Edycja ustawień subdomeny utworzonej w home.pl

Edycja ustawień subdomeny, np. jej przekierowanie na podkatalog, możliwa jest dopiero po podłączeniu domeny do hostingu stron internetowych i poczty.

W poniższym artykule znajdziesz informacje jakie zmiany możesz wprowadzić po przypisaniu subdomeny do hostingu internetowego.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji Usługi WWW, kliknij w hosting do którego przypisana jest subdomena.
 3. W sekcji Przypisane domeny kliknij Wszystkie. Kliknij Przypisz jeśli jeszcze nie masz podłączonej domeny lub subdomeny. Przeczytaj więcej o przypisywaniu domen. 
 4. Na liście przypisanych domen Edytuj ustawienia subdomeny. 
 5. W nowym widoku dokonaj edycji ustawień subdomeny w zakresie obsługi stron WWW na hostingu oraz obsługi poczty e-mail.
  • Główny katalog na serwerze – wybierz tę opcję, jeśli chcesz przypisać subdomenę do głównego katalogu na Twoim serwerze. Zwróć uwagę, że jeśli Twoja strona WWW znajduje się w podkatalogu, to wybranie tej opcji nie spowoduje jej wyświetlenia pod adresem subdomeny. W takiej sytuacji należy wybrać jedną z opcji przekierowania subdomeny na podkatalog.
  • URL – jeśli chcesz utworzyć rekord CNAME i skierować cały ruch w subdomenie pod podany adres host. Możesz również wskazać na istniejącą w Internecie stronę WWW – możesz wpisać adres strony WWW do przekierowania (np. http://twojastrona.pl/index.html). Przeczytaj więcej o przekierowaniu URL (po ramce) na serwerach Apache.
   Przekieruj swoją domenę na dowolny inny adres URL
  • Podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz wspólne pliki dla wielu subdomen. Wyłączenie separacji serwisu rozwiązuje niedogodności związane z niektórymi CMS.
   Przekieruj swoją domenę na katalog bez separacji serwisu
  • Podkatalog z separacją serwisu – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz wiele stron WWW. Spowoduje to odizolowanie danej subdomeny od pozostałych (funkcja ta nazywana jest „chroot”). Odseparowanie strony WWW zwiększa bezpieczeństwo plików, które są opublikowane w danym katalogu.
   Przekieruj swoją domenę na katalog z separacją serwisu
  • 301 na zewnętrzną domenę – przekierowanie 301 jest to sposób na przekierowanie użytkownika z jednego adresu URL na inny (np. znajdujący się na zewnętrznym serwerze lub znajdujący się na tym samym serwerze, ale w innej lokalizacji). Jest to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia pozycjonowania danej strony WWW w wyszukiwarkach.

Więcej informacji o przekierowaniu typu 301

Ustaw przekierowanie 301 z Twojej domeny na inny adres domeny

 • Rekord A – jeśli chcesz skierować cały ruch WWW w subdomenie na serwery zewnętrznego operatora (innego niż home.pl), to wybierz tę opcję i wpisz adres IP serwera zewnętrznego operatora.  Wybierz tę opcję, gdy chcesz korzystać w home.pl tylko z poczty e-mail i mieć zaparkowaną subdomenę na serwerze, a pozostałe usługi np. strona WWW mają być obsługiwane przez serwery zewnętrznego operatora.
  Przekieruj domenę na inny adres IP za pomocą rekordu A
 • Nie chcę utrzymywać strony na tym serwerze i Rekord A nie zostanie utworzony dla tej domeny – wybierz tę opcję, jeśli chcesz przypisać subdomenę do serwera, ale tylko w celu obsługi poczty e-mail. Po takim przypisaniu domeny, będziesz mógł subdomenę  przypisać do innego serwera, tworząc samodzielnie rekord A w strefie domeny (kierując subdomenę na adres IP innego serwera).W sekcji: Ustawienia WWW wybierz rodzaj przekierowania ruchu WWW w Twojej subdomenie:
 • W sekcji: Przekierowanie poczty możesz przekierować pocztę e-mail, która przychodzi na adres Twojej subdomeny. Zmień ustawienia przekierowania poczty, jeśli nie chcesz, aby poczta e-mail przychodziła na hosting w home.pl. W dolnej części możesz też zmienić ustawienia funkcji “Catch-All”.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Opcje - Przypisz domenę - Przekierowanie poczty - Zmień ustawienia przekierowania poczty, jeśli nie chcesz, aby poczta e-mail przychodziła na hosting w home.pl

 

W celu zmiany przekierowania poczty wybierz rodzaj przekierowania:

 • Twój serwer – wybierz tę opcję, jeśli cały ruch poczty e-mail w Twojej domenie ma zostać skierowany na serwer w home.pl. Skrzynki e-mail utworzone na tym serwerze będą mogły korzystać z adresów e-mail w postaci, np.: kowalski@twojadomena.pl.
 • Inne rekordy MX – wybierz tę opcję, jeśli chcesz cały ruch poczty e-mail w Twojej subdomenie skierować na inny zewnętrzny serwer.
  Przekieruj ruch poczty e-mail w domenie na inny serwer za pomocą rekordów MX
 • Przekierowanie e-mail – po wybraniu tego rodzaju przekierowania poczty, w polu poniżej wpisz jeden adres e-mail, na który będą kierowane wszystkie wiadomości wysłane na dowolny adres e-mail w konfigurowanej subdomenie (np. biuro@twojadomena.pl lub kowalski@twojadomena.pl).
  Przekieruj cały ruch poczty e-mail w domenie na inny adres e-mail
 • Brak obsługi poczty (brak rekordów MX) – wybierz tę opcję, jeśli nie chcesz tworzyć rekordów MX. Będzie to równoznaczne z tym, że przy domenie nie będzie włączona obsługa poczty e-mail. Po wybraniu tej opcji, skrzynki e-mail utworzone na Twoim hostingu w home.pl nie będą mogły korzystać z adresu domeny.
  Jak ustawić nie obsługiwanie poczty e-mail przy domenie?
 • Catch-All – włączenie tej funkcji pozwala na przechwytywanie wiadomości e-mail wysłanych na nieistniejące lub błędnie wprowadzone adresy pocztowe utworzonych w subdomenie , np.: buiro@twojadomena.pl. Więcej informacji o funkcji catch-all znajdziesz pod tym adresem.
  Włącz lub wyłącz funkcję catch-all przy domenie
Jeśli chcesz skorzystać z opcji przekierowania subdomeny na adres IP, wymagane będzie usunięcie subdomeny z panelu administracyjnego i utworzenie jej jako rekord domeny głównej.
Przekierowanie URL (po ramce) możesz ustawić, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta i składając dyspozycję. W przypadku przekierowania typu 301 skorzystaj z przekierowania na podkatalog oraz konfiguracji pliku .htaccess.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie