Korzyści z prowadzenia e-sklepu

728x90

Informacje oraz dyskusje na temat sklepów internetowych. Kopalnia wiedzy o usługach: eSklep oraz eSklep Premium

Szybki wzrost liczby sklepów internetowych zarówno w Polsce jak i na świecie pokazuje siłę nabywczą e-commerce. Co więcej, cały czas rośnie liczba internautów przekonujących się do zakupów online, jak również samych użytkowników sieci. Obecnie sklep internetowy to możliwość dotarcia do milionów klientów wydających miliardy złotych, ale to nie jedyne zalety handlu online. Szerzej prezentujemy je poniżej.Obrazek przedstawiający sklep w internecie

Faktem ogólnie znanym jest to, że e-sklep to większa oszczędność i funkcjonalność w prowadzeniu handlu. Jak to jednak wygląda w praktyce? Oczywiście, sklep internetowy nie zacznie zarabiać ogromnych pieniędzy z dnia na dzień, ale dzięki jego zaletom możemy na co dzień budować sukces naszego e-biznesu.

Po pierwsze oszczędność

Największą przewagą jaką posiada handel online względem tradycyjnego są niższe koszty prowadzenia. Prezentowanie produktów na wirtualnych witrynach, a nie półkach sklepowych pozwala na wykorzystywanie znacznie mniejszej powierzchni, która nie musi się charakteryzować dodatkowo atrakcyjnym położeniem. Wynajem lokalu w drogim miejscu, gdzie sklep będzie się cieszył większym zainteresowaniem odwiedzających nie jest zmartwieniem właścicieli e-sklepów.

Elastyczność zarządzania

Prowadzenie e-sklepu ułatwia znacznie odpowiednio przygotowane oprogramowanie. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom jakie posiada eSklep, użytkownik może w prosty sposób zarządzać wszystkimi procesami, od gospodarki magazynowej po realizacje zamówień.

Użytkownik może też na bieżąco dodawać promocje i nowe produkty lub usuwać już istniejące. Dodatkową zaletą panelu jest jego dostępność online. Pozwala to zarządzać sprzedażą z dowolnego miejsca, gdzie możliwy jest dostęp do sieci Internet.

E-sklep to sklep interaktywny

Sklep internetowy jest dostępny w sieci 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu klienci mogą robić zakupy o dowolnej, wygodnej dla nich porze. Ponadto, są w stanie znaleźć produkt, którym są zainteresowani bezpośrednio w momencie, kiedy się zapoznali z jego prezentacją, surfując po Internecie. Użytkownicy mogą również zebrać opinie na temat planowanego zakupu na różnego rodzaju serwisach internetowych i od razu go dokonać.

E-sklep to przyszłość

Prognozy analityków rynku e-commerce są bardzo optymistyczne dla branży. Rosnąca liczba konsumentów przekonanych do zakupów online oraz nowe kanały dystrybucji będą przyczyniać się do wzrostu liczby transakcji zawieranych tą drogą. Dodatkowo już za kilka lat o sile nabywczej na polskim rynku stanowić będzie obecna młodzież, która przejawia wysokie zainteresowanie zakupami online. Towary w ten sposób zamawia już 85% nastolatków. Przyszłość e-commerce wygląda więc bardzo atrakcyjnie.

Więcej rozwiązań

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub