Wystawienie domeny na giełdzie premium.pl

W ramach oferty home.pl możesz zarejestrować domeny, których nie wykupili jeszcze inni użytkownicy. Jeśli nie korzystasz z zarejestrowanego adresu, wystawienie domeny na giełdzie premium.pl to okazja na jej sprzedanie. Nie musisz zmieniać konfiguracji domeny ani ograniczać jej działania na czas sprzedaży. Wystawienie domeny na giełdzie jest bezpłatne i nie wymaga transferu domeny.

SPIS TREŚCI

Obraz loga premium.pl

Wystawienie domeny na sprzedaż bez transferu jest możliwe dla domen, które:

 • mają końcówkę .pl,
 • są ważne jeszcze przez przynajmniej 15 dni,
 • mają unikalny rekord CNAME (dodany w Panelu klienta home.pl).

Dodatkowym warunkiem jest założenie konta w serwisie premium.pl.

Jeśli nie chcesz transferować domeny do premium.pl, możesz wystawiać domeny na sprzedaż wyłącznie w opcji „Zaproponuj”. Oznacza to, że nie możesz podać ceny w wariancie „Kup Teraz”. Zainteresowane osoby będą mogły składać własną propozycję ceny, którą możesz zaakceptować, odrzucić bądź złożyć kontrofertę. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do innych wariantów sprzedaży, konieczny będzie transfer domeny.

Wystawienie domeny na giełdzie

 1. Przejdź na stronę premium.pl i utwórz nowe konto lub zaloguj się do serwisu.
  Kliknij tutaj, aby przejść do pomocy premium.pl i założyć nowe konto w serwisie.
 2. Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży domeny, która jest utrzymywana poza premium.pl (np. w home.pl), kliknij opcję Sprzedaż -> Domeny z zewnątrz.
  Wystawienie domeny na giełdzie premium.pl - sprzedaż

  W pierwszym kroku menadżera sprzedaży może wyświetlić się informacja o konieczności dodania rekordu CNAME zgodnego ze wskazanymi wartościami. Wprowadź ustawienia od razu lub skopiuj je i skonfiguruj później. Kliknij tutaj, aby przejść do dalszej części artykułu i dowiedzieć się jak dodać rekord CNAME.
 3. Podaj nazwę domeny, którą chcesz wystawić na sprzedaż i kliknij Dalej.
  Wystawienie domeny na giełdzie premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Podaj nazwę domeny i kliknij Dalej
 4. Uzupełnij informacje na temat wystawianej domeny i przejdź do kolejnego kroku.
  Wystawienie domeny na giełdzie premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Nazwa domeny - Podaj podstawowe informacje na temat wystawianej domeny
 5. Sprawdź wprowadzone informacje, zapoznaj się z regulaminem i zaakceptuj go. Potwierdź wystawienie domeny na sprzedaż przyciskiem Wystaw.
  Wystawienie domeny na giełdzie premium.pl - Sprzedaż - Domeny z zewnątrz - Nazwa domeny - Formularz - Sprawdź wprowadzone informacje, zapoznaj się i zaakceptuj regulamin

Dodawanie rekordu CNAME

Aby domena mogła zostać wystawiona na sprzedaż, konieczne jest potwierdzenie jej własności. W tym przypadku najprostszym sposobem jest dodanie rekordu CNAME (aliasu do innego hosta). Rekord CNAME, który należy dodać do strefy domeny, jest unikalny dla każdego konta.

Rekord CNAME możesz dodać zarówno za pomocą nowego, jak i poprzedniego Panelu klienta:

Przykładowa konfiguracja rekordu CNAME

 1. Szczegółowe informacje dotyczące nazwy hosta znajdziesz podczas wystawiania domeny na sprzedaż w premium.pl. Host przydzielony przez premium.pl jest unikalny dla Twojej domeny.
  Przykładowa konfiguracja:
  Nazwa hosta: premiumNzRvs34Eff.twojadomena.pl
  Typ rekordu: CNAME
  Główna wartość rekordu: ex.premium.pl
  Czas odświeżania: 1 godzina
 2. Potwierdź dodanie rekordu — kliknij przycisk Zapisz.
  Wystawienie domeny na giełdzie - Panel klienta - Usługi - Konfiguracja usługi - Rekordy domeny - Dodaj - Uzupełnij formularz rekordu domeny na podstawie przykładowej konfiguracji

Wystawienie domeny na giełdzie. Gdzie znajdę informacje niezbędne przy tworzeniu rekordu CNAME (np. nazwa hosta)?

 • Adres hosta, który należy dodać przy rekordzie CNAME w strefie domeny, znajdziesz w menadżerze sprzedaży dla domeny zewnętrznej w serwisie premium.pl.
  Premium.pl - Sprzedaż - Wybierz opcje Domeny z zewnątrz
 • Jeśli rekord nie jest zapisany lub skonfigurowany, przejdź do sekcji Sprzedaż -> Domeny na sprzedaż -> Domeny zewnętrzne, aby poznać nazwę hosta dla rekordu CNAME, który należy dodać do domeny.
  Podstawowa wartość rekordu CNAME wyświetli się obok nazwy domeny. Na podstawie tej informacji dodaj odpowiedni rekord CNAME w strefie domeny.
  Premium.pl - Sprzedaż - Wybierz opcje Domeny na sprzedaż
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie