Przekierowanie po ramce dla domeny w Panelu klienta

W artykule znajdziesz instrukcję, jak wykonać przekierowanie domeny po ramce w nowym Panelu klienta home.pl

Na nowej platformie home.pl przekierowanie domeny po ramce wymaga umieszczenia pliku z odpowiednią zawartością, która po wywołaniu, spowoduje przekierowanie po ramce.

Przekierowanie po ramce służy pozornemu przekierowaniu użytkownika za pomocą jednej domeny, na docelową stronę, ukrywając jej adres w pasku adresu przeglądarki.

Przekierowanie po ramce jest rozwiązaniem niezalecanym, które negatywnie wpływa na pozycjonowanie stron WWW. Zalecanym rozwiązaniem jest bezpośrednie przekierowanie domeny na katalog strony WWW lub zastosowanie przekierowania 301. Przeczytaj więcej o przekierowaniu 301 w Panelu klienta home.pl.

W ramach serwerów funkcjonujących w oparciu o IdeaWebSerwer (poprzednia platforma home.pl, czyli usługi rejestrowane przed 26 maja 2018 roku) możliwe jest ustawienie przekierowania po ramce z poziomu panelu administracyjnego.

Jak wykonać przekierowanie po ramce dla domeny na nowej platformie home.pl?

W przypadku usług rejestrowanych na nowej platformie home.pl (czyli dla usług rejestrowanych po 26 maja 2018) konfiguracja domeny po ramce wymaga przekierowania domeny na wybrany katalog i umieszczeniu w tym katalogu pliku z odpowiednio przygotowaną zawartością.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij nazwę serwera,do którego podpięta jest domena, następnie w sekcji: Przypisane domeny kliknij: Wszystko.
 4. Edytuj ustawienia domeny. Poniżej przedstawimy trzy możliwości przekierowania domeny (sugerujemy skorzystanie z przekierowania 301).
  • 301: (zalecane) spowoduje przekierowanie użytkownika z jednej strony na inną.
  • Host/URL: jeśli chcesz przekierować domenę na zew. host. Przekierowanie na adres URL nie wywoła przekierowania po ramce (brak funkcjonalności Apache).
  • Przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu: zaznacz tą opcję, aby skonfigurować przekierowanie po ramce na hostingu Apache.
 5. Podaj ścieżkę katalogu, na który domena ma zostać przekierowana i Zapisz ustawienia.
 6. Następnie na serwerze FTP przejdź do katalogu lub utwórz nowy katalog, na który przekierowałeś domenę i dodaj w nim plik index.html o zawartości (w kodzie zmień adres strony, na którą chcesz skierować domenę po ramce):
  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
  <HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
  <FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http://adres_strony_na_ktora_kierujemy"> <NOFRAMES><BODY><A HREF="http://adres_strony_na_ktora_kierujemy">click here</A></BODY></NOFRAMES></FRAMESET></HTML>
  
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie