Wymagania systemowe Kreatora stron WWW

Zapoznaj się z wymaganiami i ograniczeniami aplikacji, aby dowiedzieć się, czy możesz korzystać z kreatora stron WWW.

SPIS TREŚCI

Rozdzielczość ekranu

Zalecana rozdzielczość:

 • 1440 × 900 lub wyższa

Wspierana rozdzielczość:

 • 1280 × 800 lub wyższa
WAŻNE! W większości przypadków praca w rozdzielczości 1024 × 768 jest możliwa, lecz działanie aplikacji Kreatora stron WWW nie będzie optymalne.

Przeglądarki do edycji strony

Zalecane przeglądarki:

 • Google Chrome

Wspierane przeglądarki:

 • Firefox (Mac lub Windows)
 • Safari (Mac)
 • EDGE
Zalecamy wykorzystywanie najbardziej aktualnych wersji wymienionych przeglądarek.

Przeglądarki do publikacji strony

Strony WWW opublikowane przy użyciu aplikacji Kreatora stron powinny funkcjonować prawidłowo w każdej przeglądarce obsługującej CSS3 / HTML5. Uwzględnia to też przeglądarki internetowe w systemach operacyjnych Android i iOS.

Niektóre przeglądarki, np. starsze wersje Internet Explorer, mają problemy z obsługą standardów CSS, w związku z czym wygląd strony WWW może ulec pogorszeniu w IE.

Minimalne wymagania systemowe do działania Click Web

iOS:

 • iOS10.x
 • iPhone 5, iPad 2 i nowsze

Android:

 • Specyfikacja zbliżona do urządzenia Nexus 5
 • Android v6 (Marshmallow) lub nowszy

Ograniczenia działania aplikacji kreatora stron www

Aplikacja Kreatora stron została stworzona w celu umożliwienia łatwej budowy profesjonalnych stron WWW. Strona WWW zaprojektowana zgodnie z tą dokumentacją powinna funkcjonować prawidłowo. W przypadku pojawienia się niedogodności z chęcią udzielimy Ci pomocy.

WAŻNE! Jeśli aplikacja jest stosowana niezgodnie z zaleceniami zawartymi w dokumentacji, nie możemy zagwarantować, iż będziemy w stanie pomóc w razie wystąpienia niedogodności. Wsparcie w zakresie poprawnego działania aplikacji gwarantujemy jedynie wtedy, kiedy jest ona wykorzystywana zgodnie z parametrami bezpieczeństwa.
Przekraczanie tych parametrów może powodować nieprawidłowości w działaniu aplikacji.

Systemy operacyjne

Testujemy program w najnowszych wersjach systemów operacyjnych Mac OS X i Windows, jak również we wcześniejszych ich wersjach. Na chwilę obecną są to systemy Windows 7 i Windows 8, Mac OS X 10.7.x i 10.8.x

Kreator stron WWW powinien działać prawidłowo pod każdą wersją Windows począwszy od Vista i każdą wersją Mac OS X od wersji 10.1, lecz nie gwarantujemy bezbłędnego działania, gdyż aplikacja nie była testowana na starszych wersjach systemów.

Niewspierane urządzenia i przeglądarki do edycji strony WWW

Nie wspieramy korzystania z telefonów lub tabletów w celu edycji stron WWW. Na tych urządzeniach możliwe jest zarządzanie stroną WWW, wybór szablonu i większość innych działań niezwiązanych z edycją strony, lecz do samej edycji polecamy korzystanie z komputerów z systemem operacyjnym Windows lub Mac OS z wykorzystaniem wymienionych wcześniej przeglądarek.

Nie wspieramy żadnej z wersji systemu operacyjnego Linux. Aplikacja Kreatora stron działa prawidłowo w niektórych wersjach systemu Linux, ale podkreślamy, że aplikacja nie była testowana w tym środowisku, w związku z czym nie będziemy w stanie zaoferować pomocy w razie zaistnienia niedogodności.

Nie wspieramy edycji stron z wykorzystaniem przeglądarek:

 • Żadnej z wersji przeglądarki Opera,
 • Internet Explorer 6, 7 lub 8,
 • Safari (Windows).

Typy, ilość i wielkość plików

Kreator WWW nie jest przeznaczony do przechowywania dużych ilości zdjęć lub filmów. Nie posiada on limitu przestrzeni dyskowej, lecz jeśli na swojej stronie WWW planujesz wykorzystanie dużej ilości plików, polecamy skorzystanie z innych, specjalistycznych usług hostingowych.

 • Maksymalna wielkość pliku niezależnie od rodzaju to 10MB.
 • Pliki wideo mogą być umieszczane jedynie przez widget YouTube

Obsługiwane typy plików:

Format WEBP nie jest obsługiwany.

Ilość podstron i folderów

Limit ilości podstron określany jest w ramach wykupionego pakietu Kreatora stron WWW:

 • Kreator Start – 20 podstron
 • Kreator Biznes – 60 podstron
 • Kreator Profesjonalny – 500 podstron

Istnieje również limit ilości podstron w pojedynczym folderze, nie zalecamy umieszczenia w nim więcej niż 20 zakładek.

Ilość widżetów na stronie WWW

Nie zalecamy umieszczania więcej niż 30 widżetów na jednej podstronie (zakładce), ponieważ najprawdopodobniej spowoduje to znaczne wydłużenie czasu ładowania strony WWW. Nie oferujemy wsparcia dla stron wykorzystujących więcej niż 60 widżetów na podstronie.

Ilość obrazów

Nie ma konkretnego limitu możliwych do dodania obrazów. Pamiętaj przy tym, że kreator nie był testowany dla ilości obrazów przekraczającej 100. W związku z tym dodanie większej liczby zdjęć niż 100, ze względu na ilość zawartych danych, może uniemożliwić zapisanie i opublikowanie tych zmian. Kreator nie jest też wspierany dla więcej niż 200 obrazów.

Rozmiar obrazów

 • Minimalna wspierana wielkość: 10 x 10 px
 • Maksymalna wspierana wielkość: 1920 x 1920 px

Pokazy slajdów i galerie

W przypadku pokazów slajdów wspieramy do 10 obrazów w jednym pokazie i nie więcej niż 3 pokazy slajdów na jednej podstronie.

Zamieszczenie większej ilości pokazów slajdów najprawdopodobniej spowoduje znaczne wydłużenie czasu ładowania strony WWW.

Dla galerii wspieramy maksymalną ilość 30 obrazów w jednej galerii i nie więcej niż 2 galerie na podstronie.

Podgląd

Kreator posiada możliwość podglądu strony WWW w rozdzielczości podobnej do stosowanych przez najpopularniejsze urządzenia, takie jak iPhone czy iPad. Podgląd ten służy celom orientacyjnym. Nie gwarantujemy, iż strona WWW będzie wyglądała dokładnie tak samo na wszystkich urządzeniach ze względu na różnice w rozdzielczości, uzależnione od konkretnego modelu urządzenia.

Javascript

Nie oferujemy hostingu dla plików .js (ani innych języków skryptowych). Możesz zamieścić element iFrame wykorzystując widżet „Własny skrypt” dostępny w pakiecie Kreatora Biznes i Profesjonalnego, jak również zamieścić skrypty w nagłówku i głównej części strony, lecz w razie problemów z ich działaniem nie będziemy w stanie zaoferować wsparcia.

Dodawanie własnych skryptów do kreatora

W przypadku nieprawidłowego działania dodanego własnego skryptu do kreatora stron www, nie prowadzimy wsparcia w zakresie jego analizy i naprawy.

Ilość produktów na stronie

Możesz dodać maksymalnie 1000 produktów. Pamiętaj, że każda wersja produktu liczona jest jako osobny element. Maksymalna liczba wersji dla jednego produktu to 30 szt.

Moduł sklepu internetowego w naszym Kreatorze stron WWW przystosowany jest do sprzedaży produktów fizycznych. Sprzedaż produktów/usług nie fizycznych (produktów cyfrowych) również jest możliwa jednak aplikacja nie jest w pełni dostosowana do tego rodzaju oferty.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.