Przydatne wtyczki aby uruchomić blog WordPress

Tworzenie bloga za pomocą WordPress jest naprawdę proste. Ten popularny CMS jest stworzony dla blogerów i dedykowany stronom internetowym typu blog, ale jego możliwości daleko wykraczają poza ten jeden typ witryn. Dzięki WordPress możesz stworzyć dowolny typ strony internetowej, np. wizytówkę firmy, portal z informacjami, bazę wiedzy czy sklep internetowy. Pomocne będą w tym wtyczki WordPress, które możesz instalować bezpośrednio z biblioteki w panelu administratora. Poznaj najpopularniejsze wtyczki dla witryn typu blog WordPress.

SPIS TREŚCI

Wtyczki i blog WordPress

Wtyczki WordPress pozwalają rozszerzyć funkcjonalność panelu administratora, jak również wprowadzają ciekawe funkcje dla użytkowników witryny, zapewniają integracje z systemami zewnętrznymi lub zabezpieczają CMS WordPress. Możesz instalować wiele wtyczek, wg. potrzeby, zmieniając prostą stronę internetową w zaawansowany serwis internetowy, oferujący wiele funkcji i dający użytkownikom nieograniczone możliwości działania.

WordPress to CMS stworzony do prowadzenia witryn typu blog i od początku był dedykowany temu typowi stron internetowych. Szybko stał się pożądany przez twórców witryn, którzy znaleźli w jego prostej obsłudze i nieograniczonych możliwościach, potencjał do tworzenia każdego rodzaju witryn, w tym również sklepów internetowych. Wszystko za sprawą wtyczek oraz szablonom, które zaraz po instalacji zmieniają wygląd i strukturę strony internetowej.

Popularne wtyczki do obsługi bloga WordPress

W tym artykule znajdziesz informacje o popularnych wtyczkach, które pomogą Ci szybko rozbudować Twojego bloga WordPress i wprowadzić wiele ciekawych funkcjonalności, dla Ciebie i dla użytkowników.

 • Contact Form 7: to najpopularniejsza wtyczka umożliwiająca uruchomienie formularza kontaktowego na stronie internetowej. Współpracuje z systemami antyspamowymi, w tym reCaptcha Google i pozwala użytkownikom witryny przesłać wiadomość bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail. Formularz kontaktowy to wciąż najwygodniejsza forma kontaktu dla wielu użytkowników, dlatego zadbaj o jego dodanie na swoim blogu WordPress. Dowiedz się, jak zrobić to z wtyczką Contact Form 7,
 • Yoast SEO: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to jeden z podstawowych elementów budowania wysokiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Yoast SEO, dostępny w wersji bezpłatnej i Premium, pozwoli Ci szybko zapanować nad dodawanymi treściami i zadbać o SEO. Nie tylko zoptymalizujesz słowa kluczowe, ale również sprawdzisz czytelność i wyeliminujesz błędy, które mogą wpływać na jakość publikowanych treści. Yoast SEO pomoże także zapanować nad mapą witryny dostarczaną, np. w Google Search Console. Przeczytaj więcej o wtyczce Yoast SEO,
 • Easy Social Sharing: udostępnianie wpisów w social media to świetny sposób na budowanie zasięgów i zwiększenie liczby odwiedzających. Użytkownicy chętnie dzielą się ciekawymi treściami, a dzięki wtyczce Easy Social Sharing możesz im w tym pomóc. 18 różnych sieci społecznościowych oraz możliwość umieszczenia przycisków nad i pod postem,
 • Popup Maker: pozwala na szybkie dodawanie wyskakujących okien i umieszczenie ich w dowolnym miejscu bloga. Możesz w ten sposób zachęcić użytkowników do zapisania się na newsletter, odkrycia ciekawych treści, pobranie ebooka czy skorzystanie z rabatu na zakupy.
 • Co-Authors Plus: wprowadza możliwość pełnego zarządzania treściami i przypisywania im autorów i autorów powiązanych. To idealne narzędzie, gdy zechcesz, aby na Twoim blogu swoje treści publikowało wielu użytkowników.
 • Newsletter: biuletyny informacyjne to świetny sposób na wejście w interakcje z użytkownikami i przesyłanie im informacji, np. o nowych wpisach lub unikalnych treści, zanim dowiedzą się o tym inni użytkownicy niemający subskrypcji.
 • Elementor: korzystanie z bezpłatnych szablonów WordPress daje ogromne możliwości spersonalizowania wyglądu i układu strony internetowej, ale możesz jeszcze bardziej wpłynąć na wygląd witryny, korzystając z takich narzędzi jak kreator stron WWW, np. Elementor. Pozwala on edytować obecny szablon strony oraz łatwo wprowadzić niestandardowe układy witryny, które znajdziesz w bibliotece. Dowiedz się więcej o wtyczce Elementor,
 • WooCommerce: zastanawiasz się, jak rozwijać bloga, aby zarabiał? Rozważ uruchomienie sklepu internetowego, w którym dodasz produkty do sprzedaży. Wtyczka WooCommerce to nieograniczone możliwości tworzenia prostych i rozbudowanych sklepów internetowych w CMS WordPress,
 • WordPress NextGEN Gallery: treść jest kluczowa w prowadzeniu bloga internetowego, ale nie można zapominać o mediach, np. zdjęciach i filmach, które zwracają uwagę użytkowników oraz zachęcają ich do pozostania dłużej na stronie. Czasami mogą stanowić ważniejszy element wpisu niż tekst. Zadbaj o to, aby blog był atrakcyjny, wprowadzając niesamowitą galerię zdjęć NextGEN.
 • Easy Google Fonts: wtyczka pozwala przejąć kontrolę nad typografią bloga i dopasować czcionkę, idealnie pasującą do witryny. Do Twojej dyspozycji jest ponad 600 czcionek Google,
 • Redirection: klikanie w linki, które nie działają, może zniechęcić użytkowników do dalszego korzystania z witryny. Dlatego skorzystaj z Redirection, aby zadbać o przekierowanie niedziałających linków lub linków, których adres modyfikowałeś. To także ważne działanie w stosunku do wyszukiwarek internetowych, które indeksują adresy URL. Zobacz, jak ustawić przekierowanie z wtyczką Redirection.

Z pewnością najlepiej wiesz, jakich wtyczek będziesz potrzebował jeszcze, a co za tym idzie jakich funkcjonalności możesz potrzebować jako administrator, oraz czego oczekują po serwisie jego użytkownicy. Warto śledzić konkurencję oraz serwisy tematyczne, aby cały czas podążać za trendami.

Jeśli publikujesz dużo treści, wspomóż swoją pracę rozszerzeniami do przeglądarki internetowej. Google Chrome oferuje możliwość zainstalowania rozszerzeń Grammarly oraz LanguageTool. Pomogą one w korekcie publikowanego tekstu pod kątem ortografii i gramatyki.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.