Edycja ustawień subdomeny utworzonej w home.pl


Edycja ustawień subdomeny, np. jej przekierowanie na podkatalog, możliwa jest dopiero po podłączeniu domeny do hostingu stron internetowych i poczty.

W poniższym artykule znajdziesz informacje jakie zmiany możesz wprowadzić po przypisaniu subdomeny do hostingu internetowego.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji Usługi WWW, kliknij w hosting do którego przypisana jest subdomena.
 3. W sekcji Przypisane domeny kliknij Wszystkie. Kliknij Przypisz jeśli jeszcze nie masz podłączonej domeny lub subdomeny. Przeczytaj więcej o przypisywaniu domen. 
 4. Na liście przypisanych domen Edytuj ustawienia subdomeny. 
 5. W nowym widoku dokonaj edycji ustawień subdomeny w zakresie obsługi stron WWW na hostingu oraz obsługi poczty e-mail.
  • Główny katalog na serwerze – wybierz tę opcję, jeśli chcesz przypisać subdomenę do głównego katalogu na Twoim serwerze. Zwróć uwagę, że jeśli Twoja strona WWW znajduje się w podkatalogu, to wybranie tej opcji nie spowoduje jej wyświetlenia pod adresem subdomeny. W takiej sytuacji należy wybrać jedną z opcji przekierowania subdomeny na podkatalog.
  • URL – jeśli chcesz utworzyć rekord CNAME i skierować cały ruch w subdomenie pod podany adres host. Możesz również wskazać na istniejącą w Internecie stronę WWW – możesz wpisać adres strony WWW do przekierowania (np. http://twojastrona.pl/index.html). Przeczytaj więcej o przekierowaniu URL (po ramce) na serwerach Apache.
   Przekieruj swoją domenę na dowolny inny adres URL
  • Podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz wspólne pliki dla wielu subdomen. Wyłączenie separacji serwisu rozwiązuje niedogodności związane z niektórymi CMS.
   Przekieruj swoją domenę na katalog bez separacji serwisu
  • Podkatalog z separacją serwisu – wybierz tę opcję, jeśli posiadasz wiele stron WWW. Spowoduje to odizolowanie danej subdomeny od pozostałych (funkcja ta nazywana jest „chroot”). Odseparowanie strony WWW zwiększa bezpieczeństwo plików, które są opublikowane w danym katalogu.
   Przekieruj swoją domenę na katalog z separacją serwisu
  • 301 na zewnętrzną domenę – przekierowanie 301 jest to sposób na przekierowanie użytkownika z jednego adresu URL na inny (np. znajdujący się na zewnętrznym serwerze lub znajdujący się na tym samym serwerze, ale w innej lokalizacji). Jest to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia pozycjonowania danej strony WWW w wyszukiwarkach.

Więcej informacji o przekierowaniu typu 301

Ustaw przekierowanie 301 z Twojej domeny na inny adres domeny

 • Rekord A – jeśli chcesz skierować cały ruch WWW w subdomenie na serwery zewnętrznego operatora (innego niż home.pl), to wybierz tę opcję i wpisz adres IP serwera zewnętrznego operatora.  Wybierz tę opcję, gdy chcesz korzystać w home.pl tylko z poczty e-mail i mieć zaparkowaną subdomenę na serwerze, a pozostałe usługi np. strona WWW mają być obsługiwane przez serwery zewnętrznego operatora.
  Przekieruj domenę na inny adres IP za pomocą rekordu A
 • Nie chcę utrzymywać strony na tym serwerze i Rekord A nie zostanie utworzony dla tej domeny – wybierz tę opcję, jeśli chcesz przypisać subdomenę do serwera, ale tylko w celu obsługi poczty e-mail. Po takim przypisaniu domeny, będziesz mógł subdomenę  przypisać do innego serwera, tworząc samodzielnie rekord A w strefie domeny (kierując subdomenę na adres IP innego serwera).W sekcji: Ustawienia WWW wybierz rodzaj przekierowania ruchu WWW w Twojej subdomenie:
 • W sekcji: Przekierowanie poczty możesz przekierować pocztę e-mail, która przychodzi na adres Twojej subdomeny . Zmień ustawienia przekierowania poczty, jeśli nie chcesz, aby poczta e-mail przychodziła na hosting w home.pl. W dolnej części możesz też zmienić ustawienia funkcji “Catch-All”.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Opcje - Przypisz domenę - Przekierowanie poczty - Zmień ustawienia przekierowania poczty, jeśli nie chcesz, aby poczta e-mail przychodziła na hosting w home.pl

 

W celu zmiany przekierowania poczty wybierz rodzaj przekierowania:

 • Twój serwer – wybierz tę opcję, jeśli cały ruch poczty e-mail w Twojej domenie ma zostać skierowany na serwer w home.pl. Skrzynki e-mail utworzone na tym serwerze będą mogły korzystać z adresów e-mail w postaci, np.: kowalski@twojadomena.pl.
 • Inne rekordy MX – wybierz tę opcję, jeśli chcesz cały ruch poczty e-mail w Twojej subdomenie skierować na inny zewnętrzny serwer.
  Przekieruj ruch poczty e-mail w domenie na inny serwer za pomocą rekordów MX
 • Przekierowanie e-mail – po wybraniu tego rodzaju przekierowania poczty, w polu poniżej wpisz jeden adres e-mail, na który będą kierowane wszystkie wiadomości wysłane na dowolny adres e-mail w konfigurowanej subdomenie (np. biuro@twojadomena.pl lub kowalski@twojadomena.pl).
  Przekieruj cały ruch poczty e-mail w domenie na inny adres e-mail
 • Brak obsługi poczty (brak rekordów MX) – wybierz tę opcję, jeśli nie chcesz tworzyć rekordów MX. Będzie to równoznaczne z tym, że przy domenie nie będzie włączona obsługa poczty e-mail. Po wybraniu tej opcji, skrzynki e-mail utworzone na Twoim hostingu w home.pl nie będą mogły korzystać z adresu domeny.
  Jak ustawić nie obsługiwanie poczty e-mail przy domenie?
 • Catch-All – włączenie tej funkcji pozwala na przechwytywanie wiadomości e-mail wysłanych na nieistniejące lub błędnie wprowadzone adresy pocztowe utworzonych w subdomenie , np.: buiro@twojadomena.pl. Więcej informacji o funkcji catch-all znajdziesz pod tym adresem.
  Włącz lub wyłącz funkcję catch-all przy domenie
Jeśli chcesz skorzystać z opcji przekierowania subdomeny na adres IP, wymagane będzie usunięcie subdomeny z panelu administracyjnego i utworzenie jej jako rekord domeny głównej.
Przekierowanie URL (po ramce) możesz ustawić, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta i składając dyspozycję. W przypadku przekierowania typu 301 skorzystaj z przekierowania na podkatalog oraz konfiguracji pliku .htaccess.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie