Mapa Google wyznaczanie trasy dojazdu

W osobnym artykule Centrum Pomocy wyjaśniliśmy w jaki sposób korzystanie z Map Google może pomóc Twojej firmie w pozyskaniu klientów. Warto przypomnieć w tym miejscu, że poszukując określonej firmy, usługi, produktu, Google zwraca wyniki wyszukiwania także za pomocą Map Google. Dzięki temu umożliwia użytkownikowi  skorzystanie z ofert lokalnych firm, znajdujących się w jego otoczeniu lub w pobliżu wskazanej lokalizacji. Google nie tylko wspiera działalność w sieci, ale także lokalnych przedsiębiorców. Warto zadbać o swoją wizytówkę w Google.

Google Maps są także mocno związane z dostępem do opinii o firmach. Nie tylko więc pozwalają przeglądać listę firm, wyznaczać trasę dojazdu w mapach Google, ale także poznać opinię, która ma wpływ na ranking Twojej firmy.  Każda firma zależna od lokalnych klientów może skorzystać z widocznego wpisu w Mapach Google. Z tego właśnie powodu jeśli nie działasz wyłącznie w sieci Internet, Google Maps będą miały znaczący wpływ na pozyskanie klientów, zarówno za pomocą wyszukiwarki Google, aplikacji Google Maps ale także map umieszczonych na Twojej stronie internetowej.

Zaplanowałeś trasę dla klientów, aby szybko odnaleźli Cię w mieście. Ale czy pamiętasz o stronie internetowej i pozycjonowaniu firmy w sieci Internet? Nie musisz zajmować się wszystkim sam. Zleć przygotowanie projektu nam. Zrobimy stronę internetową Twojej firmy, uruchomimy sklep internetowy a nawet zajmiemy się  reklamą internetową i pozycjonowaniem strony internetowej. Kliknij i wybierz interesującą Cię ofertę. Nie czekaj. Twoi przyszli klienci właśnie szukają Cię w sieci Internet.

Przydatną informacją, może być także odpowiedź na pytanie: Jak wyznaczyć trasę na mapie Google? To najszybszy sposób aby pokierować klientów wprost do Twojej firmy i zaprosić ich do zakupów. Instrukcję tę możesz używać samodzielnie poszukując usług i produktów dla siebie, a także możesz, a nawet powinieneś, przekazać ją swoim przyszłym klientom.

Wyznaczanie i wyświetlanie trasy w Google Maps

Korzystając z aplikacji Mapy Google ale także samej wyszukiwarki Google, możesz szybko odnaleźć interesujące Cię firmy oraz wyznaczyć trasę dojazdu. Wpisz słowo kluczowe, miejscowość aby odszukać przedsiębiorcę. Niezależnie od tego czy robisz to w telefonie, na tablecie czy komputerze, jeśli znajdziesz interesującą Cię firmę, po prostu kliknij „Wyznacz trasę”.

Zwróć uwagę, że po odszukaniu przedsiębiorcy, możesz poznać szczegóły jego działalności z wizytówki firmy. Godziny otwarcia, kontakt, opis działalności, zdjęcia oraz opinie innych użytkowników. Jeśli nadal masz wątpliwości czy warto być widocznym w Google, to powinieneś niezwłocznie podjąć kroki aby dołączyć do milionów firm.

Standardowe wyznaczanie trasy w mapach Google wymaga uruchomienia aplikacji (lub map w oknie przeglądarki).

Wyznaczanie trasy w Google Maps – aplikacja mobilna

Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej na telefonie lub tablecie po przejściu do zakładki Mapy lub kliknięciu Trasa/Wyznacz trasę, automatycznie uruchomisz aplikację Mapy Google.

 1. Przejdź do przeglądarki internetowej i wyszukiwarki Google. Wyszukaj interesującą Cię firmę lub wpisz słowa kluczowe.
  Wyszukiwanie firm w Mapach Google i wyznaczanie trasy dojazdu
 2. W wynikach wyszukiwania Google zobaczysz mapę + listę najbliższych film dla wybranej lub Twojej lokalizacji.
 3. Kliknij w wybraną firmę aby przejść do szczegółów wizytówki i wyznaczyć trasę.
 4. Kliknij Trasa.Wyznaczanie trasy dojazdu do firmy w Google Maps

Możesz też od razu uruchomić aplikację Mapy Google:

 1. Na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz aplikację Mapy Google
 2. Wyszukaj miejsce docelowe lub kliknij je na mapie.
 3. W prawym dolnym rogu kliknij Trasa.Jak dojechać do firmy za pomocą Google Maps?
 4. Wybierz jedną z następujących opcji transportu: Samochód, Transport publiczny, Pieszo, Rower, Samolot.Google Maps - Dostęp do danych Twojej firmy
 5. Kliknij Rozpocznij aby rozpocząć nawigację do wybranego miejsca.

Wyznaczanie trasy w Mapach Google – przeglądarka internetowa

Wyszukiwanie i wyznaczanie trasy dojazdu w Mapach Google na komputerze możesz rozpocząć na dwa sposoby.

 1. Przejdź do Google i wyszukaj interesującą Cię firmę lub wpisz słowa kluczowe.
 2. W wynikach wyszukiwania Google zobaczysz mapę + listę najbliższych film dla wybranej lub Twojej lokalizacji.
 3. Kliknij w przycisk Trasa aby rozpocząć wyznaczanie trasy.

Wyszukiwarka Google i wyniki wyszukiwania na mapie

Możesz także przejść do zakładki Mapy lub od razu do Map Google wpisując w oknie przeglądarki adres maps.google.pl. Postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Otwórz Mapy Google na komputerze.
 2. Kliknij ikonę Trasa

 3. Kliknij punkty na mapie, wpisz adres lub dodaj nazwę miejsca.
 4. Wybierz jedną z następujących opcji transportu: Samochód, Transport publiczny, Pieszo, Rower, Samolot.
  Google Maps znajdź punk

Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej na telefonie lub tablecie po przejściu do zakładki Mapy lub kliknięciu Trasa/Wyznacz trasę, automatycznie uruchomisz aplikację Mapy Google. W ten sposób szybko wyznaczysz trasę dojazdu do swojej lub poszukiwanej firmy.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie