Jak dodać film YouTube na stronie WordPress?

Dodawanie filmów i obrazów do treści publikowanych w WordPress może stanowić ciekawe ich urozmaicenie. To także sposób na przekazanie ważnych informacji, instrukcji, treści w sposób, który może zainteresować określoną grupę odbiorców. Tych, którzy wybierają obraz zamiast tekstu. Często treści video i obrazy stanowią także zachętę do zapoznania się z tekstem. Dzięki edytorowi Gutenberg w WordPress dodawanie filmów YouTube do treści jest naprawdę proste. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób dodać film YouTube na stronie WordPress.

SPIS TREŚCI

Filmy YouTube w WordPress – informacje podstawowe

Osadzanie filmów w treści strony internetowej często wiąże się z koniecznością edycji kodu HTML. Używanie tej formy edytora pozwala precyzyjnie określić lokalizację filmu, rozmiar jego podglądu, itp.. Jednak dla wielu użytkowników może stanowić pewnego rodzaju barierę, jaką jest znajomość HTML lub konieczność szukania określonych parametrów kodu, aby je edytować. Nowy edytor WordPress pod tym względem znacząco upraszcza cały proces i pozwala po prostu dodać link do filmu YouTube. Gotowy blok automatycznie dopasowuje się do rozmiaru publikowanej strony.

Treści video umieszczanie we wpisach WordPress to dziś standard i znakomity sposób dotarcia do nowych odbiorców. Duży wpływ na to miały media społecznościowe, które na swój sposób przyzwyczaiły nas do zwięzłych informacji a zarazem do obrazów. Obrazów, które przyciągają uwagę użytkowników, a jednocześnie stanowią zachętę do zapoznania się z treścią wpisu. Jeśli aktywnie korzystasz z dokumentacji Pomoc.home.pl zauważyłeś na pewno, że my również stosujemy filmy video w naszych artykułach. Stanowią one obraz tego, o czym jest wybrana instrukcja. W ten sposób możesz sam zdecydować, jaką formę treści chcesz wybrać i która z nich będzie dla Ciebie stanowiła lepszy obraz tego co powinieneś zrobić aby osiągnąć zamierzony cel, np. konfigurację skrzynki e-mail.

Warto pamiętać także, że YouTube stanowi dziś potężny zasób informacji. Po wyszukiwarce Google to druga najpopularniejsza witryna w sieci, w której użytkownicy Internetu poszukują odpowiedzi na swoje pytania. Poza tym,  że z tej instrukcji dowiesz się w jaki sposób dodawać filmy YouTube do treści artykułów WordPress, warto abyś zastanowił się, np. nad uruchomieniem własnego kanału YouTube i umieszczania w nim możliwie jak największej ilości treści. To znakomity sposób na generowanie dodatkowego ruchu, pozyskanie użytkowników oraz przekierowanie ich na witrynę internetową. Możesz także zarabiać na filmach w YouTube.

Jak dodać film YouTube na stronie WordPress?

Umieszczanie filmów YouTube w WordPress możesz wykonać za pomocą bloku YouTube.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Dodaj nowy blok: YouTube.
  Dzięki blokom WordPress możesz dodać film YouTube za pomocą jednego kliknięcia
 5. Podaj adres URL osadzanego filmu.
  Osadź film z kanału YOuTube podając bezpośredni odnośnik URL
 6. Kliknij Osadź.

Film został dodany do treści wpisu. Możesz też używać bloku Kolumny lub Media i tekst aby osadzać filmy obok tekstu.

Osadzony film jest od razu widoczny a jego wygląd dopasowuje się do publikowanej treści i jej szerokości

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.