Jak uruchomić bloga na hostingu internetowym?

Korzystając z usług home.pl możesz szybko uruchomić bloga internetowego WordPress.  Zrobisz to bezpośrednio w usłudze kreatora stron WWW oraz sklepu internetowego, a także na hostingu WWW, np. usługach Hosting internetowy, WordPress Hosting SSD oraz wydajny dedykowany Managed Hosting

Jeśli nie masz czasu na uruchomienie bloga samemu, zleć to specjalistom z home.pl. Poznaj ofertę projektowania stron internetowych w CMS WordPress oraz przy użyciu Kreatora stron WWW.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Każda z w/w usług oferuje dostęp do serwera FTP oraz obsługę baz danych SQL, które będą niezbędne do uruchomienia własnej strony internetowej lub tytułowego bloga internetowego. Na każdej z usług hostingowych możesz wykonać instalację CMS WordPress  korzystając z automatycznej instalacji lub zainstalować go ręcznie.

Blog internetowy WordPress

CMS WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, z którego korzystają miliony użytkowników. Jest bezpłatny oraz oferuje tysiące darmowych rozszerzeń i skórek, które zwiększają funkcjonalność i atrakcyjność strony. Jego popularność przekłada się także na dostępność płatnych rozwiązań przygotowywanych przez profesjonalistów, którzy dostarczają wysokiej jakości narzędzi i motywów aby Twoja strona WWW lub blog internetowy wyróżniały się na tle konkurencji i dostarczały Ci możliwie najwięcej informacji o przyszłych klientach lub czytelnikach.

Czym różni się wpis od strony WordPress?

Powinieneś wiedzieć, że prowadzenie bloga stanowi dziś obecnie strategię content marketingu, marketingu treści. Działanie takie jak prowadzenie bloga, publikowanie treści, przekłada się bezpośrednio na wzrost zainteresowania stroną WWW, umacnianiem marki w sieci Internet a przede wszystkim pozyskiwaniem ruchu. Ruch ten możesz zamienić na sprzedaż lub w innych celach, jakie wyznaczysz sobie prowadząc stronę internetową oraz bloga.

Hosting home.pl do prowadzenia bloga internetowego

Hosting internetowy, WordPress Hosting SSD oraz wydajny dedykowany Managed Hosting to najpopularniejsze usługi z oferty home.pl. Każda z usług charakteryzuje się własnymi parametrami bezpieczeństwa, szeroko pojętą wydajnością, ale wszystkie łączą dwa elementy: to idealne usługi do tego aby być w sieci Internet.

Każda z usług dostarcza szeroki  wachlarz rozwiązań pozwalających Ci utrzymać pocztę e-mail we własnych domenach (jednej lub wielu) oraz utworzyć wiele stron internetowych, w tym popularnych blogów opartych o CMS WordPress i inne narzędzia.

Automatyczna instalacja bloga WordPress

Korzystając z hostingu home.pl masz możliwość przeprowadzenia szybkiej instalacji WordPress w ramach narzędzia Autoinstalator aplikacji. Mechanizm ten upraszcza cały proces instalowania CMS do kilku kliknięć i wprowadzenia niezbędnych do uruchomienia strony informacji, tj. loginu administratora, adresu e-mail administratora oraz wyboru domeny, tj. adresu, pod którym blog będzie widoczny.

Instalator aplikacji przeprowadzi automatyczną instalację CMS, a na wskazany adres e-mail otrzymasz wszystkie niezbędne do administrowania stroną informacje. Instalacja nie zajmie Ci dłużej jak 5 minut, aby Twój blog był gotowy do opublikowania pierwszego wpisu.

Uruchomienie bloga opartego o CMS WordPress składa się z trzech kroków:

  1. Krok 1: Zarejestruj domenę i hosting – nie rób tego, jeśli posiadasz już te usługi. Domena i hosting pozwolą Ci na uruchomienie bloga, a także poczty e-mail w Twojej własnej domenie,
  2. Krok 2: Zainstaluj CMS WordPress – Instalacja systemu zarządzania treścią CMS:  dzięki innowacyjnemu mechanizmowi autoinstalatora, po prostu wybierz z jakiego oprogramowania chcesz korzystać, >  CMS WordPress i kliknij instaluj. To wszystko! Po zalogowaniu do panelu WordPress’a możesz od razu dodać pierwszy wpis i opublikować stronę WWW.
  3. Krok 3: Opublikuj pierwszy wpis i pojaw się w sieci Internet – Publikacja pierwszego wpisu na stronie WWW i sprawdzenie dostępności serwisu w Internecie: Zarejestrowałeś usługi, opłaciłeś je, zainstalowałeś CMS WordPress, czas zacząć publikowanie pierwszych postów!

Ręczna instalacja bloga WordPress

Jeśli zależy Ci na szczególnej personalizacji przeprowadzonej instalacji CMS WordPress powinieneś skorzystać z możliwości jego ręcznego zainstalowania na hostingu. Proces ten wymaga dostępu do serwera FTP oraz utworzenia bazy danych SQL, dzięki którym umieścisz pliki instalacyjne na hostingu oraz uruchomisz bazę danych, w której CMS przechowuje treści.

Ręczna instalacja jest równie prosta do przeprowadzenia co jej automatyczny odpowiednik, chociaż przejdziesz cały proces krok po kroku. Zacznij od pobrania plików instalacyjnych WordPress i umieszczenia ich na serwerze FTP. Utwórz nową bazę danych na hostingu oraz skieruj domenę na właściwy katalog. Kreator instalacji WordPress pomoże Ci wykonać instalację. Cała instalacja nie powinna zająć Ci dłużej jak 10 minut, aby Twój blog był gotowy do opublikowania pierwszego wpisu.

Uruchomienie bloga opartego o CMS WordPress składa się z trzech kroków:

  1. Krok 1: Zarejestruj domenę i hosting – nie rób tego, jeśli posiadasz już te usługi. Domena i hosting pozwolą Ci na uruchomienie bloga, a także poczty e-mail w Twojej własnej domenie,
  2. Krok 2: Podłącz domenę do hostingu – Konfiguracja domeny i hostingu oraz utworzenie konta e-mail do kontaktu: konfiguracja domeny i serwera oraz utworzenie pierwszej skrzynki e-mail nie zajmą Ci więcej jak kilka minut. W tym czasie poznasz także Panel klienta home.pl.
  3. Krok 3: Zainstaluj CMS WordPress – Ręczna / manualna instalacja CMS WordPresspobierz plik instalacyjny CMS WordPress i umieść go na serwerze FTP, dodaj bazę danych SQL w panelu, przekieruj domenę na podkatalog z plikami instalacyjnymi, uruchom instalację,
  4. Krok 4: Opublikuj pierwszy wpis i pojaw się w sieci Internet – Publikacja pierwszego wpisu na stronie WWW i sprawdzenie dostępności serwisu w Internecie: Zarejestrowałeś usługi, opłaciłeś je, zainstalowałeś CMS WordPress, czas zacząć publikowanie pierwszych postów!
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.