Dlaczego otrzymuję PRO FORMĘ podczas okresu próbnego?


W artykule znajdziesz informacje na temat PRO FORMY na nowej oraz na poprzedniej platformie home.pl.

Dowiedz się więcej:

Płatność cykliczna kartą to wygodny i bezpieczny sposób opłacania Twoich usług w home.pl. Polega na automatycznym pobieraniu opłat z Twojej karty, której dane możesz zapisać w Panelu klienta. Dzięki tej metodzie Twoje rachunki zapłacą się „same”. Jedyne, co musisz zrobić, to pamiętać o zapewnieniu środków na karcie.

Płać z Mastercard® i zyskaj do 10% rabatu
Wybierz metodę płatności cyklicznej kartami Mastercard® podczas zamawiania usług w home.pl, a otrzymasz:

 • rabat 10% na usługę G Suite,
 • rabat 10% na usługę Office 365,
 • rabat 5% na usługę homecloud backup premium L – 100 GB.

 

Jak uruchomić płatności cykliczne kartą? Zobacz wideo

Jak włączyć płatność cykliczną kartą płatniczą w home.pl?

home.pl dopiero po otrzymaniu płatności, wykonuje usługę (czyli np. rejestruje domenę, czy aktywuje pełną funkcjonalność serwera) i dopiero wtedy wystawia fakturę VAT.

Jakie dokumenty dotyczące płatności wystawiane są przez home.pl?

W ramach usług świadczonych w home.pl, dla każdego klienta, który dokona nowej rejestracji usługi (np. hosting lub domeny) lub przedłużenia jej abonamentu, wystawiane są dokumenty księgowe.

 • Dla nowych usług oraz dla usług, których okres ważności dobiega końca, wystawiana jest PRO FORMA, czyli dokument informacyjny, na podstawie którego możesz dokonać płatności za usługę.
 • Po zaksięgowaniu środków na koncie home.pl i przedłużeniu abonamentu wystawiana jest Faktura VAT. Faktura VAT jest dokumentem księgowym i jednocześnie potwierdzeniem zarejestrowania i opłacenia usługi w home.pl. Faktura VAT jest wystawiana po opłaceniu PRO FORMY.

  Informacje o wystawieniu faktury VAT otrzymasz na swój adres e-mail. Nastąpi to dopiero po opłaceniu usługi (w ciągu kilku dni roboczych).

Kiedy wystawiana jest PRO FORMA przez home.pl?

Rejestracja usługi jest jednoznaczna z wystawieniem PRO FORMY, której termin płatności wynosi 14 dni (dotyczy zarówno usług zarejestrowanych na pierwszy okres abonamentowy oraz usług przedłużanych na kolejny okres abonamentowy).

Termin płatności na PRO FORMIE jest więc taki sam jak koniec okresu próbnego lub rezerwacji (w przypadku domen).

 • Zignorowanie PRO FORMY (nieopłacenie jej) będzie równoznaczne z rezygnacją z usługi, np. brak płatności za PRO FORMĘ spowoduje wyłączenie serwera, który był przez Ciebie testowany.
 • Dokonanie płatności na podstawie PRO FORMY umożliwi przedłużenie okresu abonamentowego usługi. Odnowienie abonamentu następuje najczęściej na okres 12 miesięcy. Po opłaceniu PRO FORMY zostanie wygenerowana właściwa faktura VAT.

Jak wygląda wiadomość e-mail z przesłaną do mnie PRO FORMĄ?

Informacje o wystawieniu dokumentu PRO FORMA otrzymasz w postaci wiadomości e-mail, która zostanie wysłana na Twój kontaktowy adres e-mail. W załączniku przesłanej wiadomości znajdziesz PRO FORMĘ, która wystawiona została przez home.pl.

Jak wygląda wiadomość z PRO FORMĄ od home.pl?

Rys. Przykładowa wiadomość e-mail z PRO FORMĄ w załączniku.

Jak wygląda PRO FORMA wystawiona przez home.pl?

Dokument PRO FORMA znajdziesz w załączniku do wiadomości e-mail, która wysyłana jest na Twój adres e-mail.

Jak wygląda przykładowa PRO FORMA wystawiona przez home.pl?

Rys. Przykładowa PRO FORMA od home.pl.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie