Moduły – dynamiczne elementy strony WWW


Moduły inaczej “widgety”, to dynamiczne elementy strony WWW, które w zależności od swojej funkcji, prezentują wybrane treści. Moduły mogą więc zawierać w sobie pola tekstowe, graficzne, animacje, ramki z kodami, a także mogą być odnośnikami do innych stron WWW lub przyciskami akcji, np. powodujące uruchomienie aplikacji Skype na komputerze.

Moduły kreatora WWW dopasowują się do całej szerokości strony WWW lub tylko do szerokości kolumny, w której zostały umieszczone. Moduły można nie tylko wstawiać jeden obok drugiego (system kolumn), ale także jeden nad drugim.

Moduły można wprowadzać w polu edycji treści strony WWW, nie są one elementami nagłówka i stopki strony, których zawartość wprowadzana jest niezależnie lub z pomocą automatu kreatora WWW (uzupełniona sekcja Profil w ustawieniach strony WWW). Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie responsywności strony WWW tworzonej w kreatorze, która jest jednym z wyznaczników nowoczesnej witryny i dostępności, m.in. na urządzeniach mobilnych.

Każdy z modułów posiada swoją osobną konfigurację. Zwykle po jego umieszczeniu i kliknięciu na niego, po lewej stronie okna, pojawią się dostępne dla wybranego modułu ustawienia. Pamiętaj o tym podczas dodawania kolejnych elementów na swojej stronie, gdyż od tej konfiguracji będzie zależało jego poprawne działanie. W przypadku modułów kodu lub tekstu, ustawienia tych modułów będziesz mógł zmienić bezpośrednio w oknie zawartości.

Wstawianie modułów na stronie WWW

 1. Skorzystaj z przycisku Dodaj element, a następnie wybierz z rozwijanej listy interesujący Cię moduł.
 2. Złap wybrany moduł (lewym przyciskiem myszy) i przeciągnij go w dowolne miejsce na stronie WWW.
 3. W zależności od wybranej lokalizacji, mechanizm kreatora WWW wskaże Ci miejsce umiejscowienia modułu, np. w postaci kolorowego paska.
 4. Moduł został dodany.Kreator Click Web - Dodaj element - Złap wybrany moduł i przeciągnij go w dowolne miejsce na stronie WWW
 5. Kliknij w wybrany moduł dodany do strony WWW, aby przejść do jego edycji.Kreator Click Web - Dodaj element - Moduł - Kliknij w wybrany dodany moduł, aby przejść do jego edycji

Różnice w budowie i działaniu modułów

 • Dodając moduł, mechanizm kreatora WWW wskaże Ci miejsce jego lokalizacji na stronie WWW. Może ono być różnie oznaczone i umiejscowione, w zależności od tego czy dodajesz pojedynczy moduł, czy dodajesz do pomiędzy inne moduły lub gdy jego dodanie nie jest możliwe.
 • Dodając moduł, zostanie wyświetlona linia wskazująca jego położenie. Możesz zmieniać położenie modułu, a dodatkowe oznaczenie będzie podążało za zmianami. To bardzo ważny element konfiguracji strony WWW, gdyż umożliwia on precyzyjne umiejscowienie zawartości. Ograniczenia dot. wstawiania modułów będą zależne od ich ilości na stronie (w wierszu lub kolumnie) oraz od ich domyślnej funkcjonalności (moduły na całą szerokość strony, moduły na szerokość kolumny).
 • Moduły można umieszczać na całej szerokości strony lub w poszczególnych kolumnach. W zależności od ich umiejscowienia, zmienią się wymiary modułu na stronie a także zmieni się wskaźnik wskazujący na położenie modułu. Czasami wystarczy niewielka zmiana, aby dodać moduł o zmiennej szerokości.
 • Po wstawieniu modułu możesz w każdej chwili usunąć go lub ponownie złapać i przeciągnąć w inne miejsce na stronie.
 • Moduły można umieszczać jeden pod drugim oraz obok siebie. Łącząc kilka modułów, np. obraz, tekst i przyciski, możesz w łatwy sposób urozmaicić swoją stronę WWW czy stworzyć nietypowe układy, np. na potrzeby bloga, sklepu czy strony informacyjnej.

Ustawienia modułów

Ustawienia poszczególnych modułów zmieniają się wraz z ich wyborem i funkcją jaką pełnią. Przykładowo moduł treści będzie opierał się o układ tekstu i jego styl, a moduł społecznościowy udostępni konfigurację dla zewnętrznych serwisów WWW.

Więcej informacji o ustawieniach i konfiguracji modułów znajdziesz w bazie wiedzy, w artykułach poświęconych konkretnym modułom. Tu także objaśnimy szczegółowo jak poprawnie dodać i uruchomić moduł oraz wykorzystać jego możliwości na Twojej stronie WWW.

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub