Jak ustawić przekierowanie 301 w WordPress?

Przekierowanie 301 to najlepszy sposób na to, aby przekierować odwiedzających Twoją witrynę użytkowników z pierwotnego adresu URL, na który chcieli wejść, na ten aktywny lub docelowy, który chcesz im udostępnić wraz z zawartością strony. Dzięki temu przekierowaniu możesz aktualizować adresy URL Twoich stron, ale przede wszystkim zadbać o wartość linków i całej witryny, która przekierowuje poprawnie na odpowiednie strony. Dowiedz się jak szybko ustawić przekierowanie 301 w WordPress.

SPIS TREŚCI

Przekierowanie 301 – informacje podstawowe

Przekierowanie 301 zwane także przekierowaniem stałym to kod stanu odpowiedzi HTTP, który pokazuje odpowiedź z serwera, na którym znajduje się strona, do przeglądarek, które chciały wyświetlić żądany adres URL. Kod 301 pokazuje im, że żądana strona została przekierowana na inną i będzie to ta, którą właśnie przeglądarka wyświetli. Przekierowania 301 są bardzo ważne dla SEO

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Dla administratory witryny internetowej przekierowanie 301 nie jest niczym złym, pokazuje dodatkowo, że dbasz o witrynę, a Google nie ma powodów, aby traktować ją jako niewiarygodną, ze względu na błędne przekierowania lub nieaktualne czy nieistniejące adresy. Przekierowanie 301 znajdzie największe zastosowanie kiedy przykładowo chcesz przekierować użytkownika ze starej na nową domenę (adres witryny), gdy tworzysz przekierowanie z klasycznych adresów URL na ich krótsze odpowiedniki czy z powodu aktualizacji adresu URL, który w jakikolwiek sposób się zmienił.

CMS WordPress domyślnie nie udostępnia żadnego narzędzia do wykonania przekierowania 301. Najszybszym sposobem do wprowadzenia takiej opcji jest zainstalowanie wtyczki Redirection. Znajdziesz ją w bibliotece wtyczek bezpośrednio w panelu administratora WordPress.

Jak ustawić przekierowanie 301 w WordPress?

Zainstaluj i uruchom wtyczkę Redirection, aby rozpocząć dodawanie przekierowań 301 dla nieistniejących lub starych adresów URL:

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wtyczki. Następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę Redirection.
  1. Jak zainstalować i włączyć wtyczkę w WordPress?Jeśli chcesz szybko włączyć przekierowanie 301 zainstaluj wtyczkę Redirecion w WordPress
 3. Przejdź do sekcji Narzędzia > Redirection.
 4. Uzupełnij dwa podstawowe pola odpowiedzialne za uzyskanie przekierowania 301 w WordPress.

Celem wykonania przekierowania 301 konieczne jest uzupełnienie pól, w których kolejno wskażesz adres źródłowy (stary) oraz adres docelowy (nowy adres URL). Po uzupełnieniu obu pól zapisz zmiany.

 • The source URL is your old or original URL > Źródłowy adres URL 
 • The target URL is the new URL > Nowy adres URL
  Za pomocą wtyczki Redirection możesz ustawić przekierowanie 301 w WordPress
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.