Jak utworzyć oraz ustawić listę mailingową w home.pl?


Listę mailingową możesz utworzyć oraz skonfigurować tylko po zalogowaniu się do Panelu Klienta home.pl. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak utworzyć oraz jak skonfigurować listę mailingową na serwerze w home.pl.

Listy mailingowe pozwalają na zebranie do 200 kontaktów na jednej liście, które będą następnie dostępne pod jednym adresem e-mail. Tworząc i wysyłając wiadomość e-mail na adres listy, trafisz od razu do całej grupy odbiorców, bez konieczności wpisywania każdego adresu e-mail oddzielnie.

Za pomocą ustawień listy mailingowej możesz ponadto określić którzy użytkownicy listy będą mogli wysyłać wiadomości e-mail do jej członków, informując w ten sposób wszystkich jej odbiorców za pomocą jednej wysyłki.

Funkcja list mailingowych na serwerze może być przydatna dla każdego, kto chce komunikować się w szybki i prosty sposób z szerszą grupą odbiorców (np. ze swoimi pracownikami).

Przykłady zastosowań dla list mailingowych:

 • rozpowszechnianie ważnych informacji do określonych grup odbiorców,
 • wysyłanie wiadomości e-mail do pracowników z określonych działów,
 • stworzenie jednego adresu e-mail dla grupy znajomych do wymiany pomysłów i/lub informacji,
 • wysyłanie wiadomości e-mail do wybranych Klientów za pomocą jednej operacji.

Na serwerze w home.pl możesz utworzyć nawet 50 list mailingowych, z których na każdej możesz publikować inne informacje. Dzięki tej funkcji, możesz określić które informacje trafią do określonej grupy odbiorców.

Maksymalny rozmiar wiadomości e-mail wysyłanej na listę mailingową wynosi 100MB

Jak utworzyć listę mailingową na serwerze w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy serwerze, na którym chcesz utworzyć listę mailingową.
 4. Po prawej stronie ekranu znajdź sekcję: Serwer WWW i kliknij przycisk: Listy mailingowe -> Dodaj listę mailingową.
 5. Wypełnij wyświetlony formularz, aby dodać nową listę mailingową:
  • Nazwa listy mailingowej – wpisz w tym miejscu nazwę tworzonej listy mailingowej.
  • Domena – w tym miejscu możesz zdefiniować, do której domeny nowa lista mailingowa ma zostać przypisana. Jeśli wybierzesz opcję: Wszystkie domeny, to nowa lista mailingowa zostanie utworzona w adresach wszystkich domen, które są przypisane do serwera. Jeśli wybierzesz domenę listy mailingowej, to utworzona lista mailingowa będzie dostępna tylko pod adresem wybranej domeny.
   Przykład: Do serwera “serwer123456” przypisane są dwie domeny: “twojadomena.pl” oraz “twojadomena2.pl”. Jeśli utworzysz nową listę mailingową o nazwie “ksiegowosc” oraz wybierzesz przy tym opcję “Wszystkie domeny”, to nowa lista mailingowa będzie dostępna pod adresami wszystkich domen przypisanych do serwera, czyli: “ksiegowosc@twojadomena.pl” oraz “ksiegowosc@twojadomena2.pl”.
  • Adresaci listy mailingowej – wpisz w tym miejscu adresy e-mail użytkowników, do których będą wysyłane wiadomości dostarczane na adres listy mailingowej (maksymalnie 200 adresów e-mail).
  • Nadawcy listy mailingowej – wpisz w tym miejscu adresy e-mail użytkowników, którzy będą uprawnieni do wysyłania wiadomości e-mail na adres listy mailingowej (maksymalnie 200 adresów e-mail).
   WAŻNE! W polu “Nadawcy listy” możesz dodać adresy e-mail lub adresy domen w formacie “*@twojadomena.pl”, które będą uprawnione do wysyłania wiadomości na listę mailingową. Jeśli pole “Nadawcy listy” będzie puste, to każdy adres e-mail będzie uprawniony do wysyłki wiadomości na listę.
  • Przedrostek listy mailingowej – w tym miejscu możesz wpisać przedrostek (max 31 znaków), który będzie dodawany na początku tematu każdej wiadomości e-mail publikowanej na liście mailingowej.
   Przykład: Jeśli wpiszesz frazę: “ksiegowosc”, to na początku każdej wiadomości e-mail pojawi się taki przedrostek, np. “[ksiegowosc] Przykładowy temat wiadomości e-mail wysyłanej na listę“. Zwróć uwagę, że przedrostek zostanie wpisany w klamry “[” oraz “]”.
  • Odpowiedzi wysyłane na listę mailingową – zaznacz tę opcję, jeśli chcesz aby odpowiedzi na wiadomości e-mail umieszczane na liście były wysyłane na adres listy mailingowej (odpowiedź zobaczą wszyscy jej członkowie). Nie zaznaczenie tej opcji spowoduje, że odpowiedź na wiadomość e-mail zostanie wysłana do nadawcy wiadomości (czyli na adres e-mail osoby, która jest autorem wiadomości wysłanej na listą mailingową).
  • Status listy mailingowej – określ czy lista mailingowa ma być aktywna.
 6. Kliknij przycisk: Wyślij, który znajduje się w dolnej części ekranu. Nowa lista mailingowa zostanie natychmiast utworzona.

Jak zmienić ustawienia istniejącej listy mailingowej?

Proces zmiany ustawień dla istniejącej listy mailingowej jest analogiczny do procesu tworzenia nowej listy. Po wyświetleniu wykazu wszystkich list mailingowych, należy kliknąć nazwę wybranej listy mailingowej, dla której chcesz zmienić ustawienia.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Przejdź do sekcji menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy serwerze, na którym chcesz utworzyć listę mailingową.
 4. Po prawej stronie ekranu znajdź sekcję: Serwer WWW i kliknij przycisk: Listy mailingowe -> Listy mailingowe.
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony wykaz wszystkich utworzonych list mailingowych na serwerze. Kliknij nazwę wybranej listy mailingowej, aby przejść do edycji jej ustawień.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub