiadomości e-mail, które będą otrzymywać podpisy z CodeTwo Podpisy Email dla Microsoft 365 (dawniej Office 365).

Microsoft 365 (dawniej Office 365) wymaga skonfigurowania rekordu SPF TXT, aby zapobiec podszywaniu się i wyłudzaniu informacji. Dlatego jako właściciel domeny prawdopodobnie już dodałeś rekord SPF TXT dla domeny Microsoft 365 (dawniej Office 365) na serwerze DNS swojego rejestratora domeny. W rezultacie Twój rekord SPF TXT wygląda tak, jak pokazano poniżej lub podobnie:

v = spf1 include: spf.protection.outlook.com -all

Do rekordu SPF TXT dodaj następujący wpis:

include: spf.emailsignatures365.com

Ten wpis zawiera adres SPF domeny CodeTwo Email Azure Service. Aby wszystko działało poprawnie, musisz dodać dokładnie ten sam wpis, jak określono powyżej. W rezultacie Twój rekord SPF TXT powinien wyglądać tak, jak pokazano poniżej lub podobnie:

v = spf1 include: spf.protection.outlook.com include: spf.emailsignatures365.com -all

Należy pamiętać, że to tylko przykład oparty na domyślnej konfiguracji rekordu SPF dla usługi Microsoft 365 (dawniej Office 365). Twój rekord SPF może wyglądać inaczej. Na przykład w rekordzie może być uwzględnione więcej domen.

UWAGA! We wszystkich przypadkach rekord SPF TXT musi być odpowiednio zakończony. Zwróć szczególną uwagę na znak (kwalifikator), który znajduje się bezpośrednio przed tym wyrażeniem. Musi być łącznikiem (więc ostatni wpis to -all, jak pokazano w powyższych przykładach).

Konfigurowanie rekordu TXT SPF, jeśli używasz domeny onmicrosoft.com

Jeśli korzystasz z domeny onmicrosoft.com w swojej organizacji musisz dodać własną domenę do Microsoft 365 (dawniej Office 365) i skonfigurować ją według powyższej instrukcji. Domen zarządzanych przez firmę Microsoft nie można konfigurować na żądanie, stąd niemożliwa jest konfiguracja rekordu TXT SPF dla domeny onmicrosoft.com.

👉 Dlaczego warto korzystać z zautomatyzowanego narzędzia do stopek i not prawnych w email?

Automatyzacja stopek mailowych i zarządzanie nimi z poziomu centralnego panelu przynosi wiele korzyści, m.in.

  • spójną komunikację wizualną w korespondencji elektronicznej,
  • zadbanie o prawidłowość informacji zawartych w obowiązkowych notach prawnych,
  • centralne zarządzanie banerami reklamowymi i możliwość stworzenia nowego kanału informacji marketingowej,
  • natychmiastową zmianę informacji lub elementów graficznych w stopkach email wybranej grupy, lub globalnie, wśród całej organizacji,
  • i wiele więcej!
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie