Jak zaplanować przyszłą publikację wpisów WordPress?

Jeśli chcesz aby Twój blog internetowy WordPress rozwijał się i zawsze zajmował dobre pozycje w wyszukiwarce Google, powinieneś pamiętać o regularnym publikowaniu postów. Systematyczność w tworzeniu treści pozwala nam nie tylko skutecznie rozwiać witrynę, ale także dostarczać świeżych treści, które doceni zarówno Google ale przede wszystkim czytelnicy.

Może zdarzyć się jednak, że Twoje publikacje pojawiają się w nieregularnych odstępach czasu lub zwyczajnie nie możesz tworzyć ich wg. określonego harmonogramu. Na szczęście jedną z podstawowych funkcjonalności przy edycji nowego i już istniejącego wpisu jest data jego publikacji. Dzięki prostemu kalendarzowi i zegarowi, możesz określić datę publikacji wpisu.

Skorzystaj z wyjątkowej oferty home.pl i zarejestruj usługę stworzoną dla CMS WordPress – WordPress Hosting SSD. Utwórz witrynę internetową firmy, prywatnego bloga lub otwórz sklep internetowy w kilka minut. Nie masz czasu na konfigurację usługi i projektowanie serwisu WWW? Zamów stronę internetową przygotowaną przez naszych specjalistów, dopasowaną do Twoich potrzeb. Wyróżnij witrynę internetową na tle konkurencji.

Możesz skorzystać z czasu przeszłego, zmieniając lub przesuwając kolejność publikacji, teraźniejszego, a więc opublikować wpis od razu lub przyszłego, tj. zaplanować publikację wpisu na przyszłość. Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych wtyczek, ale powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele wtyczek, które dodatkowo rozszerzają tę funkcjonalność, np. o graficzny kalendarz, śledzenie publikacji wielu autorów. Potrafią także kontrolować czy publikacja przeszła zgodnie z planem, np. jeśli w tym samym czasie serwer miał nieplanowaną przerwę w działaniu.

W tym artykule zobaczysz i dowiesz się, jak szybko zaplanować publikację wpisów w przyszłości oraz zmieniać ich widoczność. To wygodne rozwiązanie jeśli chcesz utworzyć, np. kilka wpisów jednego dnia a ich publikację rozłożyć na cały tydzień. Taka automatyzacja sprawi, że praca z witryną internetową WordPress oraz prowadzenie bloga będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jak zaplanować przyszłą publikację wpisów WordPress?

Planowanie przyszłych publikacji wpisów WordPress wykonasz bezpośrednio podczas edycji wpisu (lub strony):

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
  2. Przejdź do sekcji Wpisy > Dodaj nowy lub Edytuj już istniejący (ta sama funkcja działa także dla Stron WordPress).
  3. Skorzystaj z funkcji Opublikuj wskazując datę publikacji. Nie zmieniaj nic, jeśli chcesz opublikować post teraz. Jeśli wpis jest już widoczny, zobaczysz informację opublikowano + data. Możesz nadal edytować ustawienia.
  4. W zależności czy korzystasz z nowego edytora Gutenberg czy klasycznego edytora wpisów WordPress zobaczysz kalendarz lub po prostu pola wprowadzania daty publikacji.

 

 

Publikowanie postów w przyszłości - kalendarz edytora klasycznego

Publikowanie postów w przyszłości – kalendarz edytora klasycznego

Publikowanie postów w przyszłości - kalendarz edytora Gutenberg

Publikowanie postów w przyszłości – kalendarz edytora Gutenberg

W tej samej sekcji znajdziesz także opcje widoczności, np. wpis Publiczny, Prywatny lub zabezpieczony hasłem.

Czytaj więcej

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.