Jak wykorzystać możliwości listy mailingowej?

Znajdziesz tutaj informacje w jaki sposób wykorzystać możliwości listy mailingowej zarówno na starej jak i nowej platformie home.pl.

Listy mailingowe umożliwiają zebranie nawet kilkuset odbiorców, którzy będą funkcjonowali jako grupa.

Cechą charakterystyczną listy mailingowej jest nadanie jej unikalnego adresu e-mail, na który wysyłając wiadomość, trafi ona do wszystkich zainteresowanych nią odbiorców. Za pomocą ustawień listy mailingowej możesz określić którzy użytkownicy listy będą mogli wysyłać wiadomości e-mail do jej członków oraz ustalić kto będzie mógł otrzymywać te wiadomości.

W przeciwieństwie do typowej grupy odbiorców (wysyłanie wiadomości e-mail do grupy odbiorców, np. w serwisie poczta.home.pl lub programie do obsługi poczty e-mail), wysłanie wiadomości na listę mailingową, zamyka jej obieg tylko wśród użytkowników grupy. Odpowiadając na wiadomość wysłaną na listę mailingową, trafi ona tylko do jej członków. Dodatkowo adres grupy mailingowej, może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

Listy mailingowe nie ujawniają danych odbiorców wiadomości, dzięki czemu znajdują szeroki zakres możliwości w komunikacji wewnątrz organizacji jak i na zewnątrz, zarówno jako adresy e-mail bezpośrednio dostępne dla użytkowników internetu jak i listy wspierające, np. wysyłkę mailingu, newslettera, itp..

Przeczytaj więcej czym jest lista mailingowa oraz jak ją skonfigurować. Dowiedz się także jak wysyłać wiadomości e-mail do wielu odbiorców w serwisie poczta.home.pl

Przykład 1

Utwórz listę mailingową o nazwie zarzad@mojadomena.pl. Wprowadź odbiorców i upoważnionych do wysyłki wiadomości nadawców, aby jej członkowie mogli szybko komunikować się między sobą. Na wskazany adres e-mail możesz szybko przesłać wiadomość e-mail do zarządu firmy. Podając w/w adres e-mail na stronie WWW, każdy użytkownik będzie mógł szybko przekazać wiadomość e-mail do zainteresowanych tematem osób.

Przykład 2

Utwórz listę mailingową o nazwie kontakt@mojadomena.pl. Wprowadź odbiorców i nie definiuj upoważnionych do wysyłki wiadomości e-mail nadawców. Podaj adres e-mail na stronie WWW. Użytkownik strony WWW wysyłając wiadomość e-mail na adres kontakt@mojadomena.pl automatycznie prześle ją do osób odpowiedzialnych, np. za kontakt z klientami firmy.

Przykład 3

Utwórz listę mailingową o nazwie komunikaty@mojadomena.pl. Wprowadź odbiorców wiadomości z Twojej organizacji i zdefiniuj adres e-mail upoważniony do wysyłki wiadomości, np. siebie lub sekretariat. Informuj swoich pracowników o zmianach, nowych zarządzeniach czy losowych zdarzeniach w sposób jednostronny, bez możliwości odpowiadania.

Lista mailingowa, grupa odbiorców czy przekierowanie?

Lista mailingowa nie ujawnia adresów e-mail jej członków, ale umożliwia wymianę korespondencji pomiędzy nimi, np. odpowiadając na otrzymaną wiadomość e-mail.

Lista mailingowa jest rozwiązaniem prostym i skutecznym w działaniu, ale możliwym do zastąpienia innymi rozwiązaniami. Tworząc adresy e-mail, nowe konta pocztowe, masz możliwość ustalenia ich aliasów (adresów pomocniczych), przekierowania poczty (w tym przekierowania z pozostawieniem kopii wiadomości) czy tworzenia reguł wiadomości (które mogą przekierowywać lub przesyłać kopie wiadomości na inne adresy e-mail).

Korespondencję grupową możesz także prowadzić, wprowadzając w polu DW (w polu adresata) kilka adresów e-mail lub wskazując w książce adresowej (serwis poczta.home.pl) wcześniej przygotowaną grupę odbiorców. Wstawienie grupy odbiorców, spowoduje dodanie kilku, kilkunastu adresów e-mail w polu DW (w polu adresata wiadomości). W przypadku listy mailingowej, jej członkowie pozostaną anonimowi.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.