Aktywacja certyfikatu SSL dla Kreatora WWW

Korzystając z Kreatora WWW w home.pl, możesz aktywować dla swojej strony internetowej certyfikat SSL. Zapewni on dodatkową warstwę ochrony dla użytkowników witryny, jak również wpłynie korzystnie na jej widoczność w wyszukiwarce Google. Aktywacja certyfikatu SSL dla Kreatora stron WWW jest jednoznaczna z zakupem nowej usługi z oferty. 

SPIS TREŚCI

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL plik danych przechowywany na serwerze, bezpośrednio skojarzony z adresem Twojej domeny internetowej. Jego obecność pozwala na wprowadzenie bezpiecznego połączenia z użyciem SSL. Dotyczy to tak samo obsługi strony internetowej jak również poczty e-mail w domenie. Aktywny certyfikat SSL pozwala na skorzystanie z protokołu internetowego HTTPS:// zapewniającego opisane wyżej bezpieczeństwo.

W działaniu strony internetowej certyfikat SSL sprawdza się najlepiej dla obsługi formularzy kontaktowych i rejestracji, koszyków, systemów płatności, itp.. Przede wszystkim wszystkich mechanizmów, w których dane ze strony internetowej przesyłane są do i z bazy danych.

Jak aktywować SSL dla Kreatora stron WWW?

W odróżnieniu od typowego hostingu internetowego kreator stron WWW jest usługą dostarczaną w modelu SaaS. Oznacza to, że korzystasz z aplikacji, która nie posiada fizycznie własnego hostingu. Aktywacja SSL realizowana jest wg. określonych zasad przez obsługę home.pl. SSL dla Kreatora stron WWW to osobna usługa w ofercie.

Jeśli zbudowałeś już stronę internetową przy pomocy Kreatora stron WWW lub posiadasz tę usługę, możesz rozszerzyć ją o obsługę certyfikatu SSL. W tym celu:

  1. Przejdź na stronę: https://home.pl/strony/certyfikat-ssl/
  2. Kliknij Wybieram
  3. Sfinalizuj i opłać zamówienie.

Co dalej?

Nie musisz nic więcej robić, nasi specjaliści aktywują Twój certyfikat SSL w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania płatności.
Czytaj więcej:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.