Dodanie domeny na sprzedaż na giełdzie Premium.pl

 

W ramach oferty home.pl masz możliwość zakupu nowych domen internetowych, które nie zostały zarejestrowane przez innego użytkownika. Jeśli posiadasz domenę na sprzedaż, możesz także taką domenę wystawić na sprzedaż np. na giełdzie Premium.pl – bez konieczności transferu domeny.

Podczas wystawiania domen zarejestrowanych w home.pl na sprzedaż na giełdzie domen Premium.pl, nie musisz zmieniać konfiguracji domeny, ani ograniczać jej działania na czas sprzedaży. Wystawienie domeny na sprzedaż jest bezpłatne i nie wymaga transferu domeny (jak ma to miejsce w przypadku większości innych giełd).

Obraz loga premium.pl

Wystawienie domeny na sprzedaż, bez jej transferu do Premium.pl możliwe jest dla domen spełniających wszystkie poniższe kryteria:

 • oferta dostępna dla domen z rozszerzeniem .pl,
 • ważność domeny wynosi przynajmniej 15 dni,
 • w strefie domeny został dodany unikalny rekord CNAME (konfiguracja wykonywana w Panelu klienta home.pl).

Dodatkowym warunkiem jest posiadanie konta w serwisie Premium.pl.

Domeny wystawiane na sprzedaż na giełdzie domen, bez ich transferu do Premium.pl, mogą zostać wystawione wyłącznie w opcji „Zaproponuj” czyli bez podawania ceny Kup Teraz. Zainteresowani będą mogli składać własną propozycję ceny, którą możesz zaakceptować, odrzucić bądź złożyć kontrofertę. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do innych wariantów sprzedaży, konieczny będzie transfer domeny.

Wystawienie domeny na sprzedaż

 1. Przejdź na stronę Premium.pl, a następnie utwórz nowe konto lub zaloguj się do już posiadanego.
  Kliknij tutaj, aby przejść do Pomocy Premium.pl i założyć nowe konto w serwisie.
 2. Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży domeny, która jest utrzymywana poza Premium.pl – np. w home.pl, kliknij opcję Sprzedaż –> Domeny z zewnątrz.
  Premium.pl - Sprzedaż - Wybierz opcje Domeny z zewnątrz

  W pierwszym kroku menadżera sprzedaży, znajduje się informacja o niezbędnych czynnościach jakie musisz wykonać po stronie konfiguracji wystawianej domeny, tj. dodanie rekordu CNAME, zgodnie ze wskazanymi wartościami. Wprowadź ustawienia od razu lub skopiuj je i zapamiętaj w celu wykonania konfiguracji później. Kliknij tutaj, aby przejść do dalszej części artykułu i dowiedzieć się jak dodać rekord CNAME.
 3. Podaj nazwę domeny, którą chcesz wystawić na sprzedaż i kliknij Dalej.
  Premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Podaj nazwę domeny i kliknij Dalej
 4. Podaj podstawowe informacje na temat wystawianej domeny i przejdź do kolejnego kroku.
  Premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Nazwa domeny - Podaj podstawowe informacje na temat wystawianej domeny
 5. Sprawdź wprowadzone informacje, zapoznaj  się i zaakceptuj regulamin. Potwierdź wystawienie domeny na sprzedaż przyciskiem Wystaw.
  Premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Nazwa domeny - Formularz - Sprawdź wprowadzone informacje, zapoznaj się i zaakceptuj regulamin

Dodawanie rekordu CNAME

Aby domena mogła zostać wystawiona na sprzedaż, konieczne jest potwierdzenie jej własności. W tym przypadku najprostszym, bezinwazyjnym sposobem jest dodanie rekordu CNAME (alias do innego hosta). Rekord CNAME, który należy dodać do strefy domeny jest unikalny dla każdego konta.

Rekord CNAME możesz dodać za pomocą nowego oraz poprzedniego Panelu klienta home.pl:

Przykładowa konfiguracja rekordy CNAME:

 1. Poniżej znajdziesz przykładową konfigurację. Szczegółowe informacje dotyczące nazwy hosta, którą Ty powinieneś wprowadzić, znajdziesz podczas wystawiania domeny na sprzedaż w Premium.pl. Host przydzielony przez Premium.pl jest unikalny dla Twojej domeny.
  Przykładowa konfiguracja
  Nazwa hosta: premiumNzRvs34Eff.twojadomena.pl
  Typ rekordu: CNAME
  Główna wartość rekordu: ex.premium.pl
  Czas odświeżania: 1 godzina
 2. Potwierdź dodanie rekordu klikając przycisk Zapisz.
  Panel klienta - Usługi - Konfiguracja usługi - Rekordy domeny - Dodaj - Uzupełnij formularz rekordu domeny na podstawie przykładowej konfiguracji

Gdzie znajdę informacje niezbędne przy tworzeniu rekordu CNAME (np. nazwa hosta)?

 • Adres hosta, który należy dodać przy rekordzie CNAME w strefie domeny, znajdziesz w menadżerze sprzedaży dla domeny zewnętrznej, który dostępny jest w serwisie www.premium.pl.
  Premium.pl - Sprzedaż - Wybierz opcje Domeny z zewnątrz
 • Jeśli nie zapisałeś lub nie wprowadziłeś tej konfiguracji wcześniej, przejdź do sekcji Sprzedaż –> Domeny na sprzedaż –> Domeny zewnętrzne, aby poznać nazwę hosta dla rekordu CNAME, który należy dodać do domeny.
  Podstawowa wartość rekordu CNAME zostanie wyświetlona obok nazwy domeny. Na podstawie wyświetlonej informacji dodaj odpowiedni rekord CNAME w strefie domeny.
  Premium.pl - Sprzedaż - Wybierz opcje Domeny na sprzedaż
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie