Jak utworzyć oraz ustawić listę mailingową w Panelu klienta?

Znajdziesz tutaj informacje, w jaki sposób utworzyć i zarządzać listami mailingowymi w nowej wersji Panelu klienta. Jeśli korzystasz z poprzedniej wersji Panelu klienta, sprawdź dedykowany artykuł:

Listę mailingową możesz utworzyć oraz skonfigurować tylko po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak utworzyć oraz jak skonfigurować listę mailingową na serwerze w home.pl.

Czy wiesz, że każdego dnia dziesiątki firm w Polsce staje się ofiarą ataków za pomocą ransomware? Chroń swoje dane już teraz. Zablokowany komputer, sparaliżowana firma, ograniczony dostęp do sieci, wyłudzenie pieniędzy w zamian za odblokowanie urządzenia lub konkretnych danych. Przeczytaj, czym jest ransomware i jak chronić się przed zagrożeniami z Internetu. Skorzystaj z oferty na oprogramowanie antywirusowe i chroniące przed ransomware.

Listy mailingowe pozwalają na zebranie do 200 kontaktów na jednej liście, które będą następnie dostępne pod jednym adresem e-mail. Tworząc i wysyłając wiadomość e-mail na adres listy, trafisz od razu do całej grupy odbiorców, bez konieczności wpisywania każdego adresu e-mail oddzielnie.

Za pomocą ustawień listy mailingowej możesz ponadto określić którzy użytkownicy listy będą mogli wysyłać wiadomości e-mail do jej członków, informując w ten sposób wszystkich jej odbiorców za pomocą jednej wysyłki.

Funkcja list mailingowych na serwerze może być przydatna dla każdego, kto chce komunikować się w szybki i prosty sposób z szerszą grupą odbiorców (np. ze swoimi pracownikami).

Przykłady zastosowań dla list mailingowych:

 • rozpowszechnianie ważnych informacji do określonych grup odbiorców,
 • wysyłanie wiadomości e-mail do pracowników z określonych działów,
 • stworzenie jednego adresu e-mail dla grupy znajomych do wymiany pomysłów i/lub informacji,
 • wysyłanie wiadomości e-mail do wybranych Klientów za pomocą jednej operacji.

Na serwerze w home.pl możesz utworzyć nawet 200 list mailingowych, z których na każdej możesz publikować inne informacje. Dzięki tej funkcji możesz określić które informacje trafią do określonej grupy odbiorców.

Maksymalny rozmiar wiadomości e-mail wysyłanej na listę mailingową wynosi 100 MB

Jak utworzyć listę mailingową na serwerze w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Przejdź do sekcji Usługi WWW, a następnie kliknij nazwę serwera, na którym obsługiwana jest poczta e-mail.
  Panel klienta - Ustawienia domeny - Jak przejść do tworzenia listy mailingowej na serwerze w home.pl?
 3. Na dole ekranu odszukaj moduł Listy mailingowe i kliknij Utwórz aby dodać nową listę.
  Listy mailingowe - kliknij opcję "Utwórz", aby rozpocząć tworzenie listy mailingowej
 4. Wypełnij wyświetlony formularz, aby dodać nową listę mailingową:
  Wypełnij formularz, aby utworzyć nową listę mailingową na serwerze w home.pl
  • Nazwa listy mailingowej – wpisz w tym miejscu nazwę tworzonej listy mailingowej. nazwa ta będzie częścią adresu listy mailingowej, np. nazwa zarzad spowoduje utworzenie adresu zarzad@moja-domena.pl
  • Domena – w tym miejscu możesz zdefiniować, do której domeny nowa lista mailingowa ma zostać przypisana. Jeśli wybierzesz opcję: Wszystkie domeny, to nowa lista mailingowa zostanie utworzona w adresach wszystkich domen, które są przypisane do serwera. Jeśli wybierzesz domenę listy mailingowej, to utworzona lista mailingowa będzie dostępna tylko pod adresem wybranej domeny.
   Przykład: Do serwera „serwer123456” przypisane są dwie domeny: „twojadomena.pl” oraz „twojadomena2.pl”. Jeśli utworzysz nową listę mailingową o nazwie „ksiegowosc” oraz wybierzesz przy tym opcję „Wszystkie domeny”, to nowa lista mailingowa będzie dostępna pod adresami wszystkich domen przypisanych do serwera, czyli: „ksiegowosc@twojadomena.pl” oraz „ksiegowosc@twojadomena2.pl”.
  • Adresaci listy mailingowej – wpisz w tym miejscu adresy e-mail użytkowników, do których będą wysyłane wiadomości dostarczane na adres listy mailingowej (maksymalnie 200 adresów e-mail).
  • Nadawcy listy mailingowej – wpisz w tym miejscu adresy e-mail użytkowników, którzy będą uprawnieni do wysyłania wiadomości e-mail na adres listy mailingowej (maksymalnie 200 adresów e-mail).
   WAŻNE! W polu „Nadawcy listy” możesz dodać adresy e-mail lub adresy domen w formacie „*@twojadomena.pl”, które będą uprawnione do wysyłania wiadomości na listę mailingową. Jeśli pole „Nadawcy listy” będzie puste, to każdy adres e-mail będzie uprawniony do wysyłki wiadomości na listę.
  • Przedrostek listy mailingowej – w tym miejscu możesz wpisać przedrostek (max 31 znaków), który będzie dodawany na początku tematu każdej wiadomości e-mail publikowanej na liście mailingowej.
   Przykład: Jeśli wpiszesz frazę: „ksiegowosc”, to na początku każdej wiadomości e-mail pojawi się taki przedrostek, np. „[ksiegowosc] Przykładowy temat wiadomości e-mail wysyłanej na listę„. Zwróć uwagę, że przedrostek zostanie wpisany w klamry „[” oraz „]”.
  • Odpowiedzi wysyłane na listę mailingową – zaznacz tę opcję, jeśli chcesz aby odpowiedzi na wiadomości e-mail umieszczane na liście były wysyłane na adres listy mailingowej (odpowiedź zobaczą wszyscy jej członkowie). Nie zaznaczenie tej opcji spowoduje, że odpowiedź na wiadomość e-mail zostanie wysłana do nadawcy wiadomości (czyli na adres e-mail osoby, która jest autorem wiadomości wysłanej na listą mailingową).
  • Status listy mailingowej – określ czy lista mailingowa ma być aktywna.
 5. Kliknij przycisk: Wyślij, który znajduje się w dolnej części ekranu. Nowa lista mailingowa zostanie natychmiast utworzona.
  Panel klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Serwer WWW - Listy mailingowe - Dodaj listę mailingową - Formularz - Kliknij przycisk Wyślij

Jak zmienić ustawienia istniejącej listy mailingowej?

Proces zmiany ustawień dla istniejącej listy mailingowej jest analogiczny do procesu tworzenia nowej listy. Po wyświetleniu wykazu wszystkich list mailingowych, należy kliknąć nazwę wybranej listy mailingowej, dla której chcesz zmienić ustawienia.

 1. Na dole ekranu odszukaj moduł Listy mailingowe i kliknij Wszystko aby przejść do listy.
  Lista mailingowa w Panelu klienta home.pl
 2. Na ekranie zostanie wyświetlony wykaz wszystkich utworzonych list mailingowych na serwerze. Kliknij nazwę wybranej listy mailingowej, aby przejść do edycji jej ustawień.Lista mailingowa w Panelu klienta home.pl
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.