Czy domena i kreator WWW wystarczą do uruchomienia strony WWW?

Odpowiedź brzmi: tak. Jeśli interesuje Cię utworzenie strony WWW przy pomocy kreatora WWW, to posiadanie domeny oraz samego kreatora WWW jest wystarczające.

Domena jest adresem internetowym, adresem pod którym strona WWW jest widoczna w sieci. Natomiast kreator WWW jest usługą, która zapewnia przestrzeń/miejsce na pliki strony WWW, która została utworzona w kreatorze WWW.

Posiadanie usługi hostingu WWW nie jest warunkiem koniecznym do uruchomienia strony WWW opartej na kreatorze WWW. Posiadanie dodatkowej usługi (np. hostingu) może okazać się potrzebne, jeśli oprócz strony WWW, chciałbyś również posiadać skrzynki e-mail w adresie swojej domeny (np. biuro@twojadomena.pl).
Jeśli masz wątpliwości dot. wyboru właściwej usługi, możesz skonsultować to z Biurem Obsługi Klienta lub zapytać na forum dyskusyjnym home.pl

W ramach jednej usługi kreatora WWW, możesz utworzyć jedną witrynę WWW i skierować na nią, np. kilka adresów/domen, pod którymi będzie ona widoczna w sieci Internet. Pamiętaj, że w ramach usługi kreator WWW nie ma możliwości tworzenia skrzynek e-mail. W tym celu należy zarejestrować inną usługę, np. hosting w home.pl.

Jeśli docelowo chciałbyś utworzyć kilka stron WWW, możesz:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.