Jak tworzyć kolumny i zarządzać ich zawartością?

Kreator WWW umożliwia tworzenie rozbudowanych struktur strony WWW. Zmianę układu można uzyskać m.in. za pomocą samych modułów, które wstawiane w odpowiednie miejsca na stronie WWW, umożliwiają dopasowane treści do Twoich potrzeb. Używanie tych samych modułów pozwoli na tworzenie kolumn, wierszy, a także zarządzanie ich zawartością. W poniższym artykule zobaczysz, w jaki sposób dodając i zmieniając położenie modułów, możesz tworzyć kolumny, wiersze oraz zarządzać ich układem.

SPIS TREŚCI

Aby rozbudować układ strony, możesz dodatkowo wprowadzić moduły separatora i wolnej przestrzeni – dodatkowe informacje o ich działaniu znajdziesz w osobnym artykule.

Wstawianie modułów i tworzenie kolumn

Wstawiając moduł na stronę WWW, zobaczysz pasek wskazujący, w którym miejscu strony moduł zostanie umieszczony. Kolejne moduły mogą być dostawiane nad, pod oraz obok już wstawionych.

 • Dodanie modułów po lewej i prawej stronie już wstawionych elementów będzie skutkowało utworzeniem kolumn.
 • Dodanie modułów nad i pod już wstawionymi elementami będzie skutkowało wypełnieniem zawartości danej kolumny.
 • Dodanie modułów na całą szerokość strony będzie skutkowało utworzeniem nowego wiersza. Nowym wierszem może być moduł tekstowy, obraz, galeria czy separator oraz inne dostępne moduły.
 • Najpopularniejszą konfiguracją jest wstawienie modułu tekstowego obok modułu obrazu. Dodanie dwóch modułów spowoduje utworzenie dwóch kolumn.
  Dodawanie modułu między inne elementy strony WWW

Wstawianie modułów i tworzenie wierszy

Zgodnie z powyższym schematem, możesz wstawiać moduły nie tylko w poszczególne kolumny oraz obok/pomiędzy nie. Dodanie modułu na szerokość strony, spowoduje utworzenie nowego wiersza, który analogicznie może być wypełniony pojedynczymi modułami lub grupą kolumn zawierających poszczególne moduły tworzące całość.

Wstawianie modułów i tworzenie nowych wierszy strony WWW

Tworząc wiersze i kolumny, warto skorzystać z podglądu strony WWW celem identyfikacji, w jaki sposób przemieszcza się zawartość strony, np. przy podglądzie dla urządzeń mobilnych.

Separator i wolna przestrzeń

Separator i wolna przestrzeń to moduły wypełnienia. Ich rolą jest oddzielenie jednych treści od innych. Analogicznie jak w przypadku każdego modułu, separator i wolną przestrzeń można dodawać w poszczególnych kolumnach, pomiędzy kolumnami, pomiędzy innymi modułami lub tworzyć z nich nowe wiersze oddzielające poszczególne sekcje strony WWW.

Wstaw moduł wolnej przestrzeni na stronie WWW

 

Wstawianie nowych sekcji/contentu strony WWW

Moduły/conetent strony WWW to predefiniowane fragmenty witryny. Umożliwiają nie tyle wstawienie elementów takich jak moduły/widgety, ale tworzą całkowicie nową sekcję (akapit) strony WWW i mogą być w całości przenoszone. Sekcje/conent to grupy widgetów umieszczane w określonym miejscu jako jedna całość.

 1. Skorzystaj z opcji wstawiania sekcji/contentu
  Dodaj nową sekcję na stronie internetowej
 2. Wybierz wstępną lokalizację nowej sekcji strony WWW.
 3. Wybierze jeden z setek układów do umieszczenia na stronieDodaj zawartość na stronie internetowej
 4. Uzupełnij je treścią, obrazami, filmami, kodem tak jakbyś konfigurował pojedyncze widgety.
  Uzupełnij treścią lub mediami dodany moduł
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.