Jak dodać mapę Google do strony w Kreatorze WWW?

Mapa Google pomaga odnaleźć Twoją firmę w okolicy. Dowiedz się z poniższego artykułu jak dodać mapę Google do strony internetowej utworzonej w Kreatorze stron WWW.

SPIS TREŚCI

Mapa Google w kreatorze stron WWW

Jeśli chcesz być odnaleziony w sieci lub liczysz na kontakt ze strony odwiedzających, warto zadbać o odpowiedni zestaw danych kontaktowych prezentowanych na stronie internetowej. Jednym z takich elementów kontaktowych jest też Mapa Google wskazująca lokalizacje firmy, którą możesz umieścić na swojej stronie WWW.

Dodanie Google Maps do Twojej strony internetowej umożliwi użytkownikowi szybkie znalezienie trasy dojazdu do Twojej firmy. Aby Mapa Google była przydatna, pamiętaj o dodaniu lokalizacji swojej firmy do Google Maps. W ten sposób nie tylko pomożesz wyznaczyć trasę dojazdu, ale będziesz dostępny w „okolicy” dla innych użytkowników, którzy szukają Twojej firmy.

Google Maps to obecnie najszybsza metoda znalezienia firm w obrębie Twojej lokalizacji. Często używana przez użytkowników telefonów, np. do poszukiwania ciekawych miejsc, konkretnych usług czy lokali.
Mapa Google to potężne narzędzie ułatwiające dotarcie do nowych klientów.

Podczas budowania strony w Kreatorze WWW do Twojej dyspozycji są między innymi poniższe moduły:

 • Mapy (moduł opisany w poniższym artykule),
 • Zarejestruj się, Zadzwoń i Formularz (moduły opisane w innym artykule – czytaj więcej).

Jak dodać mapę Google do strony w Kreatorze WWW?

Jednym z elementów, które możesz dodać na swojej stronie, utworzonej w Kreatorze WWW jest moduł Mapy, który umożliwia wstawienie Mapy Google i dodanie Twojej lokalizacji. W ten sposób zaprezentujesz nie tylko adres firmy lub ważny punkt, ale ułatwisz również znalezienie najlepszej trasy dojazdu do Twojej firmy.

 1. Uruchom Kreator WWW i rozpocznij edycje swojej strony internetowej.
 2. Dodaj nowy element strony WWW.
  Wstaw nowy element strony w Kreatorze stron WWW
 3. Wybierz moduł Mapa, a następnie przeciągnij go na stronę WWW w wybrane miejsce.
  Mapa Google w kreatorze stron

Po dodaniu modułu na stronie WWW, możesz skorzystać z przycisków akcji, znajdujących się w lewym górnym rogu każdego dodanego modułu. Przyciski akcji służą do edycji pozycji modułu oraz jego ustawień.
Po dodaniu modułu na stronie, możesz skorzystać z przycisków akcji.

 • Przenoszenie: złap moduł i przeciągnij go w inne miejsce strony WWW,
 • Ustawienia modułu: kliknij, aby zmienić ustawienia modułu,
 • Usuń: aby skasować załadowany obraz.

Jak zmienić ustawienia dodanego modułu Google Maps?

Po dodaniu modułu z Mapą Google, możesz wskazać jedną lokalizację, która będzie wyświetlana na wstawionej mapie. Jeśli chciałbyś dodać kilka lokalizacji, np. dodatkowe siedziby firmy, to wymagane będzie wstawienie kilkukrotnie tego samego modułu, w których wskażesz inne lokalizacje do wyświetlania.

Ustawienia Mapy Google dodanej na stronie utworzonej w Kreatorze WWW.

Po przejściu do ustawień modułu, możesz ustalić:

 • Adres siedziby firmy – adres możesz podać w kilku liniach. Rozłóż adres firmy na kilka pól, podając w jednym polu ulice, a w następnych polach miasto, kod pocztowy, itp. Google na podstawie podanych danych samodzielnie odnajdzie lokalizację.
  W ustawieniach modułu Map Google nie podawaj kilku różnych adresów, gdyż wtedy mapa nie będzie prawidłowo wyświetlać wskazanej lokalizacji.
 • Ustawienia powiększenia mapy – pozwala na ustalenie obszaru, jaki zostanie wyświetlony na mapie,
 • Ustawienia wysokości modułu – pomaga ustalić wysokość całego modułu mapy. Szerokość zostanie dopasowana proporcjonalnie do ustalonej w tym miejscu wysokości modułu.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.