Jak dodać cytat do treści wpisu WordPress?

Cytowanie fragmentów wypowiedzi, komentarzy lub tekstów pochodzących z innych źródeł, może być inspirującym dodatkiem lub mocnym argumentem w sprzedaży czy reklamie produktu. Jednak nie wystarczy zamieścić cytowany tekst w treści wpisu, otoczyć go cudzysłowem i zostawić. W przypadku treści internetowych warto posłużyć się dodatkowymi narzędziami do promowania takich informacji. Z tego artykułu dowiesz się jak dodać cytat do treści wpisów WordPress.

SPIS TREŚCI

Cytowanie tekstu – informacje podstawowe

Cytowanie tekstu w treściach publikacji umożliwia wyróżnienie ważnych dla użytkownika informacji. W większości przypadków stanowią to informacje pochodzące od innych użytkowników, np. ich komentarze, opinie i rekomendacje. Cytować możesz też ważne wypowiedzi, fragmenty książek, itp.. Zastosowanie cytatu zależy tylko od Twoich potrzeb. Cytowanie to przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownika na wybrany fragment tekstu, czasami tego samego, w którym cytat się znajduje.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Powinieneś wiedzieć, że samo cytowanie tekstu to jeden z elementów budowania dobrych treści. Za cytatem, a więc za blokiem WordPress, który wyróżnia tekst, stoi cały mechanizm formatowania tekstu. Pozwala on nadać mu unikalny charakter oraz dodatkowo wprowadza w kod strony internetowej dedykowany do tego tag. Z jego pomocą wygląd cytowanego tekstu dopasowuje się do indywidualnych ustawień witryny.

Jak dodać cytat do treści wpisu WordPress?

Dodaj cytowany tekst do treści WordPress, korzystając z dedykowanego bloku. Jego wstawienie automatycznie pozwoli dodać odpowiedni tag do kodu witryny i dostosować wygląd cytatu do szablonu WordPress.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków – dodaj blok Cytat.
  Cytowanie tekstu to dobry sposób na jego wyróżnienie, możesz to zrobić za pomocą bloku Cytat
 5. Uzupełnij treść cytatu.
  Uzupełnij treść i opcjonalnie dodaj autora cytatu aby nadać mu wiarygodności
 6. Po prawej stronie ekranu znajdziesz dodatkowe opcje formatowania stylu.
Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.