Jak dodać tekst formatowany do wpisu WordPress?

Tekst formatowany inaczej zwany tekstem preformatowanym to określony rodzaj formatowania tekstu dodawanego do strony internetowej. Używany jest przy tworzeniu stron internetowych, w odróżnieniu od języka HTML, zachowuje on wszystkie spacje, podziały wierszy, tabulatory czy znaki formatujące. Z tego artykułu dowiesz się jak dodać tekst preformatowany do wpisu WordPress.

SPIS TREŚCI

Tekst preformatowany – informacje podstawowe

Wstępnie sformatowany tekst w HTML za pomocą znacznika <pre> w dokumencie służy do definiowania bloku wstępnie sformatowanego tekstu, który zachowuje spacje tekstowe, podziały wierszy, tabulatory i inne znaki formatowania, które są ignorowane przez przeglądarki internetowe. Tekst w tagu pre jest wyświetlany czcionką o stałej szerokości, ale można go zmienić za pomocą CSS. Znacznik pre wymaga znacznika początkowego i końcowego.

Tekst tego typu może być używany do zapisywanie kodu HTML. Jednak korzystając z systemu CMS WordPress, często stosuje się dedykowany do tego blok, który pozwala dodać fragment kodu/tekstu jako, np. przykład. Dodany blok wyświetli kawałek kodu, ale nie będzie on stanowił części kodu strony internetowej, więc pozostanie nieaktywny, niezależnie od zawartości.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Element pre jest idealny dla tekstu zawierającego ważne spacje i podziały wierszy, takich jak pokazany tutaj polecenia pliku .htaccess:

:Location /*.php
Use php74
:Location

Jak dodać tekst formatowany do wpisu WordPress?

W celu dodania tekstu preformatowanego skorzystaj z dedykowanego bloku WordPress:

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj już istniejący lub dodaj nowy wpis.
  4. Dodaj blok Tekst formatowany.
    Skorzystaj z bloku tekst formatowany aby umieścić fragment kodu we wpisie WordPress
  5. Umieść fragment kodu w bloku.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.