Elementor: Jak wstawić shortcode?

Shortcode to fragment kodu, który może zostać wstawiony we wpisie lub treści strony oraz widżecie WordPress, pozwalając jednocześnie na wykonanie skomplikowanej funkcji, np. uruchomienia formularza kontaktowego. Dzięki shortcode możesz w łatwy sposób umieszczać skomplikowane funkcje witryny, odnosząc się nim, np. do zainstalowanych wtyczek za nie odpowiedzialnych. Elementor, tak samo jak edytor WordPress, pozwala na szybkie dodanie shortcode do treści witryny.

SPIS TREŚCI

Elementor: Jak wstawić shortcode?

Dodawanie shortcode w przypadku WordPress, tj. edytora WordPress oraz Elementor, jest bardzo zbliżone. Warto w tym miejscu dodać, że wiele wtyczek posiada również swoje własne bloki gotowe do umieszczenia w treści strony lub wpisu. Dlatego poniższe rozwiązanie opiera się na

 1. Przejdź do konfiguracji wtyczki, dodając nowy formularz kontaktowy. Wybierz po prawej stronie ekranu Formularze.
  Dodaj nowy formularz korzystając z wtyczki Contact Form 7
 2. Dodaj nowy formularz kontaktowy WordPress.
 3. Po utworzeniu formularza kontaktowego otrzymać kod shortcode, który należy umieścić w treści wpisu lub strony WordPress.
 4. Przejdź do edycji lub tworzenia nowego wpisu, a następnie edytuj go w Elementor.
  1. Jak włączyć edytor Elementor?
 5. Dodaj moduł shortcode i umieść go w treści strony.
  Dodaj moduł shortcode w Elementor i wstaw go w treść strony
 6. Wprowadź uzyskany kod formularza. Po zapisaniu treści tj. jej opublikowaniu formularz będzie od razu dostępny na stronie internetowej.
  Wprowadź shortcode w moduł i zapisz zmiany aby formularz kontaktowy był widoczny na stronie
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.