Gotowe rozwiązania jak uruchomić blog internetowy

Prowadzenie bloga internetowego nie musi oznaczać, że powinieneś posiadać wiedzę techniczną, aby przede wszystkim uruchomić go, a następnie skonfigurować pod swoje potrzeby. Istnieje dziś szereg narzędzi, które pozwalają w kilka minut otworzyć własną witrynę, opublikować pierwszy wpis i zainteresować nim użytkowników. Bez wątpienia w tej kategorii prym wiedzie CMS WordPress, ale również tak popularne narzędzia online jak WordPress.com, Wix i Blogger. Z tego artykułu dowiesz się, jakie usługi z oferty home.pl możesz zarejestrować w tej chwili i w kilku kliknięciach uruchomić bloga internetowego.

SPIS TREŚCI

Hosting Biznes i Hosting WordPress SSD

Kiedy myślisz o założeniu bloga internetowego na własnej usłudze hostingowej, zainteresuj się systemem CMS WordPress. To popularna aplikacja do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi oraz publikowanymi w nich treściami. Przede wszystkim to aplikacja stworzona domyślnie do prowadzenia bloga.

Po uruchomieniu CMS na hostingu i zalogowaniu do panelu administratora, od razu otrzymasz dostęp do kilku najważniejszych funkcjonalności jak możliwość dodawania wpisów, stron, zmiany wyglądu (szablony WordPress) oraz instalowania rozszerzeń (wtyczki WordPress). W dalszym odkrywaniu WordPress będziesz mógł dodać kolejnych użytkowników systemu, edytować zaawansowane funkcje aplikacji, wprowadzić formularze kontaktowe, systemy rezerwacji, galerie, itp..

WordPress nie wymaga wiedzy technicznej do jego obsługi, ale w dowolnej chwili możesz liczyć na wsparcie home.pl: odwiedź dokumentację dla CMS WordPress lub zapytaj innych użytkowników na forum dyskusyjnym. Po zarejestrowaniu i opłaceniu jednej z w/w usług mozesz zainstalować CMS WordPress. Na adres e-mail administratora otrzymasz dane do logowania i od razu możesz rozpocząć wprowadzanie treści.

Do obsługi CMS WordPress i tym samym uruchomienia bloga internetowego, rekomendujemy dwie usługi:

  • Hosting Biznes: podstawowy typ usługi hostingowej zapewniający możliwość uruchomienia jednej i wielu stron internetowych, bloga oraz obsługę poczty,
  • Hosting WordPress SSD: zaawansowana usługa o podwyższonej wydajności, parametrach bezpieczeństwa i dedykowana do obsługi CMS WordPress. Wybierz ją, jeśli zależy Ci na najwyższej wydajności od początku tworzenia Twojego projektu.

Skorzystaj z poniższych instrukcji, aby uruchomić bloga na CMS WordPress:

Kreator stron WWW

Kreator stron WWW dostępny w ofercie home.pl to wszechstronne narzędzie do budowania stron internetowych, blogów oraz uruchomienia sklepu internetowego. Chociaż nie posiada tylu funkcji co wyżej opisany WordPress, z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Jest prosty w obsłudze, pozwala wybrać jeden z dziesiątek szablonów, działa w oparciu o metodę przeciągnij i upuść.

Jest idealnym narzędziem do utworzenia strony internetowej, serwisu internetowego, ale posiada także dedykowane funkcje do prowadzenia bloga i zarządzania wpisami. Umożliwia też, import danych z CMS WordPress. To narzędzie świetnie się sprawdza, kiedy blog stanowić może  uzupełnienie strony internetowej.

Sklep internetowy home.pl z blogiem

Sklep internetowy home.pl to dedykowane narzędzie do prowadzenia sprzedaży online. Posiada w swoich funkcjach narzędzia dedykowane do prowadzenia bloga internetowego i tu, podobnie jak w przypadku Kreatora stron WWW, blog znakomicie sprawdzi się jak uzupełnienie tego co oferuje sam sklep. Możesz dodawać wpisy, przypisywać im kategorie i tagi, a następnie eksponować poszczególne elementy bloga na stronie sklepu internetowego.

Usługa eSklep oferuje możliwość prowadzenia bloga, który stanowi uzupełnienie sprzedaży. Prowadzenie bloga na sklepie internetowym wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie witryny, dodatkowo zapewniając jej użytkownikom interesujące i wartościowe treści, np. porady dot. wyboru poszczególnych usług lub szczegółowe ich testy, nowinki z branży, itp..

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.