Wymagania systemowe kreatora stron WWW

Zapoznaj się z wymaganiami i ograniczeniami aplikacji, aby dowiedzieć się, czy możesz korzystać z kreatora stron WWW.

SPIS TREŚCI

Rozdzielczość ekranu

Zalecana rozdzielczość:

 • 1440 × 900 lub wyższa

Wspierana rozdzielczość:

 • 1280 × 800 lub wyższa
WAŻNE! W większości przypadków praca w rozdzielczości 1024 × 768 jest możliwa, lecz działanie aplikacji kreatora stron WWW nie będzie optymalne.

 

Przeglądarki do edycji strony

Zalecane przeglądarki:

 • Google Chrome (Mac lub Windows)

Wspierane przeglądarki:

 • Internet Explorer 9 i 10 (Windows)
 • Firefox (Mac lub Windows)
 • Safari (Mac)
Nie zalecamy korzystania z żadnej z wersji Internet Explorer, w tym przeglądarki Microsoft Edge do edycji strony WWW. Pamiętaj, że aplikacja Click Web działa prawidłowo w IE 9 oraz IE 10, ale zazwyczaj działanie programu jest szybsze i niezawodne w przeglądarce Chrome. Dla systemu Mac OSX 10.11+ edycja możliwa jest także w przeglądarce Safari.

 

Przeglądarki do publikacji strony

Strony WWW opublikowane przy użyciu aplikacji Click Web powinny funkcjonować prawidłowo w każdej przeglądarce obsługującej CSS3 / HTML5. Uwzględnia to też przeglądarki internetowe w systemach operacyjnych Android i iOS.

Niektóre przeglądarki, np. starsze wersje Internet Explorer, mają problemy z obsługą standardów CSS, w związku z czym wygląd strony WWW może ulec pogorszeniu w IE, treść strony WWW powinna jednak pozostać w pełni czytelna i widoczna.

 

Minimalne wymagania systemowe do działania Click Web

iOS:

 • iOS10.x
 • iPhone 5, iPad 2 i nowsze

Android:

 • Specyfikacja zbliżona do urządzenia Nexus 5
 • Android v6 (Marshmallow) lub nowszy

 

Ograniczenia działania aplikacji Click Web

Aplikacja Click Web została stworzona w celu umożliwienia łatwej budowy profesjonalnych stron WWW. Strona WWW zaprojektowana zgodnie z poniższą dokumentacją powinna funkcjonować prawidłowo, w przypadku pojawienia się niedogodności z chęcią udzielimy Ci pomocy.

WAŻNE! Jeśli aplikacja Click Web jest stosowana niezgodnie z zaleceniami zawartymi w dokumentacji, nie możemy zagwarantować, iż będziemy w stanie pomóc w razie wystąpienia niedogodności.

 

Systemy operacyjne

Testujemy program w najnowszych wersjach systemów operacyjnych Mac OS X i Windows, jak również we wcześniejszych ich wersjach. Na chwilę obecną są to systemy Windows 7 i Windows 8, Mac OS X 10.7.x i 10.8.x

Click Web powinien działać prawidłowo pod każdą wersją Windows począwszy od Vista i każdą wersją Mac OS X od wersji 10.1, lecz nie gwarantujemy bezbłędnego działania, gdyż aplikacja nie była testowana na starszych wersjach systemów.

 

Niewspierane urządzenia i przeglądarki do edycji strony WWW

Nie wspieramy korzystania z telefonów lub tabletów w celu edycji stron WWW. Na tych urządzeniach możliwe jest zarządzanie stroną WWW, wybór szablonu i większość innych działań niezwiązanych z edycją strony, lecz do samej edycji polecamy korzystanie z komputerów z systemem operacyjnym Windows lub Mac OS z wykorzystaniem wymienionych wcześniej przeglądarek.

Nie wspieramy żadnej z wersji systemu operacyjnego Linux. Aplikacja Click Web działa prawidłowo w niektórych wersjach systemu Linux, ale podkreślamy, że aplikacja nie była testowana w tym środowisku, w związku z czym nie będziemy w stanie zaoferować pomocy w razie zaistnienia niedogodności.

Nie wspieramy edycji stron z wykorzystaniem przeglądarek:

 • Żadnej z wersji przeglądarki Opera,
 • Internet Explorer 6, 7 lub 8,
 • Safari (Windows).

 

Typy, ilość i wielkość plików

Click Web nie jest przeznaczony do przechowywania dużych ilości zdjęć lub filmów. Nie posiada on limitu przestrzeni dyskowej, lecz jeśli na swojej stronie WWW planujesz wykorzystanie dużej ilości plików, polecamy skorzystanie z innych, specjalistycznych usług hostingowych.

 • Maksymalna wielkość pliku niezależnie od rodzaju to 10MB.
Zalecamy przechowywanie plików video na serwisach takich jak YouTube czy Vimeo i korzystanie z odpowiednich widżetów w celu publikacji tych filmów na stronie WWW.

Obsługiwane typy plików

 • JPG / JPEG
 • PNG
 • GIF
 • PDF

 

Ilość podstron

Nie ma limitu ilości możliwych do utworzenia podstron, chyba że specyfikacja danego pakietu usługi stanowi inaczej. Pamiętaj przy tym, że aplikacja Click Web nie była testowana na stronach WWW, które posiadały więcej niż 50 podstron. W związku z tym utworzenie większej liczby podstron niż 50, ze względu na ilość jednorazowo ładowanych w nich danych, może uniemożliwić zapisanie i opublikowanie tych zmian.

 

Ilość widżetów na stronie WWW

Nie zalecamy umieszczania więcej niż 30 widżetów na jednej podstronie, ponieważ najprawdopodobniej spowoduje to znaczne wydłużenie czasu ładowania strony WWW. Nie oferujemy wsparcia dla stron wykorzystujących więcej niż 60 widżetów.

 

Ilość obrazów

Nie ma limitu możliwych do dodania obrazów. Pamiętaj przy tym, że Click Web nie był testowany dla ilości obrazów przekraczającej 100. W związku z tym dodanie większej liczby zdjęć niż 100, ze względu na ilość zawartych danych, może uniemożliwić zapisanie i opublikowanie tych zmian. Nie jest też wspierany dla więcej niż 200 obrazów.

 

Rozmiar obrazów

Minimalna wspierana wielkość: 10 x 10 px
Maksymalna wspierana wielkość: 1920 x 1920 px

 

Pokazy slajdów i galerie

W przypadku pokazów slajdów wspieramy do 10 obrazów w jednym pokazie i nie więcej niż 3 pokazy slajdów na jednej podstronie. Zamieszczenie większej ilości pokazów slajdów najprawdopodobniej spowoduje znacze wydłużenie czasu ładowania strony WWW. Dla galerii wspieramy maksymalną ilość 30 obrazów w jednej galerii i nie więcej niż 2 galerie na podstronie.

 

Podgląd

Click Web posiada możliwość podglądu strony WWW w rozdzielczości podobnej do stosowanych przez najpopularniejsze urządzenia, takie jak iPhone czy iPad. Podgląd ten służy celom orientacyjnym, nie gwarantujemy, iż strona WWW bedzie wyglądała dokładnie tak samo na wszystkich urządzeniach.

 

Javascript

Nie oferujemy hostingu dla plików .js (ani innych języków skryptowych). Możesz zamieścić element iFrame wykorzystując widżet „Umieść Pliki”, jak również zamieścić skrypty w nagłówku i głównej części strony, lecz w razie problemów z ich działaniem nie będziemy w stanie zaoferować wsparcia.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.