Jak uruchomić bloga w kreatorze stron WWW?

Jeśli korzystasz z usługi kreator stron WWW w home.pl możesz szybko uruchomić na swojej stronie WWW bloga. Blog będzie integralną częścią strony WWW, a nawet może funkcjonować jako główna struktura witryny. Kolejne podstrony będą stanowiły statyczną część bloga. Dalszy rozwój takiej strony WWW utworzonej w kreatorze WWW zależy już tylko od Twoich upodobań.

Możesz zlecić przygotowanie i zarządzanie stroną WWW i blogiem w kreatorze stron internetowych specjalistom home.pl. Poznaj ofertę na kreator WWW z administratorem. Jeśli jesteś zainteresowany możemy dla Ciebie zaprojektować i wdrożyć stronę internetową oraz bloga opartego o popularny CMS WordPress, sprawdź ofertę.

Prowadzenie bloga równolegle z witryną WWW (np. stroną wizytówką, stroną ofertową, stroną marki) daje duże możliwości do pozycjonowania opartego o tzw. content marketing. Content to treści jakie umieszczasz w sieci, a których poszukują Twoi przyszli klienci. Treści będącymi odpowiedzią na wpisywane w Google zapytania. Czasami nie wszystkie informacje nadają się do umieszczania na stronie marki, np. poradniki dotyczące użycia produktu, trendów, itp.. Wtedy pomoże Ci blog, który nie tylko rozszerzy content Twojej witryny ale będzie pozycjonował witrynę.

Blog stanowi jeden z elementów tzw. strategii content marketingowej czyli strategii opierającej się na tworzeniu treści odpowiadających zapytaniom użytkowników Internetu.

Gdzie uruchomić bloga w home.pl?

Jeśli korzystasz z kreatora stron WWW home.pl, to bloga możesz uruchomić bezpośrednio w samym kreatorze. Dostępne narzędzia pozwolą także na szybki  import wpisów z CMS WordPress bezpośrednio do usługi kreatora stron WWW. Wskazany w tym artykule sposób, pokazuje jak uruchomić i rozpocząć pracę własnie z blogiem kreatora WWW.

Jeśli utworzyłeś witrynę w kreatorze WWW, możesz skorzystać także z innych narzędzi do blogowania. Bloga możesz uruchomić bezpośrednio w usłudze sklepu internetowego home.pl. To świetne rozwiązanie jeśli planujesz uruchomić lub prowadzisz już własny sklep. Może wymagać to lepszej strategii w planowaniu publikacji oraz właściwego linkowania artykułów, np.  do produktów i kategorii sklepu.

Ostatnim rozwiązaniem jest uruchomienie bloga od podstaw, wybierając aplikację CMS do zarządzania nim, np. popularny CMS WordPress. To rozwiązanie będzie wymagało od Ciebie uruchomienia nowej usługi, np. hostingu oraz domeny internetowej. To świetny pomysł do rozwoju Twojej obecności w sieci. Nie tylko umożliwi CI uruchomienie bloga, np. opartego o CMS WordPress lub nowych, innych, stron WWW (wspierających Twój sklep lub już istniejąca witrynę) ale też dostarczy Ci miejsca pod pocztę e-mail we własnej domenie. To bardzo korzystne rozwiązanie i bardzo przyszłościowe.

Jak uruchomić bloga w kreatorze stron WWW?

  1. Uruchom kreator WWW logując się do Panelu klienta –> sekcja Kreator WWW –> Otwórz kreator
    Panel klienta home.pl - Kreator WWW - Pod wybranym kreatorem kliknij przycisk Otwórz kreator
  2. Po lewej stronie głównego menu wybierz sekcję Blog. Sekcja ta jest domyślnie wyłączona.
  3. Przejdź do sekcji Blog > Ustawienia i zaznacz Widoczność bloga Online. Dowiedz się więcej o aktywacji i zarządzaniu blogiem internetowym w Kreatorze stron WWW.
    Jak włączyć bloga w kreatorze stron WWW?
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie